Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy nagykövetségre akárki...

Egy nagykövetségre akárki bemehet érdeklődni?

Figyelt kérdés

Van egy ország, aminek az állampolgárságának a megszerzése után szeretnék érdeklődni (mert olvastam valami speciális esetről is, és erről szeretnék több infót), viszont így látatlanba nem merek bemenni a nagykövetségre, mert végül is én nem a nagykövettel akarnék beszélni, csak érdeklődnék (van ott valami titkár vagy információs stb?). Viszont átlag ember bemehet csak úgy?

Vagy akár e-mailben lehet érdeklődni a nagykövetség e-mail címén? Vagy mindenképp kell időpontot kérni?


Csak azért kérdezem, mert még soha nem jártam semmilyen nagykövetségen, és nem akarom, hogy hülyének nézzenek, meg hogy ez most mit akar itt, stb.


(a nagykövetségre Bécsben mennék be, németül jól tudok)


Hogy van ilyenkor?



2015. aug. 30. 14:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán lehet érdeklődni?
2015. aug. 30. 14:38
 2/17 A kérdező kommentje:
Vagy időpont csak akkor kell ha személyesen a nagykövettel akarnék beszélni?
2015. aug. 30. 14:40
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert nekem csak információ kell, vagy csak a nagykövettel lehet beszélni?
2015. aug. 30. 14:40
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden hivatalos helyen van ugyfelszolgalat es ott minden informaciot megadnak.
2015. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Biztos? Nem akarok hülyének tűnni. :S
2015. aug. 30. 16:31
 6/17 A kérdező kommentje:
És az ügyfélszolgálatra ugye nem kell időpont?
2015. aug. 30. 16:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, nyugi. :)


Menj fel az adott nagykövetésg honlapjára, és ha ott nem találod meg a keresett infót, az ügyfélfogadási rendet igen, ahol a hétköznapi ember érdeklődhet.

2015. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak ennyit találtam


[link]

2015. aug. 30. 16:42
 9/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legegyszerűbb, ha e-mailt írsz nekik. Nyilván van egy formadokumentumuk, amit ilyenkor el tudnak küldeni. Lehet, hogy a weboldalukon is fent van, vagy az adott ország valamilyen, ebben illetékes állami szervének weboldalán - persze az ország nyelvén, de ha azt nem érted, úgyis esélytelen, hogy állampolgárságot kapj.
2015. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló ügyben, én írtam nekik először egy e-mailt, ahol részletesen előadtam a kérdésemet. Szerintem te is tedd először ezt, az a biztos :) Legkésőbb néhány napon belül válaszolnak, és akkor meg fogják mondani, hogy szükséges-e további részletekért befáradnod, vagy majd csak a konkrét állampolgársági igénylés leadásához kell bemenned.


Egyébként nagyon segítőkészek, szóval nyugi! Sok sikert! :)

2015. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!