Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, nem lenne jobb...

Mit gondoltok, nem lenne jobb a világ, ha megszűnnének a nemek?

Figyelt kérdés

Hatalmas feszültséget okoz, és okozott mióta létezik ember az a tény, hogy vannak férfiak és nők.


Bár minden kor közül a mai a legtoleránsabb és egyenlőbb, még mindig rengeteg konfliktus abból adódik, hogy egyik ember a másikat nem csak egyszerűen embernek tartja, hanem nőnek vagy férfinak.


Legalább a világ háromnegyedén, ahol még nem olyan fejlett a társadalom, mint Nyugaton, jelenleg is annyira el vannak nyomva a nők, mint az ókorban, és még Nyugaton is folyton molesztálásoknak, diszkriminációnak esnek áldozatul.


A férfiakat pedig kollektíven aggresszív őstulkoknak tartják, akik semmire se jók a szexen és a verekedésen kívül.


Éppezért, szerintem valamilyen androgün kultúrát kéne terjeszteni a világon, vagy legalábbis a fejlett országokban.

Az lenne a dolog célja, hogy ne legyenek sztereotipikus nőies és férfias viselkedése formák, különböző bánásmód, ruhák stb.

Az ember azon tulajdonságait helyeznék előtérbe, amik mindkét nemnél azonosak és csak az utódnemzésnél kerülne elő a férfi és nő közti különbség, mint "szükséges rossz", legalábbis amíg nem lesznek mesterséges méhek.


Mit gondoltok erről?



2016. szept. 4. 21:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
66%
Akkor lenne értelme, ha biológiailag mindenki azonos lenne, és mindenki tudna mindenkivel tudodmit. Addig akárhogy is beszéli bárki az egyenlőséget, nincs egyenlőség.
2016. szept. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
34%

Nincs mit tenni, sajnos mostanában keveset használják a Taigetoszt, a világ meg tele lett ilyen selejtekkel.

Kérdező, szerintem nulla esély van ilyen jellegű változásra, úgyhogy keress egy kötelet, és vessél véget annak az értelmetlen vergődésnek, amit a te életed jelent a világ számára. :-)

2016. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

"6-os, szóval csak azért legyenek a nők nőiesek, hogy neked élvezetet nyújtsanak? Ki is a perverz?"


Te. Ráadásul olvasni sem tudsz, mert ilyet nem mondtam.


Én heteroszexuálisként élek azzal a nagyon ősi ösztönömmel, ami arra ösztönöz, hogy vonzódjak a csinos nőkhöz.


De ne gondold, hogy a nők ezt bánják. Egy egészséges, heteroszexuális nő szeret tetszeni a férfiaknak, örül neki ha megnézik, kulturált módon megdicsérik, bókolnak neki.


Miért bókolna valaki egy meghatározhatatlan nemű zombinak?

A szexualitás át és átszövi az életünk, ha a tiéd nem, vagy valami nagyon nyakatekert, aberrált módon, az a te problémád.

2016. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 János Gilján ***** válasza:
33%

A 23-mas megmondta a frankót. A véleményem az, hogy a férfi-nő különbség okozta feszültséget nem elkerülni vagy elfojtani kell, hanem kezelni és meglovagolni, végül kiélvezni. Az már egy más kérdés persze, hogy erre nem mindenki képes, az pedig fanyaloghat miatta...


Kíváncsi lennék, hogy akinek ilyen gondolatai támadnak, annak milyen kapcsolata volt a szüleivel gyerekkorában, milyen férfi és női mintákat kapott tőlük.

2016. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
34%
Jobb akkor lenne ha a hozzád hasonlóak a zártosztályon lennének. :D
2016. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
31%

"Ráadásul olvasni sem tudsz, mert ilyet nem mondtam."


Akkor olvas el újra saját magadat, mert bizony ezt mondtad.


"Én heteroszexuálisként élek azzal a nagyon ősi ösztönömmel, ami arra ösztönöz, hogy vonzódjak a csinos nőkhöz."


Ebben látod lehet igazad van, de vagyunk néhányan nem ösztönemberek, akik nem azért vonzódnak a nőkhöz, mert csinosak.


"De ne gondold, hogy a nők ezt bánják. Egy egészséges, heteroszexuális nő szeret tetszeni a férfiaknak, örül neki ha megnézik, kulturált módon megdicsérik, bókolnak neki."


