Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lehet az emberiség célja?

Mi lehet az emberiség célja?

Figyelt kérdés

Szóval minek van? Hova tart és minek?

Nekem van egy olyan teóriám, hogy létre fogjuk hozni pár évtizeden belül a mesterséges intelligenciát, ami átveszi a helyünket és onnantól kezdve lényegtelenek leszünk és ő fejlődik tovább helyettünk, mert evolúciós szempontból sokkal sikeresebb lesz nálunk.

De lehetséges az, hogy csak az ő megteremtéséért vagyunk?


2016. ápr. 11. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű.
2016. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagyunk, mert kedvezőek voltak a légköri és hőmérsékleti viszonyok az egysejtűek továbbfejlődéséhez. És mi lettünk belőlük. Aztán, ha kedvezőtlenné válnának, akkor sajnos végünk lenne. Akkor is, ha még nem hoztuk létre a mesterséges intelligenciát. Meg még egy csomó mindent.
2016. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1


Jó, de akkor mégis minek?


#2


Akkor szerinted csak véletlenségből vagyunk.

Én is leginkább emellett vagyok, de akkor meg az a nagy kérdés, hogy önmagunk számára milyen célt adjunk.

Szerintem a legcélszerűbb az M.I. létrehozása, ami isteni szintekre tudja fejleszteni magát. Ha például elég okos lesz hozzá, hogy egy nagyobb teljesítményű agyat tudjon építeni magának, mint amit az emberek neki építettek, akkor tulajdonképpen az intelligenciájának a fejlődési határa a csillagos ég, de lényegében még az sem.


Gondoljunk csak bele: milyen dolgokon tudnak elgondolkodni a legokosabb emberek, mint Hawking vagy Einstein?

Na most képzeljünk el egy olyan agyat, ami ennél milliárdszor nagyobb teljesítményre képes.

2016. ápr. 11. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Például a boldogság lehet az emberiség célja. Vagy ha ez túlzónak tűnik, akkor legalább, hogy jól érezzük magunkat, vagy legalább ne szenvedjünk túlságosan. Ehhez a jóérzéshez az is hozzátartozik, hogy valami értelmes és elviselhető munkával teremtsük meg az anyagi jólétünket.
2016. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pro Patria ***** válasza:
100%

Halálunkkor jobb helynek itthagyni a Földet, mint amilyen születésünk pillanatában volt.

[link]

Miben lehet jobb? Többek számára legyen megelégedettség rajta élni.

2016. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy mesterséges intelligencia megteremtéséért lennénk,ez elég kiábrándító lenne.Arról nem beszélve,hogy ha "megszületne" ez a mesterséges intelligencia,akkor mi van?Az ő létezésének mi lenne az értelme?
2016. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem azért amit írtál!
2016. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az emberiségnek nincs célja. Az, hogy most olyanok vagyunk amilyenek, az rengeteg véletlen és természeti törvényszerűség összejátszásának következménye.


Csak az embereknek lehet célja. Ez pedig szerint az egyéni boldogság megtalálása. Valakit a szerelem, a pénz, a hatalom, a család, a hírnév, stb. tesz boldoggá. Mindenkinek a saját útját kell járnia, a saját prioritásait kell követnie. A nagyobb célba vetett hit egyszerűen egy téveszme, képzelgés.

2016. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez au MI dolog amit írtál elég abszurd és értelmetlen már csak azért is mert az is megépíthette volna aki ide pottyantott minket.

Szerintem az emberiségnek nincs célja. Az embereknek van. Mindenkinek más.

Meg ha egyszer összefognánk akkor ráadásul eszméletlen messze tudnánk jutni. De jelen pillanatban az emberiség céljának csak a hedonizmust látom. A kevés progressziót elnyomják a politikai és pénzügyi érdekek.

Ez az én elméletem azért vagyunk, hogy kirajzunk az űrbe és örökké való legyen a fajunk.

Vagy pedig holnap elégünk az első atomfelhőben.

2016. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!