Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem tartjátok nevetségesnek,...

Nem tartjátok nevetségesnek, hogy a bolti eladók panaszkodnak a vasárnapi zárvatartás eltörlése miatt?

Figyelt kérdés

Az orvosoknak is járna a szabadság

A mentősöknek, tűzoltóknak, rendőröknek is járna a szabadság

A sofőröknek, takarítóknak, vendéglátósoknak is járna a szabadság.


Miért pont az eladók hisztiznének emiatt? Nem mintha az ő munkájuk nem lenne pótolható gyakorlatilag akármilyen betanított munkáséval (igen, én is voltam eladó már teszkó és társainál diákmunkásként - vasárnap is).


2016. ápr. 17. 15:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%
de igen, nevetségesnek tartom, de ettől nem fog semmi változni, ugyan úgy fognak hisztizni.
2016. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%
De.És gondolom ezek ezzel párhuzamosan még kb. 10 dolog miatt panaszkodnak.Valószínűleg annyira képben lehetnek a saját életüket érintő dolgokkal kapcsolatban,hogy még azt sem tudják,hogy a vasárnapi melóért pótlék jár.
2016. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nevetségesnek nem tartom,mert szerintem mások is így lennének a helyükben.Végülis érthető,hogy vasárnap szívesebben vannak otthon,vagy ha már dolgozmniuk kell, akkor ne csak 50% legyen a túlórapótlék.Egyébként szerintem az lennye a normális,ha vasárnapi munkáért mindenhol járna a 100%-os túlórapótlék,a hatóságok meg a munkaadók "nyakára járnának",hogy ne érje meg nekik kockáztatni.Mert sajnos sok olyan munkahely van,ahol még az 50%-os túlórapénzt sem adják meg,hanem trükköznek a munkaadók.És tehetik,mert ahogy egy újságcikkben olvastam"kitaposott ösvényen" járnak,nem tartanak a hatóságoktól.
2016. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
és melyik szakmákban jár még a legalább 50%-os túlóra pótlék?
2016. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 szántóvető ***** válasza:
24%
talán az az oka mert őket érinti.de ne értsd félre,nem rovom fel neked hogy ez nem jutott eszedbe hisz annyi eszed van amennyi látszik.(a szabadságot meg pláne ne keverd ide.)láthatólag gőzöd nincs az egészről,egyszerűen csak divatshoppos vagy.
2016. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
ha nekik jár a szabad vasárnap, akkor a mentősöknek, orvosoknak, vendéglátósoknak, ápolóknak, taxisoknak stb miért nem jár? És hidd el, nekik még a 100%-os bérpótlék esélyét se adják meg...
2016. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

A mentős amikor elvállalta de elötte elvégezte iskoláit tudta, hogy nem 8-tól délután 16- ig szól a munkaideje és utána kiesik a kötszer majd megy haza, tudta, hogy hétvégén is beoszthatják melóba. Amikor egy eladó is elvégezte iskoláit akkor tudta, hogy a munkahelyén vasárnap is kell majd dolgozni, most ,hogy a KDNP behozta a vasárnapi boltzárat és azzal megbénította péntek délutántól az egész hétvégét de legalábbis a szombatot teljesen azt nem tudta előre senki. Ez megszűnt, minden marad úgy ahogy volt.


Meg a pékeknek is járna a szabadság mivel ők 365 napból 362-t dolgoznak egy évben havi mondom havi 90-120 ezer forintért, ha nem kevesebbért a 60 fokos kemence mellett. naaa velük ki törődik ?

2016. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
#2 Melyik országban élsz te? Papíron sok minden jár, aztán a valóságban bejelentenek 8 órára, dolgozol 14-et, a többi borítékba, pótlékról pedig ne is álmodj, az nem létezik.
2016. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
#6:Épp ez a baj.Úgy tűnik,annyira azért mégsem fontosak az emberek.Egyébként én egy autóiparban érdekelt üzemben dolgozom,itt megadják nem az 50,hanem a 100%-os túlórapótlékot vasárnap,és így nem is okoz gondot,hogy legyen önként jelentkező.Viszont 50%-ért itt is csökkene a "lelkesedés".
2016. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Miért, mikor a boltos elvégezte az iskoláit nem tudta hogy vasárnap is be lesz majd osztva alkalom adtán? Mivel a zárva tartás csak egy éve van, és a legtöbb boltos már jópár éve a szakmában van, így biztos nem úgy indultak neki a tanulásnak pl tíz éve, hogy jajj de jó lesz, mert 2015ben megszavazzák a vasárnapi boltbezárást... már vártam ezt az érvet...
2016. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!