Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz irányba...

Szerintetek is rossz irányba megy az emberiség?

Figyelt kérdés
Az emberek nem tisztelik egymást, rengeteg erőszak, háború van... Teljesen kifordult magából az emberiség. Én legalább is így érzem. Nem tudom ti, hogy vagytok vele. Például velem gyakran az is előfordul, hogy minden ok nélkül beszólnak az utcán. Nekem már ez is nagyon rosszul esik, mert elég érzékeny vagyok srác létemre. Én próbálok minden emberrel tisztelettudó, kedves lenni annak ellenére, hogy bántanak.
2016. aug. 20. 21:19
 1/8 Baluba ***** válasza:
96%
Azzal egyet kell értsek, hogy amit leírtál, nem jó. De nézz már vissza 50-100-200-1000 évet! Pont ezekben a dolgokban soha nem állt még ilyen jól az emberiség.
2016. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%
Aha.
2016. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem rossz irányba megy az emberiség, hanem nagyon lentről indult. Ha összehasonlítod a mostani világot akár a középkorral, akár a gyarmatosítások korával, akár az ipari forradalom korával, egyszerűen jobb. A történelem legjobb korában élünk. De azért ez a legjobb is meglehetősen rossz, mert hát az emberek ilyenek.
2016. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Beszólnak az utcán minden ok nélkül? Ilyenről még nem hallottam. Valami oka csak kell hogy legyen pl. nekem volt egy haverom még az iskolában akivel néha előfordult hogy amikor suli után kint jártunk a városba kapott egy pofont az arra járó rivális iskola diákjaitól. Semmiből-semmi odaszaladt két csávó és durr egy pofon, aztán se szó se beszéd futottak tovább. De ott volt ok rá mert a haverom is állandóan provokált másokat és keszkődött mindenkibe még néha a saját haverjaiba is. Miket szoktak neked beszólni?
2016. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Le köll irtani a fajjokot.
2016. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fogalmad nincs mi volt régen.

Ahhoz képest arany élete meg lehetősége van az embereknek.

Régen el se tudtál menekülni, mert a határon lelőttek.

Most meg kitanulsz egy szakmát, egy nyelvet, aztán mehetsz amerre látsz.

2016. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennek is több oldala van. Az emberek genetikailag, öröklött tulajdonságaikat tekintve alig változtak az utóbbi évezredekben, nagyrészt ez meghatározza az embereket.

A kultúra viszont sokat változott. Ha csak az utóbbi évtizedeket nézzük, az emberek sokkal individualistábbak, önzőbbek lettek. Ez az emberiség, társadalmak szempontjából mindenképpen rossz. Másrészt viszont sok szempontból jó irányba fordultak a dolgok. Az emberek többsége szabad, nincs annyi elnyomás a világban, mint évszázadokkal ezelőtt. A technikai, tudományos fejlődés pedig olyan lehetőségeket, jólétet hozott, amiről 100-150 évvel ezelőtt még csak nem is álmodtak, de persze ennek is vannak hátrányai.

2016. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a szakadék felé megyünk, gyorsuló léptekkel.


Népességrobbanás, klímaváltozás, őserdők irtása, fajok kihalása, szociális válság, migráció, bűnözés-korrupció, háborúk, világjárványok, sok helyen éhínség...


Nyilván az a megoldás, hogy össze kellene fognunk, ahelyett, hogy versengünk és szeparálódunk.

2016. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!