Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy zsidó vallású aki magyar...

Egy zsidó vallású aki magyar állampolgár, itt él, ő először Izraelhez köti magát és csak azután Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
szóval nem ez az igazi őshazája, csak itt él már régóta a családja, az hogy kezeli ezt a dolgot?

2016. jún. 7. 21:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó, azt az apróságot elfelejtetted leírni, hogy zsidónak tartod magad. (Ergo nem lehetsz magyar még elméletileg sem.) Képzelem, mennyire érthetsz a magyar nyelvhez. A legjobb zsidó írónál, Kertésznél még én is sokkal helyesebben írnék.
2016. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, ez elég nagy baromság és elég sértő. Az én magyartanárom is például zsidó volt (most is az, csak én nem vagyok már diák). A legjobb tanár, akit ismerek. Gyerekek százaival szerettette meg a magyar nyelvet és irodalmat. Egész életében Magyarországon dolgozott, Magyarországért. Magyarnak tartja magát. Hogy jön ahhoz bárki, hogy ezt elvitassa tőle?
2016. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Jó, és ha kitörne egy háború izrael és hazánk között, lehetne rád számítani?
2016. jún. 8. 18:37
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én egy zsidó számazású, magyar ember vagyok kb 10 generáció óta magyarországon élünk, a szüleimmel áttértünk a keresztény hitre. És az utolsó kérdésedre a válaszom az, hogy nem tudom. A keresztény hitem is azt mondja, hogy izrael mellett álljak ki, de valószínűleg, a háború oka lenne a mérvadó
2016. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
4%

Magyar ember, és nem tudja, melyik mellett állna ki. :D

Kérdező, egy biztos, ne az érintettektől kérdezd meg. Én már azt sem hiszem el, amit kérdeznek.

2016. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
95%

"ha kitörne egy háború izrael és hazánk között, lehetne rád számítani?"


1) Szokás kérdése, mindenesetre azt, hogy Haza, vagy bármelyik ragozott, képzett alakját nagybetûvel szoktam írni.


2) Tudod mit, majd akkor elgondolkozom rajta.


Amúgy Avram Rónai, Rónai András, aki a "Valahol Európában" című - később világsikerû - film Ficsúr szerepét játszotta, 1949-ben Izraelbe vándorolt, 1966-tól volt az "Izraeli Nemzeti Színház - Habíma" vezető művésze, ahol közel 200 szerepet játszott el.

1973: Izraeli állami díj - "Az év színésze", 1992: Pro Cultura Hungarica - A magyar kulturális miniszter kitüntetése.


Nem sokkal halála elõtt egy interjúban azt mondta: Magyarországért is tudnék élni, Izraelért meg tudnék halni.


Más: 1967 június második hetében ( "hat napos háború" ) két elegáns úr sétál a Váci utcában. Egyik megszólal: hitted volna valaha, hogy én egyszer a zsidóknak fogk drukkolni?


Még más: Kohn bácsi 1973-ban nagynehezen megkapja a kivándorló útlevelet, megérkezik Izraelbe, pont elkezdõdik a Yom Kippuri háború.

Mondja új barátjának: ha agyonüt egy bomba, itt temessetek ek, Jeruzsálemben, de ha a bomba két részre szakít, az egyiket itt, a másikat vigyétek haza Budapestre.

- És ha nem találunk bbelõled semmit?

- Akkor Lujza néninél vagyok Ausztráliában.


Hát ennyit errõl.

2016. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
95%

Én származásilag legnagyobb részben zsidó (azon belül askenázi és lehet szefárd ,de a minchag bucharit tartom) és német (azon belül sváb,szász és lehet alemann) vagyok -van bennem magyar is-. Vallásos zsidó vagyok. Magamat úgymond "100%-ban" zsidó indentitásunak valóm.


Ma ,a 21.századba 3 nagy kultúrális csoport van a zsidóságban. Ez a három pedig 1.) askenázi 2.) szefárdi/orientális és 3.) izraeli. Izrael (akkár csak mondjuk Magyarország ,vagy bármelyik ország) nem képvisel egy népet. Csupán egy nép kultúrájának add központot. Persze helyenként kialakulhatnak más szokások ,de egy ország mindig is egy kultúrának add otthon. Ettől függetlenül nem képviselheti ,főleg nem egy ember ,"rós hámediná" (legyen bármelyik országról is szó).


Én Mo.-n élek ,itt születettem. Eddig (2016/5776) csak Ausztriába és Szlovákiában voltam -Magyarországon kívül-. Zsidó vagyok.


Válasz nincs. ;)


Üdv!

2016. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Akkor a zsidóknak mind honvágya vna izraelbe?
2016. jún. 9. 07:54
 29/40 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés.


De nem biztos, hogy itt kaphatunk őszinte választ rá, igaz?


Ne kekeckedjünk az őshaza szóval, tudjuk, mit gondolhatott a kérdező, szerintem.


Nem vagyok zsidó, és végigbóklásztam a családfám is, zsidó őst nem találtam. De nem találtam görögkeletit se, pl.

Amit viszont láttam az anyakönyvekben, hogy a zsidók nem házasodtak másokkal. Ami nekik nagyon jó, mert megőrizték a közösségüket, nem kellett másokkal keveredni kultúrában, szokásokban. Erősebbek maradtak.


Ahogy én láttam, akárhová kerülnek, a biztos alapot a zsidósághoz tartozás adja nekik, ami irigylésre méltó; bár bennünk magyarokban is meglenne ez. De sajnos a külföldön élő magyarok teljesen megosztódnak a vallásuk -vagy éppen a vallástalanságuk- szerint. A külföldön élő magyar zsidók pedig a zsidó közösségen belül alkotnak magyar csoportot, nem a magyar közösségen belül zsidó vallású csoportot. Gondolom, ez jelent valamit.


Az állampolgárság sem számít sokat, csak a tartózkodási helyet. Elég a nem magyar állampolgárságú elcsatolt területeken élő magyarokra gondolni.


Manapság meg a külföldön élő zsidó magyarok egyes csoportjai inkább magyarellenesen politizálnak, sok kárt okoznak Magyarországnak. Pedig csak magyaroknak mondják magukat. Szerintem a külföldiek nem is tudják róluk, hogy zsidó magyarok, mert csak azt mondják magukról, hogy "magyarok".


Talán helyesebb is lenne inkább a magyar zsidó kifejezést használni, vagy nem? Egyáltalán ki hogy használja, aki mind a kettőnek tartja magát?

2016. jún. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!