Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikorra jöhet létre az Európai...

Mikorra jöhet létre az Európai Egyesült Államok és mi tagjai lehetünk-e már első körben?

Figyelt kérdés
A németek és franciák nyilvánvalóan felgyorsítják az euro zóna államainak integrációját. Most a brexit után ez könnyebben menni fog, és ennek egy része a lisszaboni szerződés módosítása nélkül is végrehajtható. A kérdés, hogy milyen gyorsan megy ez és mi képesek leszünk-e lépést tartani, vagy kimaradunk és lemaradunk?

2016. szept. 6. 16:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Előbb fog szétesni az Európai Unió, mint hogy az Európai Egyesült Államok létrejönne.
2016. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Semmikorra.
2016. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez két különböző kérdés:


1. A mag-Európa egyesülése 10 éven belül megtörténik ha akarjuk, ha nem. Ennek azonban csak a már ma is eurót használó államok lesznek tagjai, sőt talán közülük is csak a legfejlettebbek. A többi ország és az esetleges bővítés országai (törökök, ukránok) csak a mai EU szintjén fognak csatlakozni a maghoz. A mag dominanciája és súlya nyilvánvalóan nagyobb lesz a döntésekben, mint eddig.


2. Magyarország gazdasági teljesítménye és politikai felkészültsége jelenleg nem teszi lehetővé, hogy a mag-Európa részese lehessen. Befolyása tovább fog csökkenni, és az EU-s támogatásokból is kevésbé részesül majd a jövőben mint eddig; hacsak markáns politikai irányváltás nem történik, amire jelenleg nincs kilátás.


Az én szubjektív becslésem szerint hazánk leghamarabb 15-20 év múlva kérheti majd csatlakozását az EEÁ-hoz.

2016. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az Európai Egyesült Államok 5-6 éven belül létrejöhet.

Mo. tagja lehetne első körben is, ha teljesíti majd az akkor szükséges kritériumokat és ha megvan hozzá a szükséges politikai akarat.


A mai magyar urambátyám mutyikorrupciós politikai elit azonban ellenérdekelt ebben, mert elveszne a zavarosban halászás, alkotmány-átírogatás, és basáskodás lehetősége. Minden széklábat keresztbe fognak tenni, hogy kakasok maradhassanak a saját kis szemétdombjukon, ha kell inkább a törökökkel, kazahokkal, oroszokkal is szövetkeznek.

2016. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a naiv egybesült európa rajongókat! :D


A britek most akarnak kilépni az eu-ból, ami amúgy a migránskérdést sem tudja megoldani.


Akkor? :)

2016. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert valakik ki akarnak lépni, a többiek nem egyesülhetnek? Kik azok a britek, hogy nélkülük nem megy tovább az élet?


A menekültkérdést azért nem tudják megoldani, mert nincs egységes álláspont. Mindenkinek más tetszik, és szava van a döntésben. (Igen, tudom, sok helyen azzal kampányolnak, hogy az "EU önkényesen dönti el a dolgokat", de ez propaganda). Ezt a kérdést pont egyszerűbb lenne egységes EU-ban rendezni.


Bírom az ilyen EU-elleneseket, akiknek érzelmi kielégülést okoz, ha elképzelik az EU szétesését. Bár nem egészen értem, ez miért van így.

2016. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen mindegy mit állítasz, meg magyarázol "eu-ellenességgel", de egyelőre utópia amiről álmodoztok, sok jelen eu-tag közt van viszálykodás, történelmi sérelmek amelyek nem fognak csettintésre megszűnni.


És akkor még maradnának a nyugati és keleti részek közötti gazdasági különbségek is!

2016. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát én azt hiszem annyi biztos, hogy komoly problémákat (migráció, szociális válság, klímaváltozás stb) csak hatékony összefogással, valódi európai integrációval, és a választott európai szintű döntéshozó testületek (EP és Bizottság) megerősítésével lehet megoldani.


Nem tudom, hogy milyen más út lenne erre, mint az Európai Egyesült Államok minél gyorsabb létrehozása.


Azt már látjuk, hogy a külön-külön összevissza hablatyoló és széthúzó nemzetállamok kora lejárt. Valami újat és koordináltabbat kell létrehozni egy egységes európai állam formájában, hogy ezt minek nevezzük az már másodlagos kérdés.

2016. szept. 7. 13:18
 19/20 anonim ***** válasza:

A történelem pont azt mutatja hogy rövid időn bellül létre fog jönni. Ha meg nézzük kicsit az amerikai történelmet volt egy polgárháborujuk ami nem kevés veszteséget okozott nekekik. És a gazdaságuk még a legalapvetöbb dolgokban se hasonlitot. Észak és Dél közőt még mindig van egész jelentős külömbség. Ehhez képest az europai gazdaság teljesen egséges csak hatékonysági külömbségek vannak.


A történelmi sérelmek meg ugynézki mégse olyan nagyok. 75-80 éve még világháborusdit játszottak. Ahhoz képest jelenleg europa nagyrészében szabadon mozoghatsz. Már van közös parlament és törvénykezés, közős fizetőeszkőz.


És külső tényezők is ebbe az íráníba kényszeritenek. Nagyon nagy országokkal kell versenyezni mint területileg mint lakosságban. (Kina, Amerika, Oroszoraszág, Japán, India,) Ezek bár melyik europai országot meg veszik kilóra ha egyedül van.

2016. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nagyon komoly esélyei vannak, de sajnos az egészen biztos, hogy mi kimaradunk belőle. Valószínűleg egy kétsebességes EU jön létre, aminek mi a külső karéjához tartozunk majd.
2017. jan. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!