Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudom, hogy sokan kérdezhetik....

Tudom, hogy sokan kérdezhetik. De a helyzet az, hogy én is kissé be vagyok parázva a terrortámadások miatt. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
Mármint, ugye volt először a párizsi, aminek nagy viszhangja volt. És emlékszem, hogy épp Karácsonyra mentem Pestre, de amikor odaértem, és a barátommal voltam, nem igazán féltem. Attól jobban tartottam, hogy felültünk a metróra, és ugye nekem nem mindig volt jegyem. És mindig attól féltem, hogy melyik megállónál szállhat fel egy ellenőr. Utána már nem hallottam semmit róla, s most volt a brüsszeli eset. Szeretnék Pestre menni a nyáron is, és ugye ott van a barátom, és ilyenkor mindig kitör belőlem a pánik, és féltem. :/ Szerintetek butaság ez a félelem részemről?

2016. ápr. 2. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Van egy 350 forintos megoldás, ami segít, hogy ne félj az ellenőröktől a metrón, vonaljegynek hívják.
2016. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem, teljesen valós a veszély, hogy jól megbirságoljanak, ahogy azt kéne a bliccelőkkel!
2016. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok nem ügyet venni róluk. A terrorizmus éltetője a figyelem..minél inkább felkapják a terroristák hírét, annál erősebbek lesznek, mert ennek van egy folyamata (ami nálunk nagyon jól megfigyelhető)


A folyamat: Hirtelen mindenki beparázik, emiatt a teljesen ártatlan muszlimok is diszkrimináció és az irracionális félelem célpontjai lesznek. Ők emiatt elkezdik sz*rul érezni magukat, pláne ha ilyen mondatok hangzanak el, hogy "mindegyiküket agyon kéne lövetni" stb. és emiatt a nyomor miatt elkezdenek radikalizálódni, és hoppá maga a társadalom már ki is termelte a saját rendbontóit.


Ui.: Az én figyelmem és a rendvédelmi szervek figyelme nem ugyanaz. Az utóbbinak akkor is foglalkoznia kell a témával, ha én azt nem teszem.

2016. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj a terroristáktól, ők nem fogják kérni a jegyedet.
2016. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Most jöttem rá, hogy a BKV-nak arab ellenőröket kellene felvennie, ha nincs jegyed, nem leszállít, hanem beszállítana egy bombát! Olyan rend lenne a metrón, mindenki vigyázzban ülne! :-)
2016. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jóóó, most nem az a lényeg...:D Csak akkor voltam először, és tátott szájjal csak ámultam mindenen, s a félelmem elmúlt...De mindig, mikor egy ilyen esetet hallok, bepánikolok ismét...És tényleg, szeretnék nyáron is visszamenni, és majd a a jövőben oda is költözni :) Nagyon szeretem Pestet.
2016. ápr. 2. 12:14
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

Mivel nem járok tömeges rendezvényekre és egy vidéki nagyvárosban élek, totál nyugodt vagyok.


Az viszont tény, hogy a legutóbbi támadás után én valószínűleg mostantól el fogom kerülni a nagyobb vasútállomásokat és reptereket is.

2016. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
S ha belegondolok, hogy milyen nyugodtan sétáltunk esténként, meg napközben, meg elmentünk a Várnegyedbe, ott is tele volt emberkékkel, ugye mivel először voltam, akkor azon voltam, hogy a legfontosabb helyeket nézzem meg, haha :) Mondjuk akkor kicsit beparáztam, mikor a Super Burger vagy hol voltunk, s két arab férfi ült a mellettünk levő asztalnál, meg egyik lement telefonálni, meg köszöntgették a családot kellemes ünnepeket kívánva...De az ismerőseim többsége, azt mondják, hogy nem érdemes parázni, mert ugye Budapest nem számít olyan fontosnak...:/
2016. ápr. 2. 12:36
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen hülye vagy.


Ha minden áldott nap beutazod Budapest teljes metróhálózatát (amit kétlek), és minden áldott nap van egy robbantás valahol Budapest metróhálózatán (ami végképp nincs), akkor is bőven 2% alatt lenne az esélye, hogy éppen Te egyáltalán megsérülsz.

2016. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Illetve több száz napon keresztül kéne ezt csinálnod (és minden nap kéne lennie robbantásnak), hogy biztosan megsérülj.
2016. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!