Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen oktatásra, iskolára...

Milyen oktatásra, iskolára lenne szükség, hogy létre lehessen hozni egy, a mainál "jobb" társadalmat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Először is nem kell tőlem óvakodni, ez egy iskolai feladat."


Akkor a tanártól, aki ilyen feladatot ad.

2010. márc. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Attól kell óvakodni aki erőszakkal akar jobb társadalmat csinálni.

Az oktatásnak az a baja, hogy nem tudja bevonni a szülőket, a szülők pedig nem nevelik a gyerekeiket.

A másik baj pedig, hogy az oktatás nem foglalkozik életvezetési tanácsadással.Ha már otthon nem látnak jó példát akkor legalább az iskolában el kellene velük beszélgetni az élet dolgairól.

2010. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Elképesztő ez a kijelentés:

"Óvakodjunk az olyan emberektől, akik "jobb társadalmat" akarnak teremteni."

Minden embernek azon kéne munkálkodnia, hogy jobbá tegye a társadalmat. Természetesen nem erőszakosan, de ki ki a saját területén törekedjen!

És ebből a nézőpontból ez egy nagyon jó, elgondolkodtató feladat.

Érdekes, hasznos dolgokat írtak az előttem szólók. Amit még érdekesnek tartok, hogy történelmi személyek - "nagyjaink" történetét évszázadokra visszamenően megtanuljuk, ugyanakkor sok család a saját harmadik, negyedik felmenőjének történetével nincs tisztában, pedig a saját lehetőségei, korlátai szempontjából fontos lenne azt is ismerni.

2010. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Minden embernek azon kéne munkálkodnia, hogy jobbá tegye a társadalmat."


Nem. És nem értem, miért evidens ennyi ember számára, hogy a "jobb társadalom" valami jó dolog. Nekem a hideg futkos a hátamon, ha meghallom. A fél történelem arról szól, hogy micsoda katasztrófákat okozott, ha valakik javítani akartak a társadalmon.


Senki se munkálkodjon azon, hogy jobbá tegye a társadalmat. Mivel először is nincs 'társadalom'. Aki a 'társadalmat' akarja javítgatni, az mások életébe (nem a 'társadalom'-ébam hanem konkrét emberekébe) avatkozik bele. Mindenki igyekezzen rendberakni a saját életét. A 'társadalmat' (valójában: =engem és más konkrét személyeket) meg lesz szíves békén hagyni.

2010. ápr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!