Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista vagyok, ha nem...

Rasszista vagyok, ha nem tartom magyarnak a Magyarországon élő cigányokat?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 09:17
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem: ha én nem dönthetem el, hogy ki vagyok és hova tartozom, akkor ki döntheti el? A Kérdező? Vagy Berger Erika? Vagy ki???


Dobjatok meg egy amerikai állampolgársággal, és esküszöm, hogy már itt sem vagyok, ha ennyire nem kellek ide...

2016. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
Hogy ki dönthet? Te magad és a magyar nép természetesen, ha magyar közösség nem tekint magyarnak, akkor nem vagy az. A magyar kevert népség, de európai. A Kárpát-medencébe élő és ide telepített népeket asszimiláltuk. Amikor kialakult a nemzettudat már ilyen kevert nép volt. Ez ma a magyar. Európai, a cigányok nem európaiak tehát nem lehetnek magyarok. A magyar többség egyszerűen nem tekinti magyarnak a cigányokat. Felőlem annak tartják magukat aminek akarják, sokat nem tudok tenni ellene, meg őszintén nem is nagyon érdekel, én azonban nem tudok úgy tekinteni rájuk mint magyar, és ezzel nem vagyok egyedül. Egyébként meg a cigányság jelentős része sem tartja magát magyarnak, szóval amikor azt mondjátok, hogy ők biza magyarok, lehet hogy sértésnek vennék ezt.
2016. jún. 30. 12:32
 33/53 anonim ***** válasza:
21%

"Európai, a cigányok nem európaiak tehát nem lehetnek magyarok."

Hallottál már a Honfoglalásról? Mert akkor ezek szerint te sem vagy európai, hanem ázsiai vagy. Ja de az nem számít, mi? Mert csak az számít, aki nem te vagy. Ha igazi magyar lennél, akkor el tudnád fogadni az igazságot. De ha te magyar vagy, akkor szégyellem, hogy én is az vagyok.

2016. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező,csak azt felejted el,hogy mi is Ázsiából jöttünk,igaz,elég régen.

Mindegy,én nem vitatkozom tovább,mivel hiába hozok fel érveket, nem is hallgattatnak meg, az általánosítás,egysíkú gondolkodás győz.

2016. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
46%

Itt vannak még a cigány és a félig cigány válaszolók?

Lenne észak-magyarországiként lenne hozzájuk kérdésem.

Ezt most teljesen normálisan gondolom, semmi cinikus hangnem vagy ilyesmi...

2016. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
A magyarok Európa és Ázsia határáról, valahonnan az Urál hegység területéről jöttek. Az, hogy Belső-Ázsiából jöttek volna, vagy még keletebbről, csak mese. Nincs olyan elismert történész aki komolyan venné. Arról meg nagyon sok ellentmondásos infó van, hogy hogy nézhettek ki a honfoglaló magyarok, ha tudtok valami biztosat szívesen fogadom. De, igazából nem is számít, hogy hogy nézhettek ki, a mai magyarok európaiak, persze lehet találni keleties arcúakat is, de az nagyon ritka és valószínű, hogy a kun származékok az ilyen emberek.
2016. jún. 30. 13:01
 37/53 anonim ***** válasza:
65%

"Itt vannak még a cigány és a félig cigány válaszolók?"


Ha normális a kérdés, szívesen válaszolok.

2016. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
49%

"A legrosszabb amikor a magyar keveredik a cigánnyal. Hogy vetemedhet rá egy normális magyar férfi vagy nő, hogy roma társat válasszon. Nekem ez hányingerkeltő."


Nekem meg az olyan előítéletes emberek hányinger-keltőek, mint amilyen te vagy!

2016. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
10%

1. A magyarok nem Azsiabol jottek, az Ural mindket oldalan talaltak archaikus osmagyar leleteket.

2. De megha onnan is jottek volna az sem jelenti hogy mongoloidok lettek volna, abban az idoben Nyugat-Azsia es Belso-Azsia teljesen mas etnikai kepet mutatott mint ma. Belso-Azsiat tobbsegeben europid kulseju nepek laktak, amik a kozepkori mongol hoditassal elkeveredtek mongol elemekkel igy alakult ki a mai Kazahsztan, Turkmenisztan, Uzbegisztan stb turanid tipusu (europid-mongoloid keverek alrassz) etnikai kepe.

3. A szetvandorlo indoeuropai torzsek egeszen a Tavol-Keletig eljutottak, bizonyitjak ezt a kinai Tarim medenceben talalt szoke haju mumiak.

4. Arcrekonstrukciokbol tudjuk hogy a honfoglalo magyarok 90%-ban etnikailag a keletbalti europid tipushoz tartoztak, es ugy 10%-ban mutattak turanid jegyeket. Ami utobbi lehetett hun, kazar vagy egyeb turk nepek az osmagyarsagba beolvadt elemei.

