Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most minél több aranyat...

Most minél több aranyat nyernek az olimpikonok, annál többet fizetnek nekik az adófizetők pénzén? Vagy ezt egy másik kasszából fizetik ki?

Figyelt kérdés
2016. aug. 7. 23:04
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Amit Magyarországtól kapnak az egy ajándék a fizetésen felül. Mint ahogy írták általában kapnak ilyen ajándékot különböző országban különböző összegeket, de ha az állam nem fizet, akkor nem fizet, az ő dolga. Menekülteknél nyilván nincs állam, aki fizetne, nekik be kell érniük a többmilliós fizetéssel ajándék nélkül. A kérdésem, hogy a magyar sportolók esetén nekem többe kerül a sok magyar győzelem?
2016. aug. 7. 23:42
 12/40 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálod tőlük, mi?

Mi tart vissza, hogy a fiatalságodat arra pazarold, hogy te is olimpikon legyél?

Hogy az egészségedet alárendeld egy sportágnak ?

Az aranyérmesek juttatása legyen hazánkban a legnagyobb kiadás, amit te feleslegesnek érzel.

Egyébként te mennyi adóval járulsz hozzá az állam bevételéhez?

2016. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Igen, sajnálom tőlük, ne az én pénzemen éljenek a hobbijuknak, végezzenek hasznos munkát, akkor szívesen fizetnék nekik. És mekkora marhaság, hogy egészséges életnódot folytatnak. Az egyik legegészségtelenebb életmód az élsportolás.
2016. aug. 7. 23:51
 14/40 anonim ***** válasza:
64%
Hát,szerintem az is "hasznos munka",ha egy olimpián sikeresen képviselik Magyarországot.Többet ér ez mindenféle "országimázsnál",plusz még örömet is okoznak pármillió embernek.Szóval,ne sajnáld tőlük,az írigység amúgy sem szép dolog.Végülis a lehetőség,mindenki előtt adott,csak sokévnyi kemény munkával és áldozathozatallal jár.Meg persze azért adottság,tehetség sem árt.
2016. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem adnék nekik pénzt nem vagyok irigy. A többi dolgot elfogadom, habár számomra nem fontos az országimázs, elhiszem, hogy van sok patrióta, akit ez bokdoggá tesz.
2016. aug. 8. 00:22
 16/40 anonim ***** válasza:
64%
#16:Pedig a felsoroltak zöme,szerintem sem demagógia.De ha így nézzük,minek ad az állam egy vasat is színházra,filmre,kultúrára,egyáltalán bármire,ami az emberek kikapcsolódására,szórakozására szolgál.Húzza csak mindenki le a napi "nyolc óráját" és annyi.Mert azért az emberek többségének,a magyar sportsikerek örömet okoznak, bármily különös is.
2016. aug. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Rubicon87 ***** válasza:
65%
A nyolcadik helyig kapnak állami pénzt kérdező, szóval vegyél egy nagy levegőt... mondom egyet.
2016. aug. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
70%
Egy olimpiai bajon ezerszer többet tesz a hazájáért mint te a 'hasznos munkáddal'. A másik dolog meg hogy az egész ország tömve van több százmilliós sikkasztásokkal, korrupcióval, csalásokkal, nehogy már ezt a 8-10*35 milliót sajnáljuk.
2016. aug. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csak ezt sajnálom és nem csak az első helyezettet. Nem értem hogy jön ide az, ami az emberek kikapcsolódását szolgálja. Mi szolgálja a kikapcsolódást néhány kiemelt sportoló támogatásán. Mellesleg szinte semennyit nem költ az állam színházra meg hasonlóra, így elvenni sincs miből. De mint mondtam elfogadom, hogy vannak emberek, akiket boldoggá tesz egy sportsiker. Nem örülök, hogy megint az ő kedvükben jár az állam és nem értek egyet, hogy összességében jót tesz a társadalomnak, de demokrácia van és ha sok a patrióta jobb őjet is figyelembe venni.
2016. aug. 8. 01:22
 20/40 anonim ***** válasza:
31%

Fogadjunk, hogy a segélyből élő romától már nem sajnálod a pénzt.

Akikre szintúgy forintmilliók mennek el, ráadásul ők a pénzt elisszák, elkártyázzák és még bűnöznek is.

Ezeket támogassuk, de sportolóknak ne adjunk egy vasat sem, erre gondolsz?

2016. aug. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!