Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az oroszok mentalitása miért...

Az oroszok mentalitása miért áll közelebb az olaszokhoz, franciákhoz, spanyolokhoz?

Figyelt kérdés
sem mint a németekéhez például... vagy tévedek?

2015. dec. 21. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Mert a latinok és a szlávok nem olyan fejlettek, mint a germánok.
2015. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam, de ma már van annyira fejlett az orosz szerintem...
2015. dec. 21. 22:59
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Az nem számít, hogy szerinted mi van, csakis a valóság a lényeg.

A valóság pedig az, hogy a germán népek jóval fegyelmezettebb és önmegtartóztatóbb mentalitással bírnak, mint a latinok és a szlávok.

2015. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
fejlettség szerintem nem feltétlen egyenlő a fegyelemmel...
2015. dec. 21. 23:02
 5/13 A kérdező kommentje:
germán népeken belül pedig például a svédek és a finnek mentalitása jóval közelebb áll az oroszokéhoz szerintem, a németek mások valahogy szerintem...
2015. dec. 21. 23:03
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem igazán, tévedsz.

Az oroszok egy dajdajozó, hangos, primkó, tróger nép, a svédek és a finnek ezzel szemben csendesek és visszafogottak. Nem véletlenül nevezik a skandinávokat halvérűnek.

Ég és föld a két kultúra, persze a finnek nem feltétlenül skandinávok, de 700 évig volt a területük a Svéd királyság része, szóval lehet őket a skandináv kultúrkör részének tekinteni.

2015. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok semelyik népnél sem, mert mindegyikben van másmilyen, oroszok közt is van visszafogott, ahogy németeknél is van eleven, ha úgy vesszük az oroszokban van némi svéd és finn vér is a kijevi rusz idejéből.


Az antropológián belül pedig jellemet is meghatároznak ott pedig az északi ember tud hasonlóan eleven, harsány lenni, az alpesi németek a visszafogottabb, csendesebb, visszahúzódóbbak, legalábbis az antropológia szerint...

2015. dec. 21. 23:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7


Akkor miért is tettél fel egy ilyen kérdést?

2015. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1. érdekel a téma

2. érdekel mások véleménye

3. kissé zavaros attól még nekem


Szerinted? :D

2015. dec. 21. 23:44
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Már az olasz, francia, spanyol mentalitás is totál egymástól eltérő, az orosz meg főleg, akkor mi a kérdés? :D
2015. dec. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!