5. Jelenleg a magyarsag genetikajaban 0,5% azsiai eredetu gen van, osszehasonlitva a szlovakokeban 3%, a szerbekeben 2%, az ukranokeban 5,5%, a feheroroszokeban 10%, a svedekeben 7%, az oroszokeban pedig 23%.

[link]

Osszefoglalva az osmagyarok lakhely szempontjabol nem sorolhatok be se azsiai, se europai nepnek. Etnikai ertelemben europidok voltak, nyelvi ertelemben szinten, mert a finnugor nyelv hiaba nem indoeuropai, Eszak-Kelet Europaban keletkezett, tehat europai eredtu nyelvnek minosul.

2016. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
29%

Az hogy az osmagyarsag turanid vagy mongoloid tipusu lett volna, az foleg a szelsojobboldalon elterjedt varosi legenda, az meg meginkabb hogy a mai magyarok tobbsege is ilyen. A jelenlegi magyarok legkozelebbi genetikai rokonai az osztrakok es szlovakok:

[link]

De megfigyelhetjuk szeles spektrumon az europai nepekben talalt azsiai markereket is:

[link]

Latszik hogy meg a romanokban es egyeb balkani nepekben is tobb azsiai gen van mint bennunk.

Ha kulon vizsgaljuk a honfoglalo magyarsag genetikajat lathatjuk hogy a vezeto reteg nagyjabol 30%-a rendelkezett azsiai vonasokkal. A koznep es az also reteg teljesen europid kulseju volt es nyilvan ok voltak tobben. Erdemes utananezni a genetikus es antropologus Ery Kinga munkassaganak, aki fel eletet az osmagyarsag koponyainak tanulmanyozasaval toltotte:

[link]

"Az Árpád-kori népesség kisebb hányadát a honfoglalók leszármazottai, nagyobb hányadát a honfoglaláskor helyben talált lakosság utódai alkották. "

Ez is az osmagyarsag tobbsegeben europid kulsejere a bizonyitek. De mondhatnek egy masik genetikust Rasko Istvant aki a mai magyarok es honfoglalas kori magyarok genetikajat hasonlitotta ossze:

[link]

Nem mellesleg honfoglalaskor a mar itt elo helyiek tobben is lehettek a beerkezo magyaroknal, ebbol kovetkezik az intenziv keveredes plusz a tatar dulas utanni nepesseg pusztulas potlasa ezert nem mutathato ki kapcsolat a 10. szazadi es mai magyarok kozott. Es pont ezert ritka ma a turani tipus, ami mar a honfoglalaskori magyarokra is alig volt jellemzo.


De mi is az az allitolagos turanid alrassz? Igen ez egy mongoloid/europid ujkori keverek forma.

[link]

Regen es ma is foleg a turk eredetu nepekre jellemzo, peldaul a kazahokra, uzbegekre stb. A turanid tipusu emberekben jelentos mertekben vannak jelen Kelet-Azsiai haplocsoportok. A fentebb linkelt autoszomalis genetikai kutatasok pont ennek az ellenkezojet mutatjak ki a magyarsag szempontjabol. Se a mai magyarokban, se a honfoglalo magyarokban nem ezek a genek dominaltak, ossznepesseget tekintve jelentektelen, az elozo kommentemben irt nagyjabol 10%-ban voltak jelen. Ennek ellenere az europid Y kromoszomas markerek dominanciaja elsopro.


Az a baj hogy rengeteg genetikai kutatas nem magyarul jelenik meg, a hazai szelsojobboldali blogok akik altudomanyos modon a turanid eredetet hirdetik (ugye akiknek sokkal dicsobb a tortenelme), ezeket csak ferditve kozlik le. Es ezekkel az altudomanyos bloggokal tele van szemetelve sajnos az internet, ezert vannak elterjedve az osmagyarok kinezeterol ezek a tevhitek. Jelentosen hozzajarulnak meg a terjeszteshez a roman es szlovak magyarellenes propagandak akik a magyarokat mindenaron primitiv mongoloknak akarjak beallitani. Sajnos ehhez sok turanista asszisztal.


Nezzetek meg mondjuk ezt a kutatast, ujkokorszaki karpatmedencei leletekbol vett mintat egy nemzetkozi kutato csoport, magyar tudosok reszvetelevel is. Ezeket a mintakat hasonlitottak ossze a mai magyar es kornyezo nepek genetikajaval:

[link]

Nezzetek meg hogy a magyar mintak mennyire kozel vannak a tobbi europai nephez, es milyen tavol a Belso-Azsiai turanid vagy kaukazusi, ormeny, gruz mintaktol.

[link]


Udv egy tortenesz.


(jah es a piros gomb esz nelkuli nyomogatasa helyett aki az osmagyarokat mongoloidoknak mondja nyugodtan hozhat forrasokkal megjelolt tudomanyos bizonyitekokat az allitasa alatamasztasara)

2016. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!