Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberális mint fogalom nem...

A liberális mint fogalom nem ellentmondásos?

Figyelt kérdés

Nekem a szomszédom liberális. Pimaszul megmondja nekem a magáét mert megteheti, mert szabad.

Én is liberális vagyok. De épp rossz napom van, nincs eszem hogy visszavágjak, de mivel szabadelvű vagyok, szabad akaratomból pofán vágom. A másik szomszédom bányász. Neki 2 szer olyan széles a válla, neki eltűröm hogy néha morgolódjon.


Nem így működik nagyban is? Szabadelvűség, de mindig vannak szabadabban, akik erősebbek, csak épp anyagilag, vagy nagyobb a befolyásuk. Innentől meg nem halott dolog pl. az egyenlő bánásmód?



2016. jan. 15. 20:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Én a liberális vagyok és a liberalizmuson azt értem hogy tisztelem mások szabadságát mert ha mások nemtisztelnék az én szabadságom az nekem is rosszul esne, együttérzek a szenvedőkkel a szegényekkel az éhezőkkel a hajléktalanokkal mert ha én ilyen lennék nekem is jólesne ha együttéreznének velem, Segítek ha módomban áll ezeken az embereken mert nekem is jólesne ha ilyen helyzetben rajtam is segítene valaki. Tehát jogosan mondhatom hogy a liberalizmus ha emberhez méltóan értelmezzük akkor egy jó dolog. Persze mint mindent ezt is lehet csűrni csavarni félremagyarázni, de ha jóindulatúak vagyunk akkor jóra törekszünk, ha meg valaki tolvaj gyilkos mindenkibe belekötni vágyó ember akkor az lesz belőle, azthiszem hogy nemkell mondanom hogy melyik embertípust tartom követendőnek. (Azt se gondolja senki hogy a liberális embert hülyének kell nézni mert nem agresszív, ha velem agresszív valaki kerülöm a társaságát ha mégis konfrontálódni kellene vele megvédem magam és a családom tőle mert a liberalizmus csak akkor működik ha mások is liberálisak velem és a szeretteimmel.)
2016. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
A problema az hogy nem erted mi az a liberalizmus.
2016. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

"A problema az hogy nem erted mi az a liberalizmus."


Ezt kinek írtad?

2016. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
a kerdezonek.
2016. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az hogy sokan csak úgy liberálisok hogy őket senki se kényszerítse semmire, de ők az aktuális témában minden másképp gondolkodóra rá akarják erőltetni a saját gondolataikat. Értem én hogy mi lenne az hogy liberális, de ugyanúgy nem működik mint a kommunizmusban az hogy mindenki annyit vesz a közösből amennyire szüksége van.
2016. jan. 17. 09:25
 16/33 A kérdező kommentje:
Pl. ha jól emlékszem a véleményvezér egy liberális oldal. De már a neve is ellentmondásos.
2016. jan. 17. 09:27
 17/33 anonim ***** válasza:
teljesen jol mukodik a liberalizmus, a vilag legelhetobb orszagai mind liberalis demokraciak.
2016. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Jól ki is használják őket.:S
2016. jan. 17. 14:59
 19/33 anonim ***** válasza:

"Akkor miért van az hogy sokan csak úgy liberálisok hogy őket senki se kényszerítse semmire, de ők az aktuális témában minden másképp gondolkodóra rá akarják erőltetni a saját gondolataikat."


Pontosan mit jelent neked, hogy rá akarják erőltetni? Én liberális vagyok, és itt elég gyakran leírom, hogy mi a véleményem. Ez ráerőltetés? Vagy az ráerőltetés, ha mondjuk egy liberális fizet egy plakátkampányt az elvei mellett? Vagy pontosan hogyan akarják a liberálisok "ráerőltetni" az elveiket mindenkire?

Én azt vettem észre, hogy a civilizáció kezdete óta cirka 5000 éven keresztül a ráerőltetés azt jelentette, hogy ha ellentmondasz meghalsz. Aztán olyan 25 éve azt jelenti, hogy nem értesz egyet a másikkal, akkor már ráerőlteted a véleményedet. Nem lehet, hogy a liberálisok nem akarják ráerőltetni senkire a véleményüket, csak ti már azt sem tudjátok mit jelent ez a szó, annyira hozzászoktatok a liberalizmushoz? El sem tudjátok képzelni, hogy milyen az amikor ténylegesen rátok akarnak erőltetni valamit, mert soha nem történt veletek ilyesmi. Hmmm? Csak egy felvetés, nem akarok semmit "rád erőltetni".


"Értem én hogy mi lenne az hogy liberális, de ugyanúgy nem működik mint a kommunizmusban az hogy mindenki annyit vesz a közösből amennyire szüksége van."


Azért szerintem egész jól működik. Persze nem tökéletesen, de azért alapvetően sokkal jobban, mint az összes eddigi rendszer. Vagy melyik volt az a rendszer, ami jobban működött?


"Jól ki is használják őket.:S"


Igaz. Észak-Koreát például senki nem használja ki. Ugye hogy az mennyivel jobb?

Nézd, én nem azt mondom, hogy a liberalizmus tökéletes. Csak hogy jobb, mint az összes többi rendszer amit már kipróbáltunk.

2016. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

A ráerőltetést szerinem te is sejted mire értem.

Nálad ez nem áll fent, de van sok aki liberálisnak vallja magát, van egy véleménye, és ha nem értezs vele egyet, akkor megpróbál hülyét csinálni belőled, kiforgatni a szavakat stb. Gondolom te is találkoztál már ilyennel.


Ami észak koreát illeti, ők egy véglet. Ők ha hirtelen puccsot csinálnának és hatalomra kerülne egy liberális vezetés, akkor sem lenne sokkal jobb. csórók maradnának mint a templom egere. Hacsak el nem adnák az országukat USA-nak, de akkor ki tuja mi jönne.

2016. jan. 18. 00:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!