Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kedves politizálók, akármelyik...

Kedves politizálók, akármelyik csoport támogatói vagytok is, tudtok kulturált hangnemben vitázni?

Figyelt kérdés
Nem veszekedni... Csak időnként benézek ide is, és sokszor azt látom, hogy az első oldal felénél már egymás torkának ugrotok. Sajnos kevés a kivétel, aki képes megmaradni a kulturális hangnemnél. Nem gondoljátok, hogy ez így nagyon rossz? Ebbe a témakörbe lassan már csak az jön rendszeresen, aki le akarja vezetni a feszültséget veszekedéssel, mindegy, kicsodán. Akik meg akarnak maradni a normális társalgás keretein belül, az csak ritkán néz be ide.
2010. márc. 13. 22:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálok, de sosem találok értelmes vitapartnert, mert:

hiányzik az emberekből a másik fél megértésének szándéka.

ugyanazokat a féligazságokat hajtogatják.

el sem olvassák amit mondok, csak kiragadnak egy részletet és belekötnek.

a saját oldalukat sem ismerik eléggé, az enyémet meg aztán végképp.

2010. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem b*szdmeg.
2010. márc. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Serintem a valóságban nem olyan rossz a helyzet mint a neten, megtudják érteni a másik oldal érveit csak nem fogadják el mert azok az érvek számukra nem fontosak. Ha ismerőssel vitázok általában elfogadja másik véleményemet, csak azért mert szimpatizálok egy párttal szerintem nem utálnak(szerintem). Azt, hogy netes fórumokon sértegetnek túlélem. Ha én nekem van egy véleményem azzal támogatok valamit ami másik fél érdekeit sérti. Szerintem minden az iskolákban kezdődik, ahol a gyáva tanárok az indulatos, erőszakos, bunkó stílusban követelő gyerekek érdekeit érvényesítik. Aki csendes hangnem kér valamit az le van sz*rva. Persze tisztelet a kivételnek! Ez ellen úgy tehetünk ha nem fogadjuk el a bunkó stílust, de ezzel kisebbségben vagyunk. Mert az a f*sza gyerek aki jól megmondja a másiknak.
2010. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez a magyar virtus, ezek is mi vagyunk. Csak ezt nem vagyunk hajlandóak elfogadni, mert ha elfogadnánk, akkor biztos azt mondanák néhányan, hogy a zsidók telebeszélték a fejünket.
2010. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
én igen, tudok...de csak akkor, ha a másik fél is észérveket hoz fel és a komromisszumra törekszik ahelyett, hogy mindenáron neki legyen igaza (nem egyszer előfordult már, hogy egy-egy kultúrált vitában közelebb jutottunk egymáshoz a vitapartnerrel)
2010. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
09:59 - Én ezt szégyellem, tudod, én nem vagyok ilyen és nem is akarok ilyen undorító lenni.
2010. márc. 14. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!