Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszavaznád a külhoni magyaro...

Megszavaznád a külhoni magyaroknak a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Annak idején elmentél szavazni ezzel kapcsolatban? Akkor mit x-eltél be? Ha változott, akkor minek a hatására változott a véleményed azóta ilyen vagy olyan irányban?
2010. ápr. 14. 07:09
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
39%
Ha a Fidesz maga mellé állítja a határon túliakat, az összes határon túli rá fog szavazni, ha 2/3-a van, az lehetőséget biztosít neki úgy módosítani bármit (az alkotmányt is), ahogy neki tetszik, mások megkérdezése nélkül, és inkább bele se merek gondolni, milyen intézkedéseket hozhat. Tudjuk történelemből, milyen az, ha valakinek teljhatalma van, az utóbbi évszázad pont elég volt, nekem legalábbis, de akinek nem, az szenvedjen a saját kárán.
2010. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
45%

"Már bocsi de az mszp-s, az lmps-s, az mdf-es,a...... nem magyar?

Hogy van képetek ilyet mondani? Csak a fideszes a magyar?"


Nagyon úgy tűnik, hiszen a kérdés éppen az hogy beengedjük-e a magyarokat ennek az országnak a határain belülre? Ha magyar lennél akkor nem kérdés hogy azt válaszolnád hogy persze, hiszen én is magyar vagyok!

Nem én mondtam ki hogy nem vagytok magyarok, hanem ti, azzal hogy nemet válaszoltok erre a kérdésre. (És itt most pártszimpátiától függetlenül mondom mindezt, az mszp-t azért mondtam mert amit itt elmondtok az az mszp szövege)

2010. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
48%

2 eset lehetséges, amikor mégis megszavaznám az állampolgárságot:

1. Senki nem szerezne ezáltal teljhatalmat (jelenleg ez nem áll fenn sajnos...).

2. Nem szavazhat határon belülre, csak oda, ahol él, dolgozik, adózik (ezt nem tudom).

2010. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
25%
nem
2010. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim válasza:
88%

Én nem kötöm össze ezt a kérdést a Fidesszel (nem is vagyok elvakult fideszes), nem párttól teszem függővé, hogy megszavaznám-e... Nem is kéne pártkérdés legyen, a népszavazáson se kellett volna az legyen, mégis azt csináltak belőle.

A szavazati joggal kapcsolatban egyetértek azzal, hogy oda szavazhat, ahol él és adózik.

2010. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
41%

Jól értem hogy akik itt a fidesz tejhatalmától rettegnek azok nem értenek egyet a demokráciával? :S tehát ha a magyarok 2/3a azt akarja hogy változtassuk meg az alkotmányt akkor az rossz mert úristen akkor megváltozik a rendszer?!


Egyébként meg: "ha a fidesz maga mellé állítja a határon túlaiakat" - ezt az mszp miért ne tehetné meg? :D jaaaa hogy magyarellenes a politikája?! hát az az ő bajuk.

2010. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
46%
Buta fanatikus vagy :S
2010. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
59%
10:43 - Nem érted, hogy magyarázzuk el? Ha egyedül dönthet, akkor mást meg se kell kérdeznie, hiába nem tetszene a döntés, akkor is megszavazhatja, mert egyedül is megvan hozzá a kellő döntési lehetősége. Hiába verné az asztalt a többi, hogy ez a népnek rossz, ha ő azt mondja, hogy nem érdekli, mert nekik egyedül viszont jó. Mikor érettségiztél?
2010. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
66%
Bármit mondasz nem érti, nem akarja érteni, csak bizonyos szavak, mondatok jutnak el a tudatáig
2010. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
19%

"Nem érted, hogy magyarázzuk el? Ha egyedül dönthet, akkor mást meg se kell kérdeznie, hiába nem tetszene a döntés, akkor is megszavazhatja, mert egyedül is megvan hozzá a kellő döntési lehetősége. Hiába verné az asztalt a többi, hogy ez a népnek rossz, ha ő azt mondja, hogy nem érdekli, mert nekik egyedül viszont jó. Mikor érettségiztél?"


A magyar állampolgárságról van szó, nem a szavazásokról btw, mr. érettségi. 2003 körül egyébként.

De ilyen alapon, minden szavazóval töltessünk ki egy iqtesztet, hogy mennyire van tisztában a politikai helyzettel, és akkor a 70es években élő nyugdíjasok, meg a 400 forintért szavazók kicsukva. Ohwait, akkor is fidesz diktatúra következne! :o

2010. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!