Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy zsidó vallású aki magyar...

Egy zsidó vallású aki magyar állampolgár, itt él, ő először Izraelhez köti magát és csak azután Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
szóval nem ez az igazi őshazája, csak itt él már régóta a családja, az hogy kezeli ezt a dolgot?

2016. jún. 7. 21:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
62%

#10

Miért csak a honfoglalásig?

Előtte is echte magyar volt, a vándorlások közepette?

.

Aki ilyen kérdést tesz fel, gyorsan menjen orvoshoz génvizsgálatra, mert azzal bebizonyítható, hogy

- a Sziriuszról származó ősmagyarok utóda,

- súlyosan terhelt, örökölhető.

2016. jún. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy érdejes kérdés. Mert például az egyik dédnagypapám német zsidó, a felesége magyar zsidó, a lányuk Baján született, az ő férje szülei a Trianon előtti Felvidékről származtak (ezek apukam ősei). Az anyukám dédszülei között van horvát, német, angol és valami magyar kisnemes akiről nem tudunk sokat. Minehhez keresztény vallású vagyok. Szerinted milyen identitásúnak kéne lennem? ( Bár én mindig is magyarnak vallottam magam).
2016. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%
A 12-es vagyok azt elfelejtettem mondani, hogyapukám szülei zaidó vallásúak, de magyarnak vallják magukat.
2016. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Az alatt, hogy nem ez az őshazája, azt érted, hogy ő maga Izraelben született? Mert ha igen, akkor vsz Izraelt tartja a hazájának. Ahogy én is Magyarországot tartanám, akkor is, ha elköltöznék külföldre.
2016. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Egy keresztény vallású aki magyar állampolgár, itt él, ő először a Vatikánhoz köti magát és csak azután Magyarországhoz?

2016. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Kivéve hogyha nem katolikus keresztény, legalábbis én nem kötöm magamna vatikánhoz.
2016. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
43%
Ez emberfüggő, de az itt élő zsidók többsége elsősorban a zsidó néphez köti magát.
2016. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
29%

13-as, ezért nem hisz senki (aki valamit tud a világról) azoknak a zsidóknak, akik magyarnak mondják magukat. Még hogy zsidó vallású magyarok... Ekkora marhaságot. Idézek:

„A zsidóság úgynevezett egy-népi vallás, ami azt jelenti, hogy aki zsidó vallású, vagy akár áttér a zsidó hitre, egyszersmind a nép tagjává válik."

Ez nyilvánvaló, hiszen a zsidó vallás nem szól másról, mint hogy a zsidó vallású zsidó Isten kiválasztott népének tagja, akinek létrehozta Isten a világot. A nemzsidók meg nem számítanak, sok esetben meg kell semmisíteni őket. Bár bölcsebb rabszolgává tenni őket, addig sem kell dolgozni. (Ahogy nemrégiben is mondta valami izraeli főrabbi.)

2016. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, olvasd el, mit mondott erről Radnóti Miklós.
2016. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%

Felmenõimrõl 1800-as évek elejéig vannak papírok, egyik ágról könybõl még tovább. Nem volt közöttük más, mint zsidó.

Egyik ükim 1848-ban a helyi nemzetõrségnél teljesített szolgálatot ( errõl van feljegyzés ), többiek akkoriban vagy nagyon korosztályon kívül, egyik meg rabbi volt.

Egyik nagyapám Przemislnél sebesült, másik már nem volt sorköteles, mire a 40-50 közöttieket hívták be, már 50 is elmúlt.


Magam eddig elkkoptatott 74 és fél évembõl szûk felet töltöttem a mai Magyarország határain kívül ( ha mindent összeadok ).

Magyar gyerekeket tanítottam, javítgattam, ha nyelvileg rosszul fejezték ki magukat és magyar gyárban dolgoztam.


Döntsd el, hogy szerinted minek tarthatom magam.

És persze, nem az egyetlen vagyok hasonlókkal.


Off: a kiskunságon született egy ember, apja szerb volt, anyja szlovák ( akkor tótnak mondták, dokan ma is ). A legnagyobb magyar nemzeti költõnek tartjuk máig.

József Attila szitén azt írta: "apám félig székely, félig román, vagy tán egészen az"

Vagy pl gróf Zerinvái Zríunyi Miklós ( akár a szigetvári hõs, akár a költõ és hadvezér ). És persze mindkettõjük katonái között sok volt a szerb és a horvát.


On: Szóval a kérdés talán érdekes, szerintem inkább h ... h ... hogyismondjamcsak ...

2016. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!