Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van eltörölni az...

Mi értelme van eltörölni az óraátállitást?

Figyelt kérdés
Azzal van a jobbik h tovább lenne világos..és??A napfényes órák,számárol nem tudnak törvényt hozni...Januárba 9-ig lenne sötét,a kisgyerekek ovodába,iskolába dög sötétbe mennének és az első orán is sötét lenne.És aki szeret világosba,napfényes reggelre ébredni,arra se gondolnak??Nagyon nagyon megutáltam a jobbikot pedig rájuk akartam szavazni

2016. nov. 20. 15:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az eredeti a téli időszámitás te marha!!!


Akkor már inkább a téli (eredeti) időszámitást állandositsák és az mindenkinek jo

2016. nov. 20. 17:57
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően nem az óra állítgatásával van a baj, hanem azzal, hogy földrajzilag rossz időzónában vagyunk.

Amikor ezt eldöntötték, még Osztrák-Magyar Monarchia volt és az osztrákokhoz kellett igazodni.

2016. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#18:45


Magyarország csaknem teljes területe a földrajzilag megfelelő időzónában van.


Minden időzóna 15 fok szélességű, a 0-ás zóna közepe a 0 fok hosszúsági körre esik. Ebből adódóan a mi UTC+1-es zónánk a 7,5 fokos hosszúsági körtől a 22,5 fokos hosszúsági körig húzódik.


Magyarország legnyugatibb pontja (a szlovén-osztrák-magyar hármashatár) kb. a 16,11 hosszúságra esik, míg legkeletibb pontja (magyar-román-ukrán hármashatár) kb. a 22,90 hosszúságra.


Ez alapján hacsak nem a Fehérgyarmattól keletre eső kb. 30 település egyikén élsz, akkor jó időzónában vagy.


Térképes illusztráció:

[link]

2016. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, a téli az eredeti, a természet törvényeinek megfelelő, e szerint működik minden.

De a primitív ember ebbe is beleszól, állítgat.

Még szerencse hogy a degenerált politikusok nem tudják átállítatni a napot, vagy irányítani a Föld forgását, mert még azt is megtennék.

2016. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 mannnocska ***** válasza:
24%

Rengeteg áramot spórolnak meg vele. Ez az egyedüli ok, hogy létezik. Nem is értem hogy a jobbik mit emberkedik ellene.


Messze nem olyan kényelmetlen az az évi 2x1 órát megszokni, mint amennyi haszna van áramfogyasztásban.

2016. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én nem érzékelek belőle semmit az óraállitásbol,nem visel meg,semmi se...Nem tudom hogy sokaknak miért annyira szörnyű ez,nem tudom ezt érteni
2016. nov. 23. 17:21
 17/17 szonata ***** válasza:
A franciák találták ki és a 80-as években vezették be nyugat-Európában nálunk később. Akkor még a villamosenergia felhasználás 80%-át a világítás adta.Számított ,hogy amikor kivilágosodott a városi emberek menjenek dolgozni, mert akkor előbb befejezik és még világosban hazamennek nem kell annyit világítani! A vidékre ez nem volt igaz a mezőgazdaság eddig is így dolgozott! Ma már 20-30 % csak a világítás az energia felhasználásból. Sőt régen téli csúcs volt az energiaiparban, nyáron lehetett karbantartani. Most nyáron a klímák miatt nagyobb a terhelési csúcs mint nyáron. A franciák most az EU-ban azt próbálják elérni,hogy szüntessék meg a nyári időszámítást a fenti okok miatt, mert már nem gazdaságos, de költsége nagy, új menetrendeket kell nyomtatni például.De a lomha átállás miatt az EU még nem vezeti be!
2016. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!