Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha ennyi okos ember van kis...

Ha ennyi okos ember van kis hazánkban, akkor miért engedik meg, azt hogy rabszlogaként éljenek, egy bizonyos olyan emberek által felépitett rendszerben, ami csak annak jó aki kitalálta? Gondolok pl a kormányra, meg a többire.

Figyelt kérdés

Én csak egy egyszerű szakmunkás vagyok.Ahogy olvasgatom itt a válaszokat,sokan képben vannak.Nekem csak az egyszerű,hétköznapi élethez van eszem,de már kb 15 évesen észrevettem/anyámékon/,hogy modern rabszolgaként fogok élni.amikor megkérdeztem vkit,akit okosabbnak tartottam magamnál,h miért is van ez,azt válaszolta:nem tudom.

szerintetek helyes ez,hogy ilyen Gyurcsány félék irányítanak,kik még beszélni sem tudnak?És az iskolát végzett tanult emberek miért nem tesznek semmit?Ha tehettem volna és továbbtanulok,biztos kitúrnám az összes ilyen férget.


2010. márc. 29. 08:56
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
ja és 23/ff,ez lemaradt.láttam ki szokták írni
2010. márc. 29. 08:58
 2/28 anonim ***** válasza:

23.éves létedre meglehetősen éretlen vagy.

Az ősközösségben nem volt kormány.Ha elejtettek egy zsákmányt,és összvesztek rajta,az erősebb fejbecsapta a gyengébbet,és övé volt a zsákmány.

Ma már ez aligha működne.

Vannak pártok,akik között a szavazók választhatnak.Aki a legtöbbet kapja,az alakíthat kormányt.

Úgy vélem,hogy Jobbikos vagy.Ha ők győznének a választásokon,akkor ők is alakítanának kormányt,leneének politikusaik stb.Akkor is kellene dolgozni mindenkinek,és a főnökétől függne.

Azon lehet vitatkozni,hogy jobban kormányoznának-e,mint a többi párt,de azon nem,hogy az ország nem minden lakosa egyetértene velük.( Ahogy a többi párttal és kormánnyal sem)

Ha történetesen lenne diplomád,akkor mit akarnál-tudnál tenni,hogy ne legyél modern rabszolga? Rojtosra tépheted a szádat,de attól még nem változna meg semmi.

2010. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
bolond vagy ember!!!a fizetésed ami adómentes kéne legyen,a 80% át leadózod.és keresd már meg nekem azt a törvényt ami ezt kimondja,meg azt is h adóbevallást kell csináljak a hivatalos keresetemről.erről kik döntenek?az ilyen dolgokról beszélek.de látom félreértetted.
2010. márc. 29. 09:27
 4/28 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ne legyél modern rabszolga, neked kell tenned, az nem a kormányok dolga. A politikusok max. meghoznak szabályokat, vagy kitörölnek, de azt, hogy te modern rabszolga leszel vagy olyan, aki az álmait megvalósítja, nem ők mondják meg.
2010. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
ja és szted nem befolyásolják a pártok a szavazatokat?az a bajod h nem látsz bele.
2010. márc. 29. 09:29
 6/28 A kérdező kommentje:
nem baj akkor lopok,csalok,hazudok,lehuzlak téged is,és azonnal lessz bmw,villa........
2010. márc. 29. 09:30
 7/28 A kérdező kommentje:
na és épp ez az.kik határoznak meg és milyen szabályokat!!!sztem nem oda valók.
2010. márc. 29. 09:31
 8/28 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik, menj el szavazni, vagy jelöltesd magad, bár arról már lekéstél idén, majd 4 év múlva, nekem volt ismerősöm, aki nem politikát tanult, de jelöltette magát, és megtehette, indulhatott, csak végül nem lett eredményes, hátha te nagyobb sikerrel jársz.

Azt azért hadd kérdezzem már meg, hogy milyen fizetésnek adózod le te a 80%-át?

Ja, és még mindig ott a lehetőség, hogy kimehetsz külföldre, persze ahhoz nyelvismeret kell, de gondolom, ez egy 23 évesnek csak nem lehet akadály.

2010. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
egszer leadózod a bruttoból a 40 vagy nem tudom mennyi százalékodat.marad a nettód.mindent amit veszel tetemes része adó.kenyér,tej.....benzinről meg cigiről ne is beszéljünk.akkor miről beszélgetünk?számolj csak kicsit.nézd amit a magyar nép már befizetett az államnak,és azt a lóvét nem lopták volna el,itt amerika lenne,egy rossz út nem lenne..............és nem 70 lenne a minimálbér.rosszul látom?
2010. márc. 29. 09:48
 10/28 A kérdező kommentje:
a szavazás egy olyan dolog ami sztem meg van buherálva kicsit.nézd meg amikor az eu ba menetelt szavaztuk meg.a szerződés előre alá volt írva,te meg csak díznek mentél el szavazni.sok beleszólásod volt abba is.vagy ezt is rosszul látom?
2010. márc. 29. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!