Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Cigány vagyok, mi a véleményed...

Cigány vagyok, mi a véleményed rólam? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Először is leszögezném nem szokásom fényezni magam, úgyhogy ha most még úgyis hatna, csak az igazat akarom írni...

16 éves vagyok, elég jó tanuló, a humán tárgyakból mind 5-ös a reál tárgyakból többnyire 3-as vagyok, érdekelt vagyok a zenében, rajzban, festészetben, írásban. Eléggé komoly vagyok a koromhoz képest, mindenben az igényes dolgokat szeretem (filmek, zenék stb), a komolyabb témák foglalkoztatnak. Kultúráltan viselkedek, sokszor én botránkozom meg a felnőttek viselkedésén, vagy a kortársaimén...Nem mondom hogy tökéletes vagyok, kicsit elvont, kicsit más gondolkodású, de elvileg nem kellene szégyenkeznem, vagy roszabbnak éreznem magam a magyaroktól, sőőt, sokkalta több eszem van mint a legtöbb velem egyidős gyerekeknek (most nem ép a tanulásról van szó), jobban értékelem az igazi emberi értékeket, nem érdekelnek a külsőségek, a divat, a magam útját járom.

Mégis komoly kisebbségi érzetem van, tiszárta aszociális, szociális fóbiás lettem, és emiatt nagyon érzékeny, mindig lesnem kell vajon miért néznek rám így, mert cigány vagyok? Nap mint nap hallom a fülem mellet (még ha nem is rám mondják): fújj cigányok. És ez nagyon idegesít. Kérem minden magyart képzelje magát a helyembe, miért kell nekem másnak éreznem magam? miért érnek megkülönböztetések? csak mert barnább a bőröm?


2010. ápr. 13. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
87%
Először is minden elismerésem. Másodszor pedig ne vedd magadra, nem rád értik, ebben biztos vagyok. Leginkább a tudod, hogy milyen cigányokra értik...
2010. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
56%
Ennek így most mi köze a politikához?
2010. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
88%

Ezt azoknak a cigányoknak köszönheted akik élősködnek


Ők járatják le a többieket

2010. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
86%

én is nap mint nap hallom a cigányoktól hogy ... magyarok

( a ...= valamilyen trágár szó)

2010. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
45%

Mert ilyen az ország... Amúgy ahogy fogalmazol meg amit leírsz normális, rendes ember lehetsz...


Le kéne szoknia az embereknek a faji megkülömböztetésről, és fölfögni, hogy cigány és magyar közt nincs külömbség... Mind a kettőből van tetű paraszt és normális ember...

2010. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
73%

"Le kéne szoknia az embereknek a faji megkülömböztetésről, és fölfögni, hogy cigány és magyar közt nincs külömbség... Mind a kettőből van tetű paraszt és normális ember..."



Csak az sem mindegy milyen arányban. Senki se csodálkozzon ha 80% fölött már általánosítanak.

2010. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
37%

Miért érnek megkülönböztetések?A rasszizmusban ne keress semilyen logikát.Az csak az ostoba, beszűkült látókörű,az életben semmit el nem érő egyének "fegyvere".

Ha igaz amit írtál magadról,jó tanuló vagy akkor csak így tovább.Sokkal értékesebb tagja leszel a magyar társadalomnak,mint a "zsidózó","cigányozó" szélsőséges egyének.

2010. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim válasza:
88%

én ázsiai vagyok, és régebben folyton idegesítettek emiatt, de nem érdekelt. ahogy most sem.

Szerintem meg se halld az ilyen beszólásokat, és maradj továbbra is ugyanilyen rendes ember, amilyen most vagy.^__^

2010. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
53%
miért nem kérdezed meg a cigányokat,hogy miért nem tartják be a legalapvetőbb társadalmi elvárásokat.nem a magyarok miatt általánosítanak minden cigányt.
2010. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Azért vagy megkülönböztetve, mert 1000 cigányból 5 olyan, mint te. A maradék 995 pedig antiszociális.

Én azt javaslom neked, hogy keresd meg a többi értelmes cigányt, és kezdjetek valami politikai mozgalomba (ne alapítsatok pártot), hogy a többi cigányt is megneveljétek.


Az, hogy a magyar emberek úgy néznek rád, csak tapasztalati reakció a társadalomellenes cigányokhoz kötődő emlékeikből.


Nekem is van 2 cigány barátom, de a többi, akivel találkozok az utcán, mind úgy néz rám, mint oroszlán az antilopra.

2010. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!