Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha írok e-mailt Soros Györgyne...

Ha írok e-mailt Soros Györgynek hogy kéne pénz forradalmat csinálni Budapesten, akkor mennyi az esélye hogy ad pénzt?

Figyelt kérdés

Hónapok óta elmélkedem hogyan lehetne élhetőbb országot csinálni Magyarországból és egyetlen út van : forradalom, népfelkelés.


Nem véres forradalomra gondolok hanem szimplán ellenállásra. Munkabeszüntetés, utcára vonulás.


Ha a paraszt nem megy be dolgozni, az úr is koplal. Akkor talán lenne valami változás...


Okok amiért forradalmat szeretnék :


1. nincs ebben az országban megélhetés

2. elmenekülnek a fiatalok százezrével az országból, ezt meg kell állítanunk

3. korrupt a vezetés


2016. jan. 3. 01:16
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Oké, kimentek tízezrek, de hány embert érintett? Milliókat... Arányok érzékelhetők eléggé szerintem. Itt is akik kimentek nagy része bepánikolt fiatal volt, nem más.


Az emberek többsége meg úgy is azt választja, hogy ha még kevésért is, de legalább van munkahelye és tud mit az asztalra tenni, mintsem kimegy az utcára parádézni, amiből vagy lesz valami vagy sem - esélyesebb hogy nem - aztán másnap vagy van munkahelye vagy nincs, és senki sem fog helyette ételt rakni az asztalra...

2016. jan. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg: A fiatalok a jövőjük miatt mennek ki, nem csak a fizetés miatt.
2016. jan. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo, egy nagyon hasolno otlettel mar eloallt korabban egy fiatalemer, ugy hivtak hogy Vlagyimir Iljics Uljanov.

Biztosan tanultatok rola az iskolaban.

2016. jan. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
24%

"A jövőnk miatt miért nem vagyunk képesek?"

Egyrészt az emberek tudatlanok. Például elhiszik hogy a magas rezsi az szükséges, meg hogy nem lehet a 80-as évek árszínvonalán működtetni a szolgáltató cégeket. Így abban a tudatban élnek hogy ez a rezsi így helyes. Ugyanez a helyzet a bérekkel is. Elhiszik hogy a munkaadó tönkremenne ha nyugati bért fizetne, így nem is követelik.

Az internetadó elleni fellépés az más volt, ott mindenki tudta hogy internetadó nélkül is van internet.

Az emberi tudatlanság netovábbja az is, hogy a munkás elhiszi hogy azért a minimálbérért annyit kell dolgozni. Mert nincs összehasonlítási alapja, nincs saját tanyája ahol rádöbbenhetne hogy kevesebb munkából magasabb életnívót is el lehet érni. Ezért a többség még örül is ha van neki napi 12-14 órás futószalag melletti gályarabsága minimálbérért. Mert azt hiszi hogy azért a zsíros kenyérért egész nap gályázni kell.

2016. jan. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Én nem akarok egy olyan országban élni ahonnan százezrével menekülnek a fiatalok a rossz megélhetés miatt.


Ha nem lehetne kivándorolni már biztos hogy kitört volna egy forradalom.


Én viszont egy olyan országot szeretnék ahová inkább visszajönnek a fiataljaink.


Elég volt!


Elegünk van abból hogy olcsó összeszerelőüzemnek tart minket az Unió, meg annak hogy ránk sózza azt amit a német már nem emel le a polcról!


Életszínvonalat akarunk! A munkákért!


Nem pedig rabszolgatartást, ahol a fizetés fele rezsire, a másik fele élelemre megy el.

2016. jan. 3. 02:41
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Hát,abban szerintem ne nagyon bízz,hogy Soros ad pénzt. Alapíts pártot és nyerd meg a választásokat.
2016. jan. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá, írj neki levelet. :D Nehogy véletlen azért ne törjön ki a forradalom és forduljon jobbra a sorsunk, mert itt nem tartjuk valószínűnek és reálisnak a dolgot. :D



Mondjuk, hozzáteszem, MO-n élek, netto 480-560 között viszek haza havonta és nem vagyok politikus, mindössze informatikus. Egy kéményeket gyártó cég számára készítem a terveket, modelleket.

Szóval ezzel csak annyit akartam kinyögni, hogy fiatalok találhatnának állást, ha van megfelelő képesítésük, csak nem az kéne az első legyen, hogy diploma aztán megyek kifelé, vagy épp elfogadom az első lehetőséget valamelyik pénztár mögött.


Persze a problémát ez nem oldaná meg, de 15-20 év múlva mikor nincs szakember akkor majd lehet észreveszik a munkáltatók, vagy mikor pénztárost sem találnak.

2016. jan. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Mondjuk,az meg a másik,hogy sajnos azok az olcsó összeszerelőüzemek,magyar viszonylatban jó fizetést adnak,van azoknál sokkal lejebb is ebben az országban.
2016. jan. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

"Mondjuk, hozzáteszem, MO-n élek, netto 480-560 között viszek haza havonta és nem vagyok politikus, mindössze informatikus."


Azzal tisztában vagy hogy a medián nettó 120 körül van?


Tehát a dolgozók fele ennél kevesebbért dolgozik.


Kb a minimálbérnek kéne ilyen szinten lennie magyar árakkal.

2016. jan. 3. 02:51
 40/49 anonim ***** válasza:

Tudok róla, mint írtam, az a problémát nem oldaná meg rész erre is vonatkozott. Én csak a fiatalok kivándorlására akartam főképp reagálni ezzel, hogy szakképesítéssel kimennek mosogatni, vagy épp kicsit keresgélnek és várnak, lehet találnának munkát, amivel itthon is megélhetnének kényelmesen.


Mert jelenleg a jog és az IT az amivel lehet itthon is jól fizető állást találni, csak időbe telik, mert minden lehetőséget hamar be is töltenek emiatt.

2016. jan. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!