Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista vagyok, ha nem...

Rasszista vagyok, ha nem tartom magyarnak a Magyarországon élő cigányokat?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 09:17
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Erikának igaza van!


"azt mondod, hogy az asszimilálódás képessége a bőrszínen alapszik."


Talán nem így van?


Nem csak a cigányokon múlik, hogy mennyire megy könnyen nekik az asszimiláció, hanem a magyarokon is. Ha tetszik, ha nem a magyar többség, hozzám hasonlóan nem tekinti magyarnak a cigányokat. Ennek okai részben a külsőségekben keresendő. Ez megnehezíti a beolvadásukat.


Ellenben egy horváttal nem ez a helyzet, minden gond nélkül elvegyül a magyarok között.


"ha annak vallja magát,akkor azt el illene fogadni."


Az, hogy ki minek vallja magát semmit sem jelent, tarthatja magát magyarnak, svédnek, vagy olasznak magát egy cigány, attól még nem lesz az, max papíron. Én se leszek japán, ha annak vallom magam.

2016. jún. 30. 11:25
 22/53 anonim ***** válasza:

"Jah meg azert hasonlitson is kulsore egy atlag magyarra."


Minden mással egyetértek, de ez egy óriási ostobaság!


Egyébként meg nekem fehérebb a bőröm, mint bárkinek, akit ismerek... Édesanyám cigány, kinézetben totálisan édesapámra hasonlítok.


Ezen ne múljon már semmi!!!

2016. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Nem csak a bőrszín számít. Vannak fehér bőrű cigányok, és vannak kreol bőrű magyarok is, ennek ellenére meg lehet különböztetni őket egymástól.
2016. jún. 30. 11:29
 24/53 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, mondhatunk mi neked bármit, a rasszista agyad úgy is tele lesz előítéletekkel és sok-sok baromsággal. Nem is értem, hogy mit fárasztom magam. Gyűlölködjetek, élvezkedjetek Hitlerre, csináljatok, amit akartok, de majd ne sírjatok 40 évesen, ha rájöttetek, hogy micsoda barmok voltatok egész életetekben.
2016. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
45%

Persze hogy meglehet kulonboztetni, az arcszerkezete is mas, meg a viselkedese is. Ugy birom ezt amikor Pestrol meg Dunantulrol osztjak az eszt es soha nem eltek ciganyok mellett.

Amugy nekem volt egy cigany osztalytarsam gimiben (ilyen koromfekete tipusu), nagyon rendes volt, sose bantottuk, kb a penztarcamat is siman rabiztam volna. De ezek nagyon ritkak, a tobbseg sajnos lop es nem a magyar kultura szerint el. Akkor miert is tekintsuk oket magyarnak?

2016. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
48%
Senki sem tehet arról, hogy minek született. Én nem az erőszakos tolvaj f***fejeket védem, hanem azokat, akiket ti rasszisták olyan bűnökkel azonosítotok, amiket sohasem követnének el. Lehet, hogy kevesebben vannak az ilyenek, de VANNAK! Az egész rasszizmus innentől kezdve értelmetlen. Engem is vertek már meg cigányok, loptak is tőlem, fenyegettek, sértegettek. Egyszer majdnem meg is öltek. De ettől még nem vesztettem el a józan eszemet.
2016. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

11:31


Itt te vagy az aki előítéletes. Mert nem tartom magyarnak a cigányokat, nyilván gyűlölködök és Hitlerre élvezkedem. Ügyes vagy!

2016. jún. 30. 11:53
 28/53 anonim ***** válasza:
39%
26# Dehogy loptak meg vertek ne hazudj mar. Azt akarod bemeselni hogy teged folyamatos atrocitasok ertek a ciganysag reszerol, te meg ellenere szereted oket? Hagyjuk mar a hulyesegedet :D
2016. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
15%
Erika nekem elhiheted, hogy nem hazudok. Ilyenben nem szoktam.
2016. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: ha én nem dönthetem el magamról-itt születtem,magyar az anyanyelvem,ismerem a kultúrát- hogy minek vallom magam,efelől ki dönthet helyettem?

Vagy kezdjek el százalékokat számolgatni,hogy hány más nemzetiségű felmenőm volt,s ha a magyar 51%-ra,vagy afelett jön ki, akkor van jogom/lehetőségem magyarnak vallani magam?

2016. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!