Mennyi férfi gondolja, hogy egy nő nem normális, ha éppen nem látja a nőn, hogy tetszik neki, már meg se tudom számolni hány ilyennel találkoztam.

2016. szept. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
13%
Ez beteges és hülyeség.Gyorsan felejtsd el mielőtt felénk is elterjedne ez az amerikai hülyeség. Egy egy duális világ(férfi-nő,sötét-világos,hideg-meleg),kihalnánk férfi és nő lét nélkül.És még ha szükség esetén rendesen szaporodnánk is,csak egyéb momentumokban lennénk androgün lények,akkor is felborulna a világ.Hogy vonzódnánk így egymáshoz? És különben is,a férfit és a nőt nem csak a külseje teszi azzá ami! A férfi mindigis erősebb testű,kiáradó,racionális,míg a nő gyengébb,befogadó és érzelmes. Mindkettőben meg kell legyen ugyan mindkét oldal,de Csak akkor teljesedünk ki ha a másikban megtaláljuk a hiányzó részünket. Nem lenne többé szerelem.
2016. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
48%

Szerintem ez nagyon jó elgondolás. Sajnálom, hogy valaki a kérdezőt sértegeti ezért.

Engem egyszerűen taszítanak a férfi-női sztereotípiáknak megfelelő férfiak-nők, sokkal vonzóbbak számomra az átmenetek. Kicsiben gondolkodva: ha nem lennének nemek, bárki odamehetne bárkihez anélkül, hogy azt gondolnák, nyomulni akar. Nekem biztos, hogy megszüntetné az efféle szorongásomat.

Emellett rengeteg konfliktus alapját vesztené. A tapasztalataim alapján különösen lányok között gyakori a rivalizálás, de andro lány és andro fiú közösségekben valószínűleg nem fordulna elő. Ehhez az ilyen embereknek fel kellene adniuk bizonyos veleszületett jegyeiket és talán hormonterápiába kellene kezdeniük a kívánt semlegesség eléréséig. Hogy egy egyszerű példát mondjak erre, az "ivartalanított" lovak sokkal békésebb jószágok, mint a nemi hormonokkal rendelkező társaik - persze gyakorlatban isten ments, hogy emberek ezt csinálják magukkal (hát, a hormonterápia se sokkal jobb). Szerintem az lenne a legjobb, ha az emberek eleve nemtelennek születnének; gondoljatok csak bele, sokkal békésebb hely lenne ez a bolygó.

Az ellenérv, ami eszembe jut, hogy szexualitás nélkül ellaposodna az élet - sőt, talán értelmét vesztené (ha Sigmund Freud nézeteit veszem alapul).

2016. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 János Gilján ***** válasza:
45%

28-as: Az általad vázolt "ideális" világ pont ugyanúgy működésképtelen lenne, mint a kommunizmus. A férfi és női princípiumok egymás kiegészítői és nem ellentétei. Az, hogy te és a kérdező nem tudjátok kezelni a "más" energiákat, az abból fakad, hogy a szüleitektől nem láttatok erre megfelelő mintát. A princípiumok egyesítése, valamint az ebből sarjadó új élet nevelése az életünk talán két legfontosabb célja.

Abban viszont igazat adok neked, hogy a szélsőségesen sztereotíp férfi vagy női karakterek sem képviselik az egészséges megoldást, csakhogy ők is azért lettek olyanok mert gyerek korukban hiányzott a megfelelő nevelés az egészséges férfi és női mintákat illetően.

2016. szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
46%

Nemtudom, nekem ez inkább valami elmebeteg anti-utópiának tűnik, mint követendő eszményképnek.


Kérdező, ne legyél egyébként képmutató...a férfiak a női testre, illatra, stb-stbre ugyanúgy vonzódnak, mint a nők a maszkulin jellemvonásokra: széles váll, izmos test, erő, magabiztosság, stb.


Ezeket pedig nem nagyon lehet olyan hülyeségekkel tagadni, mint "ezek csak társadalmi konstrukciók" blablabla. Ennek java része biokémia: feromonok, androsztenon, stb. Ezzel mit tudnál te kezdeni, hogy eljöjjön a "Szép új világ"? Az emberi fajt kellene megerőszakolnod ahhoz, hogy megvalósíts egy ilyen rémálmot, amiből én köszönöm szépen, nem kérek!

2016. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!