Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszavaznád a külhoni magyaro...

Megszavaznád a külhoni magyaroknak a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Annak idején elmentél szavazni ezzel kapcsolatban? Akkor mit x-eltél be? Ha változott, akkor minek a hatására változott a véleményed azóta ilyen vagy olyan irányban?
2010. ápr. 14. 07:09
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
76%

Elmentem.

Igennel szavaztam.


Most is igennel szavaznék. Azért, mert magyarok.

És igenis tartsunk össze. Meg azért, mert szörnyű, hogy amikor egy határon túl élő magyarral kerülök kapcsolatba és nem érkeztem neki azonnal válaszolni a levelére azt hitte, hogy mivel ő erdélyi, már szóba sem állok vele többé, mert sok-sok ilyet tapasztalt.


De valóban, ahova adózik, oda szavazhat.

2010. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
55%
A nemmel szavazók többsége azért ikszelt nemet mert nem akarták hogy olyanok szavazzanak /döntsenek akik nem is élnek itt velünk
2010. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
0%
Igen természetesen.Aki nemet mondott az szégyellje magát.
2010. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
46%

"A magyar állampolgárságról van szó, nem a szavazásról."


Tudod, a magyar állampolgárság szavazati joggal jár, így tehát a szavazásról van szó.

Miért is kapjon olyan ember szavazati jogot, aki elment külföldre, itthagyta az országot, de onnan akar beleszólni, hogy én itt hogyan éljek??? Aki itt maradok, mert MAGYAR vagyok, itt nevelem a gyerekem ennek az országnak, itt adózom, itt dolgozom. Jöjjön haza, itthon legyen nagy magyar, ne kint!!!


Ja, hogy te az elcsatolt magyarokról beszélsz, akik nem tehetnek róla? Ja, és hogy válogatjuk majd szét a két féle magyart? Aki szándékosan disszidált és aki nem tehet róla? Ha megoldod, akkor a "nem tehet róla" magyaroknak adnék állampolgárságot, de szavazati jog nélkül. Ilyet meg nem ismer az alkotmány. Úgyhogy a válasz egyértelműen: NEM.

2010. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
38%

IGEN! Mi, határon kívül rekedt magyarok sosem, mondtunk le a magyar állampolgárságról, elvették tőlünk.


Akik nemmel válaszoltak, azokat nem minősítem.

"Magyar az kinek fáj Trianon!"

2010. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%
Leginkább a Jobbiknak fáj Trianon
2010. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen IGEN. Hogy lehet nemet mondani? :S Igaza van annak aki azt írja, hogy ezzel arra ikszeltek, hogy nem is magyar. Én szégyellem magam miattatok.
2010. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Szégyeljed, de szerintem inkább annak kellene szégyelleni magát, aki ebből a kérdésből mindenfajta konkrétum nélkül népszavazést csinált és ezzel elérte, hogy értelmesen, indulatok nélkül, ne lehessen beszélni a dolgról...
2010. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

A bajok itt vannak:

"Miért is kapjon olyan ember szavazati jogot, aki elment külföldre, itthagyta az országot,"


Ismersz olyat, aki külföldön dolgozik? Itt hagyta az országot? Van szavazati joga - igen, mert magyar állampolgár.

Itt olyan, nem Magyarországon élő magyarokról van szó, akiket elcsatoltak Tőlünk. Trianon után 20M magyarból lett 7M... ahova csatolták őket, olyan állampolgárok lettek és elhiheted, hogy nem önszántukból.

A II.VH után Romániában és Jugoszláviában szó szerint népirtást rendeztek. A szlovákok kisemmizték a magyar földbirtokosokat és deportálták őket.

Ha nem lennének EU és NATO tagok kb. úgy bánnak kint a magyarokkal, mint a zsidók a palesztinokkal.

2010. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Nagyából most is így bánnak.
2010. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!