Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem működőképes...

Csak szerintem nem működőképes a kapitalizmus a szegény országokban?

Figyelt kérdés

A kapitalizmusnak egyedül azokban az országokban van értelme,létjogosultsága,ahol a legalsó szinten lévő embereket is képesek megfizetni,megélhetést biztosítani nekik.


Az ilyen szegény országokban,mint Kelet-Európa országai a kapitalizmus csak arra jó,hogy elvegyenek a szegényektől még többet.

Sokan itt a szegénység okaként a szocializmus hangoztatják.

De komolyan elhiszi valaki,hogy pl egy Magyarországból vagy Ukrajnából lehet Luxemburg 100 év múlva?

Aki felül van mindig elnyomja az alatta lévőket.


Azzal,hogy nálunk így kizsigerelik a szegényeket nem érnek el semmit,mert 100 év múlva is ugyanilyen lesz Magyarország,mint most,vagy még rosszabb.


2016. nov. 22. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kapitalizmus a primitív társadalmakban nem működik, ahol a sok suttyó arra teszi fel az életét, hogy a másik emberrel kicsesszen.

Ahol van kultúra, civilizáció és szolidaritás, ott odafigyelnek arra, hogy aki legalul van, az is emberi életet éljen.


Az ilyen helyeken, mint pl. Kelet-Európa, lehet akármilyen a rendszer, itt mindig ez lesz, amit leírtál.

2016. nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kapitalizmus nem a szolidaritásról szól,hanem pont az ellenkezőjéről.
2016. nov. 22. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem. A Szovjetunióban nem volt semmiféle kapitalizmus, szóval ott teljesen jó volt az élet.
2016. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező a jelenleg gazdag országok is elindultak valahonnan.


Például Svájc és Hollandia.

Hollandia a kapitalizmusnak köszönheti a jólétét. Ugyanúgy ahogy Dél-Korea és Japán. Meg Kína!


"De komolyan elhiszi valaki,hogy pl egy Magyarországból vagy Ukrajnából lehet Luxemburg 100 év múlva? "


60 évvel ezelőtt Dél-Korea szegényebb volt mint Észak-Korea. Gondolta volna bárki, hogy ez lesz belőle?


A kapitalizmus csodákra képes ha hagyják működni.

2016. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja,persze elindultak.

Kizsákmányolták a többit.

Én erre mondtam,hogy le vannak osztva a szerepek.

A gazdag országok mindig gazdagok lesznek,a szegények pedig szegények.

Most lehet,hogy egyik évben hátulról a 2.-ak leszünk,a másodikban pedig hátulról a 4.ek az EU-ban,de sosem fogjuk elérni azt a szintet,mint Luxemburg mondjuk.


És ezen az olcsó munkaerő sem segít.

Az,hogy itt lesz 5 millió biorobot,akik havi 80 ezerért fognak autógyárban dolgozni,aminek a hasznát az anyaország fölözi le,abból nekünk semmi jó nem lesz.

Lesz éhbérért munka a rabszolgáknak,de ennyi.

Az itthoni oligarchák meg jól rájuk pakolják az adóterheket,a plusz pénzüket,amit eddig adóztak meg elverik külföldön..

2016. nov. 22. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a szocializmus sem volt működőképes. Akkor mivel próbálkozzunk?
2016. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha nem lenne kapitalizmus akkor nem tudnál itt irogatni. Ez tény, pont. Szerinted ez rossz?


És szerinted az átlagnak pl. ausztriában annyira tuti fruti az anyagi helyzete hogy pénz nem számit van? Én bécsben éltem ott jártam iskolában, de most már magyarországon lakok.


Példa: Van egy imserösöm ~ 2000 € keres, az asszony kb 1000€ (részmunkaidöl, a gyerek miatt) Huu ezt átszámolom forintra uh közel 600 ezer! Ja csak a lakás amit bérel 900 € + rezsi meg egyéb (garázs,pince) ott van közel 1300 € havonta. 2 kocsi biztositása 250€ + benzin. Kajapénz, napközi, stb. Tartalék pénzük: 5000-6000 € Ez az átlag. Azaz ott sincsen mindenkinek hatalmas háza meg új mercedesze. Persze nem azt mondom hogy egy magyar munkásnak jobb élete van de ott sincsen ész nélkül pénz költés, minden € be van osztva. Ha ki megy egy magyar és 100 ezer helyet keres pl 1400 € örül meg jaj fos orbán stb. Csak amikor rajön hogy az a 1400€ (amit ugye átszáml forintra hogy az +400 ezer) nem olyan nagy pénz na hát akkor már nem ugy álnak a témahoz. Mikor egy lakás +200.000 €... Ilyen lepukant házak +75.000 (ami itthon pl 5-8 millió)


Azaz mindenhol vannak akik jól élnek meg rosszul. Példaul én magyarországon jobban élek mint bécsben. Igaz ez elég szerencsés helyzet volt. Èn már nem menék vissza. Igaz azt elkel mondani hogy sokat profitáltam abol hogy bécsben jártam iskolában. (német nyelv)

2016. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Elég összetett ez az egész de én (is) úgy gondolom h ez az emberektől függ, az embereken múlik.

Nem értem h miért is kell így legyen de úgy látszik h valakinek/kiknek rosszul, rosszabbul kell élni ahhoz hogy mások meg jól éljenek vagy hát jobban. Ez mindig így volt és így is lesz. Nem vagyok biológus szóval megmagyarázni nem tudom de ez egy emberi tulajdonság lehet ami (biztos valami evolúciós jóság miatt alakult ki) ilyen fennmaradási dolog h eltiporjuk a másikat. Elég sok ilyen dolog van ami az ősembernek kellett h életben maradjon de ma már nincs sok haszna (gondolom én), az agyunkat meg nem tudjuk letörölni és újraírni ugye. Azt akarom mondani h ez mindenkiben, legalábbis a legtöbb emberben megvan h nekem legyen jó a többi ember meg le van sz**va. Sztem inkább ez a gond és nem az h kapitalizmus vagy szocializmus vagy ez az ország vagy azaz ország, de a töri ismereteim nem kiemelkedőek, illetve közgázból is csak alap szintű tudásom van szóval ez csak az én meglátásom, nembiztos h helytálló.

(Meg ez is jellemző ugye h felfele vágyódunk, pedig elég sok hely van Afrikában, Ázsiában, Dél-Amerikában amit el sem hinnénk h hogy élnek és ez nem millió hanem milliárd ember.. Azt nem tudom h 100 200 500 évvel ezelőtt jobb vagy rosszabb volt-e a helyzet de ezek a kizsákmányolós históriák eléggé kiábrándítóak.)

2016. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!