Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Trianon ellenesek miért...

A Trianon ellenesek miért nincsenek Horvátország ellen?

Figyelt kérdés

Ausztria kivételével és Horvátország kivételével mindegyik szomszédos országgal vannak területi igényeik.

Horvátoknak volt külön autonómia, igen, de ettől még ők is leszakítottak egy darabot Magyarország területéből.

Ha megnézzük ezt a képet [link] akkor látni, hogy a horvát terület kisebb, mint ma, szóval ők is loptak/kaptak területet tőlünk.


2016. aug. 5. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A horvatokkal jelenleg barati a viszony, ezt a joviszonyt meg kar lenne tonkretenni, amugyis a horvatoknak adott teruleten alig el magyar. Inkabb a szlovak es roman tobb millios magyarlakta teruletekert kene kuzdeni. Az ellenseges Karpat Medenceben meg sose art egy szovetseges, Horvatorszag jobb barat mint ellenseg.
2016. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Személyes tapasztalat, hogy a horvátok le se sz*rnak minket magyarokat, őket inkább a szerb gyűlölet éltet, bár az is kihalóbani. Én Délvidéki vagyok, és azt kell mondjam, esély nincs akár arra a pár magyar lakta terültet visszaszerzésére se. Szlovákiában nem tudom mi a helyzet, szerintem ott se nagyon van akarat elszakadásra, és a HVIM is közeledik feléjük. Szerintem olgár hazafiakkal, illetve ha lenne nemzeti kormány, akkor kormányzati szinten, velük kellene szövetséget kötni, nekik is vannak területi igényeik a romákoktól.

Egyedül Székelyföld valamiféle autonómiájára, különválására látok esélyt.

2016. aug. 5. 16:29
 3/6 A kérdező kommentje:
*Bolgár
2016. aug. 5. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Mminek csatlakozni olyan Magyarországoz, akinek nincsen magyar kormánya? Cseberből vederbe?
2016. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szlovéniával szemben sincs területi igény. Az ok szerintem, az hogy ezekben az országokban kevés magyar él + a horvátok (és a szlovének, osztrákok) sem szítják a feszültséget. Hasonló okokból a "legnépszerűbb" Erdély, ott él a legtöbb magyar, illetve a románok szeretnek fellépni a magyarok ellen.
2016. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy tisztázzuk : Magyarországnak egyik ország felé sincs területi igénye , az országlakosoknak lehet van de Hivatalosan az országnak nincs . Egyébként is hogy létezhetne az Unio ha az államok hivatalosan is területi igénnyel lennének a másik tag felé.
2016. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!