Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszavaznád a külhoni magyaro...

Megszavaznád a külhoni magyaroknak a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Annak idején elmentél szavazni ezzel kapcsolatban? Akkor mit x-eltél be? Ha változott, akkor minek a hatására változott a véleményed azóta ilyen vagy olyan irányban?
2010. ápr. 14. 07:09
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Nagyjából?

Ez nagyon erős túlzás.


Hány palesztint ölnek meg az izraeliek átlagosan egy héten?

és

Hány magyart ölnek meg a szlovákok, románok, szerbek egy héten?


Bombázzák a magyarok házait, menekülttáborokba zárják őket, elzárják őket az élelemtől és a segélyektől?

Célzottan likvidálnak magyar vezetőket?

Hányszor mennek be tankokkal és gépfegyveres alakulatokkal a magyar lakta földekre razziát tartani?


Ne beszéljünk már hülyeségeket!

2010. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
48%
Szavazójoga ott van, ahol él és dolgozik. Ha idejön Magyarországra, itt lesz az állandó lakcíme, itt adózik, akkor itt szavaz, egyébként attól, hogy megkapja az állampolgárságot nem. Istenem :S
2010. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Istenem. Hát akkor olvass egy kis ALKOTMÁNYT! Nem kell itt élni és itt adózni ahhoz, hogy a magyar állampolgárnak választójoga legyen.

Az MINDEN magyar állampolgárnak jár, akinek van itt lakóhelye (bejelenti magát BÁRHOVÁ).


És itt bizony NEM csak az elcsatolt területeken élő magyarokról van szó, hanem a disszidált (önként!!!) magyarok teljes családjáról. Akik életükben nem jártak még itthon, de onnan kintről (pl. USA) nagyon ontják az észt.

2010. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
0%
Ha itt tartózkodik, csak akkor. Annyira pedig nem egyszerű bejelenteni magad akárhová, nem megy olyan egyszerűen a dolog, mint ahogy ezt elképzelitek. Nevetséges, hogy bevettétek anno a dumát, hogy ők ne kaphassanak csak semmit. Nézd meg más országokban ez hogy működik. Továbbra is én szégyellem magam miattad, holott neked kellene.
2010. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Idézd be légyszi azt a sort az alkotmányból (vagy bárhonnan), hogy "ha itt tartózkodik". Köszi.


Ne mondd már, hogy nem csinálok magamnak BÁRMELYIK városban ideiglenes lakcímet...

2010. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szavazójoga, akkor pontosan mit is ér a magyar állampolgársággal?

Persze felőlem meg lehet adni, ha nekik erre van szükségük, nekünk ez nem okoz semmi gondot.

Ami szerintem igazán fontos és lényeges, hogy az állampolgárság mellé milyen jogokat és lehetőségeket kapnak.

Ha ide adózik, innen kapja majd a nyugdíját, ergo nyugodtan szavazhat

A szociális ellátással is ugyanez a helyzet!


Én elismerem, hogy az erdélyiek és felvidékiek ugyanolyan magyarok, mint mi, de NEM ITT ÉLNEK!

Így magyar állampolgárságot kaphatnak, de szavazójogot nem.

Ahogy egy veszprémi magyar ne szavazhasson a soproni jelöltekre, úgy egy erdélyi magyar ne szavazhasson a magyar miniszterelnökre, max. az ő saját egyéni magyar képviselőjére.

2010. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget!!!
2010. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:
Hát én felvidéken élő magyar vagyok, ha kettős állampolgárságot kapnék/igényelnék, de maradnék Szlovákiában, szerintetek tényleg szeretnék szavazni nálatok?tényleg azt gondoljátok, hogy beleszólnék az életetekbe, a kormányotokba?ennyire ostobának és önzőnek néztek bennünket?mert akkor elmondom, hogy nincs igazatok. De tulajdonképpen tárgytalan a dolog, mert nem kell az állampolgárság. Csak azt sajnálom, hogy támadnak minket itthon is és ellenségeskedés fogad Magyarországon is.
2010. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:

Sziasztok!


Végig olvastam a topikot és az előttem hozzászólóval nagyon egyetértek.

Nem érdekel egyik párt sem, ezt előre tisztáznám, sosem a kis ember dönt, csak irányítják. Ez van ebből lehet választani és van aki birka lesz, van aki meg x-szel.

Ott kezdődik a dolog, ha már féltitek a szavazati jogot, hogy már tettetek róla, hogy fidesz legyen hatalmon, tehát a 2/3-os döntésbe nem volt beleszólása rajtatok kívül senkinek. Ti döntöttetek!

Kárpátalján születtem, itt élek Magyarországon, itt adózom és még sincs szavazati jogom.

Évekkel ezelőtt igényeltem a magyar állampolgárságot, de nem kaptam meg, mivel nem kötelesek megindokolni így nem tudom, hogy miért. Az viszont kiakasztott, hogy egy ferde szemű előttem kapta meg a magyar állampolgárságot, aki annyit nem tudott magyarul, hogy köszönöm, de volt pénze.

Külföldön hülye magyar vagy, itt hülye ukrán, román stb.

Az meg, hogy hogyan lehetne megkülönbözteti, ki diszidált és ki oda született ahol jelenleg van, egyszerű, USA soha nem volt magyar terület és ha nagyon akarják mindenre van megoldás. Az pedig ritkán fordul elő, hogy magyar állampolgár ezekre a területekre költözzön: Felvidék, Kárpátalja, Erdély, Vajdaság.

Röviden, kend a hajadra az állampolgárságod! Akik ott élnek csak annyit szeretnének, hogy elismerjék magyarságukat, mert magyarnak vallják magukat és nem kérnek szavazati jogot. Hogy támogatást vesznek igénybe? Ahogy sok magyar külföldről, ha teheti. Ti beszéltek ezekről, amikor az ország többsége lusta dolgozni és segélyekből él és mindig csak sír/rí. Nem tudom, hogy máshol ez hogy van, de Kárpátalján nincs segély, abból élsz amiért megdolgoztál. Ja, hogy nagyobb a korrupció, hm.... körül kellene nézni ott ahol élsz, mert nem vagytok Tőle messze. Addig amíg Magyarországról nem tetted ki a lábad, addig ne ítélkezz, mert halvány lila gőzöd sincs semmiről.

Ha pedig felmerül, hogy miért vagyok még itt? Nyugi rajta vagyok, hogy egy ilyen országból minél előbb tovább menjek. Nem biztos, hogy jobb lesz, de megpróbálom, ahogy sok magyar állampolgár is és így lesztek egyre kevesebben, amit saját magatoknak köszönhettek.

2011. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!