Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mostani állapotokat figyelem...

A mostani állapotokat figyelembe véve, szerintetet érdemes elkezdeni raktározni száraz élelmiszereket, vizet, gyógyszereket?

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 14:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%

Résztvétem. De fiatal vagy és termékeny, ergo, vétek parlagon heverve hagyni. És a gyereknek is kell apa.

Csak szólok, hogy rendkívüli állapotban a kisgyermekes egyedülálló nők vannak a legnehezebb helyzetben. De viszont, hogy jó hírt is móndja, így nem vagy polgári védelmi szolgálatra kötelezett.

A gázpisztoly elégtelen, bár a semminél többet ér, szerezz be, ha van rá pénzed egy fekete lőporos hatlövetű coltot, (80-100 ezer), lőport, 150-200 lőszert, ahhoz nem kell engedély (a lőszer és lőpor ottonhtartáshoz igen, de annak "nem muszáj" másnak is megtalálható helyen lennie.

Ha városban, lakásban laksz, sokat nem érsz élelmiszer-felhalmozással, mert úgysem lehet védeni. Ha nincs távhő, gáz, víz, úgyse tudsz a lakásban megmaradni. Gondolod végig, hogy hol van olyan vidéki környezet, ahová menekülni tudsz (rokon, barát), és amit, ha szorít a cipő, el tudsz érni.

SOHA NEM HIBA élelmiszertartalékot és vészhelyzeti felszerelést felhalmozni. Éppen ellenkezőleg: megbocsáthatatlan hanyagság azt mellőzni. Legalább harmincnapi kaját (főleg konzervet és krumplit, rizst, cukrot), megfelelő ruhát, hálózsákot, világítófelszerelést, alapvető szerszámokat, és kocsi is kell, tartalék üzemanyaggal.

Jelenleg még nem olyan a helyzet, hogy nagyon aggódni kellene, pillanatnyilag MÉG nem vagyunk vlásághelyzetben. AZ elkövetkező 12-18 hónap döntő lesz európa jövője szempontjából. Ha teheti, kezdjen előre gondolkodni.

Egy volt hivatásos katona.

2015. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"...ha van rá pénzed egy fekete lőporos hatlövetű coltot, (80-100 ezer), lőport, 150-200 lőszert, ahhoz nem kell engedély (a lőszer és lőpor ottonhtartáshoz igen, de annak "nem muszáj" másnak is megtalálható helyen lennie. "


ILLEGÁLIS!


Csak szlovákiából hozhatna lőport és csappantyút ILLEGÁLISAN ráadásul a fegyver töltése sem megy gyakorlat nélkül,pláne egy SA fegyver használata,sterssz helyzetben.

Ennyi erővel javasolj feketén egy AK-t.

2015. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Egy rokon háza van a közelben,viszont az erdő alatt van. Nem tudom mennyire biztonságos?


Én ilyen automatikus távcsöves íjpuskát néztem, az legális és 80-90ezerért már jó darabokat lehet kapni.

2015. szept. 14. 16:15
 14/26 anonim ***** válasza:
Erdőszél az jó. Lehet rejtőzni, van tüzelő. :)
2015. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az íjpuska jó és legális,de figyelj oda,hogy fel tudd húzni és gyakorolj vele!
2015. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A konvervgyűjtögetés soha nem butaság. Olyat keress, amit szeretsz és nem is túl drága és mindennap hazaviszel 2-3-at. Aztán ha közeleg a lejárat pár év múlva, akkor befalod, de mögötte ott vannak már a frissebbek.

Persze ha olyan krach üt be, mint amikor Argentína becsődölt, akkor a kaját meg is kell védeni...

Az optimista forgatóköny nyilván az, hogy mindig lesz ellátás, mindig lesznek boltok, mindig ad az állam fizetést a tanítónéninek, stb. Mivel az ország volt már 1-2x az államcsőd szélén, én merném kijelenteni, hogy csakis ez a szép jövő várható. Különösképpen, ahogy Európa forrani kezd.

Ha esetleg nekilátsz a konzergyűjtögetésnek, azt senki orrára ne kösd. Mert most hülyének néznek az optimisták, ha pedig szorul a kapca, akkor már jönnek is a kajáért :)

2015. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Egyáltalán nem bántásból írom, de sürgősen keress fel egy pszichiátert!

2015. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Robert Porter nevű felhasználó válasza:


Kedves kérdező!


Egyáltalán nem bántásból írom, de sürgősen keress fel egy pszichiátert!"



I. és II. világháború, 1956, csak pár példa amire még sokan emlékeznek,gondolom akik akkoriban bespájzoltak azok is idióták voltak?


Én is egy barom vagyok,mert van a kocsiban ásó,elemlámpa,hőtakaró fólia,gázpisztoly + jelzőrakétái és MRE kaja?

2015. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Miért is kellene felkeresnem?

Ha nem is háború, de egy gazdasági válság is simán kialakulhat.

A z orromnál tovább kell néznem mert egyedül vagyok egy kisgyermekkel, és ha neagyjisten beüt a krakk ne csak nézzek mint hal a szatyorban hanem tudjak mihez nyúlni.

2015. szept. 15. 11:00
 20/26 anonim ***** válasza:

Túl sok filmet/áltudományos valóságshow-t néztek. :-)


Nehezen alakulhatna ki olyan helyzet a mi környezetünkben, hogy be kelljen zárkóznunk a házunkba és fegyverrel megvédenünk az élelmiszerkészleteinket. talán egy zombiapokalipszis lehet ilyen, de arra meg nulla az esély. :-DDD


ha már zombik: minden zombifilmből megtanulható, hogy aki mozog az él, aki elbújik az meghal. Ennyit a raktározásról :)


De mondom: aki ilyeneken rágódik az minimum mély depresszióban szenved. Érdemes szakember segítségét kérni, mielőtt nagyobb baj lesz belőle!

2015. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!