Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista vagyok, ha nem...

Rasszista vagyok, ha nem tartom magyarnak a Magyarországon élő cigányokat?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 09:17
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagy rasszista, csak reálisan gondolkodsz, nem a valóságtól elrugaszkodva, mint a ballibek. Amikor a libsik rasszizmusról beszélnek, akkor igazából nincs rasszizmus. Ez csak egy elcsépelt stempli, mint a náci. A cigányoknak van egy szavuk a nem cigányokra: gádzsó... Én ismertem egy viszonylag értelmes, normális félcigányt, akinek jó állása volt, stb. Mégis cigányosan beszélt kicsit, és ezerrel védte a cigányokat már fiatal korában, stb. Nemrég láttam egy videót, ahol diplomás cigányok keltek ki a cigányok elleni (nem létező) "rasszizmus" ellen. Na, ilyenek a legnormálisabb cigány "magyarok"... Persze sokan azt mondják, hogy ők magyarok, de ezt nem kell elhinni. A zsidók nagy része is ezt mondja, még meg is szüntették a kisebbségi státuszukat. Pedig ők még inkább bezárkózók. A múltkor itt valaki azzal jött, hogy ő zsidó vallású magyar. :D
2016. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Magukat is inkább annak tartják mint magyarnak (parasztnak).


A hisztiző ballibek meg máskor nagyon szeretik a külhoniak magyarságát megkérdőjelezni.

2016. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki az aminek tartja magát. A világon nem az kéne meghatározza azt, hogy minek születik, hanem az, hogy minek érzi magát, ami természetesen függhet a neveltetéstől is. Azaz valahogy így: "Nem érdekel, hogy őseim között nem csak magyarok vannak, és teljesen magyarnak érzem magam, szüleim magyarnak neveltek, nem németnek, szlováknak vagy románnak, emiatt magyar vagyok. Anyatejjel együtt a magyarságot is ittam."
2016. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
66%
haat en cigany vagyok es magyarnak tartom magam :D ha kuloldon mekkerdezik akkor aztmondom h magyar vagyok es nm pedig hogy cigany.amerika azert joban kezeli ezeket a dolgokat,ott lehecc fekete amerikai vagy mexikoi amerikai is,sot cigany amerikai is...magarorszagon mert nem lehecc magyar es cigany is ha itt szuletel es az anyanyelved a magyar?
2016. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
14%

Utolso, Amerika azert mas mint Magyarorszag. Az egy bevandorlo allam rengeteg nemzettel es etnikummal, sose volt igazan egyik etnikume sem. Ezzel szemben Magyarorszag mindig is a magyaroke volt.

Ja es Amerikaban sincs mindenhol elfogadas meg tolerancia, csak menj le a deli allamokba..

2016. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

#44:


#43 vagyok. Félreértettél, emiatt kicsit átfogalmazom. Ha magyarnak tartod magad, rendelkezhetsz román, szlovák, szerb, horvát, német felmenőkkel is, ha magyar neveltetést kaptál szüleidtől, nyugodtan mondhatod azt, hogy magyar vagy, még akkor is, ha négy nagyszülődből csak egy magyar.

2016. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 horex ***** válasza:
25%

#41

"A zsidók nagy része is ezt mondja, még meg is szüntették a kisebbségi státuszukat."

Soha nem voltak kisebbség és nem is kérték, bár van/volt rá mozgalom.


A kérdező meg , igen, rasszista

Ugyanúgy mint én. Miért kellene azt szégyelni, titkolni? Ahogy a cigányság döntő többsége viselkedik, nem lehet csodálkozni

Többek közt van egy cigány jóbarátom. Jó barátot és nem havert irtam

Amikor valami figyelmet érdemlő cigány bűnözésröl esik szó, jobban "cigányoz" mint én

De elmesélte...

az apja nyakonvágta ha nem tanult, ha esetleg lógott az iskolábol, szakmát tanult, feljött Bp-re és törtetett előre a szakmájában

Igen, voltak és ma is vannak hátrányos megkülönböztetései

Miért? Mert a cigányságrol alkotott tapasztalati vélemény a mérvadó. A jogos előítélet

Mindig mondom neki, a hétvégén ne otthon pihengess hanem menjél le az "elmaradt" cigányfalvakba és taníts kultúrát

Hallani kellene a válaszát :)


Írja itt egy olvtárs, "hogy állhat össze egy cigánnyal egy magyar"

Valaha összejöttem egy csajjal, elsőre nem is tünt ki hogy félcigány, csak amikor elmondta

Példának lehetne állitani a munkaszeretetét és a becsületességét bárki elé.


Szoval, véleményem szerint a rasszizmus nem szégyen, hanem "óvatosság", tapasztalat

2016. júl. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
25%

A cigány minden országban cigány csak az a különbség hogy más országokban a törvény nem így kezeli őket mint itt.

E országban vezérünk is kedveli őket így sok minden megengedett nekik. Sőt díjjazák öket hogy minnél jobban szaporodjanak...

2016. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Franz Müller válasza:
45%

Aki Magyarországon él, itt van anyakönyvezve, magyar igazolványai vannak, magyarnak tartja magát függetlenül attól a rassztól, melynek tagja lehet. Lehet az kun,örmény, cigány, jász,szlovák, sváb, vagy zsidó....stb, de magyarnak tartja magát, az bizony MAGYAR.

Te pedig sajnos bizony RASSZISTA vagy, ha te egy, a színes magyar palettába tartozó népcsoportot nem tartasz magyarnak.

2016. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
75%

A hozzászólók keverik az állampolgárságot és a nemzetiséget!

Anyám gyerekkorában egy kukkot sem tudott magyarul, otthon csak horvátul beszélt a szüleivel (van ilyen is), de Magyarországon született. Természetesen horvátnak vallotta magát, hiszen az volt.


A cigány, ha cigánynak születik, értelemszerűen cigány nemzetiségű, nem vallhatja magát magyar nemzetiségűnek, ahogy egy néger sem állíthatja magáról, hogy fehér ember!

A rassz adott, és azt nem szégyen elfogadni. Hogy mit tesz az ember és hogyan gondolkodik, na az már egy másik kérdés.

A rasszizmus manapság már szitokszó lett, még nem találkoztam olyan ép gondolkodású emberrel, aki világosan meghatározta volna.

Én például nem szeretem a cigányokat (okok van rá), de ez nem jelenti azt, hogy MINDEN cigányt elutasítok...

2016. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!