Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Star Wars: Ébredő erő c....

A Star Wars: Ébredő erő c. filmben a az Első Rendet szándékosan a náczikról mintázták?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



[link]


[link]


Szerintem kissé röhejes volt :)


2016. máj. 14. 11:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
31%

Igen.


Hollywood-ban nincs egy nap, hogy ne jelenne meg egy olyan film ami ne a nácikról szólna, vagy ne lennének valahogy belecsempészve.


A Hollywood-i filmek nagy részét zsidók rendezik, a Star Wars rendezője J. J. Abrams is zsidó. Ők pedig ahogyan Natalie Portman nevű zsidó színésznő is mondta: "Túl sokat foglalkoznak a holokauszttal."


Szerintem meg egyszerűen csak szexuálisan felizgulnak a nácikra. Más magyarázat nincs. Mégis mit keresnének minden második filmben?

2016. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Már az eredeti Galaktikus Birodalom is a nácikra hajazott, ezt meg ugye meg lehet azzal magyarázni, hogy az Első Rend a Galaktikus Birodalomra akar hasonlítani.

2016. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
49%

Ez is bizonyítja, hogy mennyire nincs fantáziájuk.


Ha valami rossz, az csakis náczi, arab terrorista, régen szovjet ügynök lehetett.

Minden filmben a rosszfiú valami külföldi nevű (Iván, Vlagyimir stb.) vagy származású.

lásd: Még a drágán add az életed c. filmben garázdálkodó terroristacsoport is német (Hans Gruber és társai).


Még a pol.korrektség előtti időkben négerek voltak a rosszfiúk. Vagy az olasz maffia.


Jellemző az amcsikra az önkritika teljes hiánya.

Ha valami rossz, az csakis külföldi lehet, hisz tudjuk jól, az USA a világ közepe, az USA menti meg a világot, az USA szép és jó és tökéletes.

2016. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell ezt annyira túlgondolni. A katonák szimplán csak felsorakoznak a vezetők előtt egyenruhában, hogy ezzel is szemléltessék a hatalmasságát. Ezt, ha akarnák se lehet másként bemutatni. Így bármilyen hasonlat csak belemagyagyarázás.

Leginkább a sisak miatt vonnak párhuzamot, csakhogy rohamsisakot majd minden ország katonasága visel. Vagy azt se feledjük, hogy rend/birodalom jelei pl alig mutatkoznak meg a filmekben, ezzel szemben náciknál ez elsődleges fontosságú volt.

2016. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
6%
Pont hogy egy hatalmas zászló van mögötte és olyan magaslaton beszél mint hitler ez a jelenet egy az egyben nácikról lett lemintázva utána még a karjukat is felemelik. A fekete ruha tányérsapka szőke csávó egyértelmű. A jó fekete a női főszereplő pedig klisésen legyőzi őket egy hihetetlen sokatmonó és fordulatos eredeti történetben
2016. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Érdekes viszont, annak ellenére, hogy a náczikat másolják, mégis niggák szolgálhatnak rohamosztagosként(lásd FN-2187 azonosítójú dezertőr).
2016. máj. 14. 15:11
 7/38 anonim ***** válasza:
7%

Ez is egy gag hogy nolám a fekete fellázad a gonosz nácik ellen. Annyira ötlettelen a filn hogy egy álltalános iskolás több eredetiséget rak bele. Meg hogy lehet ennyire kicsi volt a világa. Ez nem az a giganikus galaxis amit eddig mutattak hanem két eg kocsma egy homokbolygó meg skót tengerpart.

[link]

2016. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Magaslat nélkül eléggé nehéz lenne szólni többezer emberhez. Zászló, jelkép pedig ma is jelen van minden hasonló vezetői beszédnél (pl a nácikkal teljesen ellentétes eszméket valló pártok esetében is). Csak azt mondom, hogy a film további részeiről szinte teljesen hiányzik. Pedig náciknál elsődleges volt ez a motívumábrázolás.


De linkelek inkább egy képet a Wikipédiáról. Ha az USA zászló nem lenne ott, akkor mindenki tévesen ugyanarra asszociálna.

[link]

2016. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%

mivel felete egyenruhában a szőke tiszt ordibál mögötte vörös zászlóval nem tudom melyik mesehősnek kéne beugrani nekem hitler meg a nácik ugranak de nem csak nekem hanem kb mindenkinek akivel eddig beszéltem de nézd meg a kritikusokat akik.ek szintén még a nagyonibsi szirmai gergőnek is ez ugrik be persze ez is csak véletlen [link]

szerintem ha jön feléd egy véres pólós ember késsel a kezében ne kérdezd meg hány óra pedig lehet csak hentes

2016. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

A szimbolizmus gyakran használt irodalmi elem, nem tudom ezen miért kell kiakadni. Ahogy az animékben a főszereplő(k) mindig elsőre megkülönböztethetők, vagy a tékozló fiú, a legkisebb fiú mint elem.


Valahogy szimbolizálnia kellett az Első Rend gonoszságát. Az eredeti Star Warsban ezt Luke nagybácsija és feleségének (javítsatok ki ha nem) kínhalálával tették, itt most ezzel az egyértelmű náci párhuzammal.

2016. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!