Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire ellenezni...

Miért kell ennyire ellenezni a liberalizmust?

Figyelt kérdés
Hiszen nagyrészt liberalizmus eszméjének köszönhetjük az alapvető emberi jogok megszületését. Persze nem, mondom, hogy enélkül az eszme nélkül nem lennének meg ugyanezek emberi jogok hiszen az angoloknál a Bill of Rights már régebben létrejött, de még is a liberalizmusnak köszönhetően terjedtek még inkább el. A lényeg viszont nem is ez hanem, hogy mindenkinek megvan az élethez, szabadsághoz és magántulajdon birtoklásához való joga. Azt is tudom, hogy a liberalizmust utálóknak nem ezzel van a bajuk, hanem a mai liberalizmussal, ami néha egy kicsit szélsőséges tud lenni, de alapvetően semmi baj azzal, hogy elfogadóak vagyunk és megértőek, a másként gondolkodó, kinéző, viselkedő emberekkel. Vagy egyesek inkább élnének egy olyan világban ahol lenézik és meghurcoljak azokat akik mások valamiben? Miért lenne jó az, ha bárkinek baja lenne a neme, bőrszíne, vallása, nemi identitása, külseje és származása miatt? Persze azt megértem ha valaki a szélsőséges liberalizmust nem szereti, az szerintem is veszélyes, de itt sokan vannak akik teljesen lehurrogják a liberalizmust, a nyugatot, meg mindent...
2016. márc. 18. 16:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem a liberalizmust ellenzik, hanem az anarchiát. Márpedig az, hogy mindenki azt tehet amit csak akar, az anarchia, nem liberalizmus. És pl. a cigányok, stb. legyenek egyenlőek a fehérekkel, de TÉNYLEG EGYENLŐEK legyenek, ne kiváltságosak. Tehát ugyanúgy legyenek kötelességeik, és minden egyes törvény egyformán vonatkozzon mindenkire, és aki nem tartja be, azt vagyonra, bőrszínre, vallásra, anyanyelvre, származásra való tekintet nélkül ugyanúgy büntessék meg!
2016. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!