Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha behívnak...

Mi a teendő ha behívnak polgárvédelmi kiképzésre? Most kaptam idézést.

Figyelt kérdés
Nem feltétlen akarok ki bújni alóla de aznap dolgozom, szabadságom meg már nincs ez évre.
2015. nov. 12. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Beviszed a munkahelyedre az idézőt, bemutatod a főnöködnek, az ilyen napokra kötelesek elengedni, az biztos, hogy "igazolt távollét", még az is lehet, hogy az ilyen napokra még a fizetés is jár... de ebben már nem vagyok annyira biztos...az biztos, hogy köteles vagy megjelenni!!!
2015. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem van még szabadságom, kérdése, vagy akarok-nem akarok, vagy a főnököm akarja-nem akarja... ez gyakorlatilag majdnem olyan, mint korábban a katonai behívó volt, ill. amikor a már leszerelt katonákat időnként behívták egy-egy pót-kiképzésre, amikor az újabb technikai eszközök használatát tanították meg nekik = tárgyi, elméleti ismeretek karbantartása...


... szóval be kell menned, csak szólj a főnöknek...

2015. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
teljesen természetes h el kell engednie a főnöknek, és természetesen a fizetés is jár. ha nem fizetnék ki az aznapi béredet, nyugodtan jelentsd fel a céget, miszerint nemzetvédelmi érdeket sértő magatartást folytatnak.
2015. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi kösz
2015. nov. 12. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
kiket hívhatnak be ilyenre? te valami katona vagy?
2015. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a 18 és 65 év közötti magyar állampolgárok beoszthatók polgári

védelmi szolgálatra.

2015. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megtennéd,hogy majd megírod,hogy mit akartak?

miért hívtak be?

2015. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pár hónapja kaptam levelet hogy ki választottak polgárvédelmisnek. Hát jó gondoltam semmi gond. Majd tegnap kaptam egy levelet hogy kiképzésre kell mennem 20-án. 14-20 Óráig a helyi műv. házba. 20-án éjszakás lennék 16:20 kor megy a buszom. Be mentem ma a hivatalba gondoltam csak meg kérdezem ennek mi a menete .Kötelesek e elengedni a melóhelyről vagy nem. Bár tutira gondoltam kötelesek hisz törvény van rá és gondolom a napomat is fizették volna. Ha nem megyek 150 ezerre is büntethetnek. Viszont a levélben volt egy kérvény mellékelve , kérhettem felmentést egy két indokkal. Be mentem az illetőhöz aki a levelet írta és közöltem vele nincs szabim. Szerintem annyi fogalma se volt a dologról mint nekem, gondoltam rá vágja hogy vigyem be a levelet és kötelesek elengedni. Ez valószínű így is van. Erre rá vágta hogy jó akkor ne jöjjek csak írjam rá a kérvényre hogy dolgozom és írjam alá. Tehát le is zárult a történet. Egyébként a katasztrófavédelemtől jöttek volna ketten pár órás előadást tartani.
2015. nov. 13. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!