Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megtudod adni erre a kérdésre...

Megtudod adni erre a kérdésre a választ?

Figyelt kérdés

Helló. A kérdés kicsit túllő a célon , mai napon kaptuk a kérdést a jogtanárunktól. Ha egy nyugat európai légitársaság tegyük fel (Lufthansa - Németország) üzemeltet egy járatot Helsinki ( Finno.) és Ankara ( Töröko.) között , amely járat belép a görög légtérbe. A görög légtérbe beérvén a gépfedélzetén egy szír személy gyilkosságot követ el , akkor melyik állam/ország fogja bírósági intézkedés alá vonni az esetet?

Vázolnám a lehetőségeket:

a, Lufthansa kapcsán Németország

b, Finnország a Helsinki felszállás miatt

c, Törökország a tervezett Ankara-i leszállás miatt

d, Görögország ,az ő légterében történtek miatt

vagy e, Szíria az elkövető állampolgársága miatt.


Kérem a válaszadók legfelsőbb szintű komolyságát.

A válaszokat előre is kösz! Szép estét.


2016. okt. 3. 21:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Jó, elnézést, nem ordenáré. Mindenesetre elég rosszindulatú.

De igazából nekem mindegy.


Most már a kérdésre is válaszolhatsz.

2016. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kovpet ***** válasza:
Arra eddig is válaszolhattam volna :)
2016. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Had idézzek soraidból, kedves diplomatikus válaszokat adó barátom : "ha egyszer a következő generáció tanulatlan analfabétákból áll" , kérlek értelmezd újra az analfabéta jelentését. Ezen kívül pedig ne általánosíts mert a gyermeked is a jövő generációja lesz. A válasz sajnos még mindig nem érkezett meg..További szép napot.
2016. okt. 4. 16:06
 24/25 anonim ***** válasza:

"3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni


a) a belföldön elkövetett bűncselekményre,


b) a Magyarország területén kívül tartózkodó magyar felségjelű úszólétesítményen vagy magyar felségjelű légi járművön elkövetett bűncselekményre,"



A "B" pont a lényeg.Németben ugyan így gonmdolkodnak.

(Igen, tudom, súlyos hibát vétettem és emiatt most összeomlik a galaxis).

2016. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 kovpet ***** válasza:

Azóta írtam már: ez túlzás volt.


Amúgy nem megbántani akartalak, távol álljon tőlem. Csak felhívni a figyelmet a dologra (és nem csak a tied, ez általános probléma). Pont te voltál az ezredik, aki ilyen "elütést" "vét" (mások akár soronként is egyet), ne vedd magadra.


Amúgy a "Kérem a válaszadók legfelsőbb szintű komolyságát. " trollkodásnak vettem, így ide pont illett is egy viszont-trollkodás.

2016. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!