Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem tartjátok nevetségesnek,...

Nem tartjátok nevetségesnek, hogy a bolti eladók panaszkodnak a vasárnapi zárvatartás eltörlése miatt?

Figyelt kérdés

Az orvosoknak is járna a szabadság

A mentősöknek, tűzoltóknak, rendőröknek is járna a szabadság

A sofőröknek, takarítóknak, vendéglátósoknak is járna a szabadság.


Miért pont az eladók hisztiznének emiatt? Nem mintha az ő munkájuk nem lenne pótolható gyakorlatilag akármilyen betanított munkáséval (igen, én is voltam eladó már teszkó és társainál diákmunkásként - vasárnap is).


2016. ápr. 17. 15:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"...mitől lenne mégis trollkodás erről kérdezni..."


nem az erről, hanem az ahogy...

2016. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

én abban sem találok semmi furcsát.

mindenkit máshogy mozgat meg a kérdés.

én nem tartom magam trollnak, de én is nevetségesnek találom ezt a mértékű hisztit.

ugyanis én ma éjjel is megyek dolgozni, és 5 éve dolgozom hétvégén.

nem vagyok se bolti eladó, se rendőr/mentős.

teljesen természetes, hogy menni kell, ha leállna a gyár, az profitkiesés lenne. cserébe én itthon leszek kedd-szerdán.

7 éve dolgozom itt, és még mindig élek.

2016. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
73%
Nincs pótlèk! Felejtsètek el! Szabadság, betegállomány meg pláne nincs.. :D Ez van. Mièrt lenne nevetsèges? Nem èrtem mièrt kène örülni? Biztos mert a kedves vàsàrló ezt szeretnè.. :D A nõvèrek, tanàrok nem nevetsègesek? Õk is panaszkodnak. Nyugi azèrt mert panaszkodás van, lesz eladó aki kiszolgál vasárnap is ,nem kell aggódni!!
2016. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
#23:Hol nincsenek a felsoroltak?Csak azért kérdezem,mert három családtagom,közeli rokonom dolgozik a kereskedelemben,három multinál(Lidl,Spar,Tesco).Náluk van szabadság,betegállomány és vasárnapi túlórapótlék is.
2016. ápr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

23: ha nálatok nincs, akkor azt nem itt kell leírni, hanem a hivatalos helyeken bejelenteni.

mert ezek a dolgok léteznek, és a munkáltatód kötelessége, hogy kiadja.

ha nem teszi, akkor törvényt sért, de ne általánosíts már, hogy ezek a dolgok nem is léteznek.

hát tudod, amíg csak ezen az oldalon panaszkodsz, nem lesz változás.

egyébként a demokrácia a nép választása, az van, ami a nagy többségnek jó. a nagy többség a vásárlók, akik igenis akarnak vasárnap is jönni-menni.az ország 2. legnagyobb városa, Debrecen olyan kihalt volt vasárnaponként, mintha egy szellemváros lenne.

vagy te úy képzeled, hogy a nagy többség szívjon a kisebbség miatt, mi alkalmazkodjunk hozzátok?

a kisebbség még kisebbre zsugorodik, hiszen nem az összes bolti eladóról van szó, ugyanis sok eladó örül a nyitvatartásnak.

szóval mondjuk vásárolni menne az országban vasárnap 3 millió ember, őket kiszolgálja 50 ezer alkalmazott, akkor ez a 3 millió maradjon csendben, mert az 50 ezernek nem jó valami?

Kedves kommentelő, nem erről szól ez az egész. Ha nem tetszik - bár nem szeretem ezt mondani, de - el lehet menni, vagy keresni egy irodai munkát.

Ha nincs végzettséged, és egy gyárban kötsz ki, mint oly sokan - na ott is menni fogsz vasárnap!

Nem kell az értelmiséget idekeverni, hogy tanárok és egyebek. Saját szinten gondolkozz. Ha be kell állni valahol a gyártósorra, akkor a gép vasárnap is menni fog, törődj bele.

2016. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Troll?


Ne haragudj, láttam egy "vasárnapi mise után meccsre szeretnénk menni" címszó alatt futó eladótüntetést, na az a trollkodás!

Amikor bejött a vasárnapi kötelező zárvatartás, többezer (vagy tízezer) eladó vesztette el az állását, akkor hatalmas nagy probléma volt, mindenki értetlenül állt az előtt, hogy miért a kormány dönti el, hogy az embereknek mire van szüksége.


Most pedig, hogy visszajött a "régi" rendszer, ezek a boltosok elkezdtek tüntetni, ahelyett, hogy örülnének, hogy ismét munkába tudnak állni. Magyarország a jelenlegi formájában nem engedheti meg magának, hogy ne dolgozzon többtízezer ember vasárnap, és igen, a bolti eladók tudták, hogy olykor-olykor vasárnap is be kell menniük dolgozni.


A kérdező nem troll, nem is reagálja túl, egész egyszerűen nem érti, hogy mire fel panaszkodnak, tüntetnek az eladók, holott tudták jól az eladók, mire vállalkoznak, amikor ezt a szakmát választották (igen, ahogy az orvosok, mentősök, stb. is).

2016. ápr. 19. 11:02
 27/30 anonim ***** válasza:
54%
Nem eladó vagyok.. Fiatalon èn is dolgoztam a kereskedelem ès a vendèglátás területèn! Diplomával!! Egyszerûen van bennem empátia, együttèrzès.. Sajnálom a kisboltban dolgozó hölgyet! Mi ebben a megdöbbentõ?
2016. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Az intelligencia megnyilvánulása a 'troll' szó használata.. Nem hiszem, hogy ez lenne a mèrce! Árulkodik az èletkorról, èlettapasztalatról, èrtelemrõl..
2016. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Az intelligenciáról az is árulkodik, hogy képes vagy 1 kérdés alapján eldönteni a gyakorikérdések.hu oldalon, hogy ki hány éves, mekkora az intelligenciája, illetve mi az élettapasztalata.
2016. ápr. 19. 11:51
 30/30 anonim ***** válasza:
Igen, ez pont arról árulkodik.. Az èrtelmisèg választèkosan fogalmaz.. Mivel az átlagos èletkor 20-22 , akik aktívan jelen vannak az oldalon, nem nehèz az èletkorra következtetni.. Ha majd megtapasztalják a fiatalok is az èlet árnyèkos oldalát,talán lesz bennük is nèmi empátia..
2016. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!