Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki Erdelyi Karpat aljai...

Aki Erdelyi Karpat aljai magyar az mert nem koltozik Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Sokan irtak h "dejo lenne ha erdely visszakerülne" meg "100ev mulva lejar a trianoni szerzodes"

Namarmost mindenki tudja ilyen nem nagyon lesz de aki neg is ezert van oda nagyon az mert nem koltozik haza?

Igaz levagyunk maradva nyugattol meg a korrupcio az egekbe meg a fizuk se a legjobbak

De meg mindig jobb mint Romaniaba vagy Ukrajnaba.

Szoval ok is nyernenek es magyarorszagon is potolni tudnank a kivandorlast.



2016. dec. 15. 15:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy miért nem költözünk "HAZA"? Te meghibbantál? Nekem az otthonom itt van, én Magyarországról ide jövök HAZA, ha elmegyek.


Nekem itt éltek az őseim magyarként, akkor is, amikor ez a terület a Magyar Királyság vajdasága volt, akkor is, amikor önálló ország volt (Erdélyi Fejedelemség), akkor is, amikor a Habsburg Birodalom tartománya (nagyfejedelemsége) volt, akkor is, amikor az Osztrák-Magyar Monarchiába integrálták, a magyar királyság részekén, meg akkor is, amikor a Román Királysághoz csatolták. Sőt, azóta is itt éltek, éltünk magyarként, mindegy, hogy Erdélyt hova adták-vették, tapasztották a nagypolitika potentátjai.


Miért is lenne nekünk Baktalórántháza, Hatvan, Pécs, Budapest vagy Ökörítófülpös az otthonunk Csíkszereda, Kolozsvár, Nagyvárad, Beregszász, Szabadka, Zenta, Komárom vagy Galánta helyett?????


Miért hagynánk el az őseink földjét, csak mert most megint más országhoz csapták hozzá (mint annyiszor a történelem folyamán)?!

2016. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert nekik az az otthonuk.Nem annyira rossz Romániában sem az élet,ahogy gondolod.Ezt csak azok mondják akik gyülölik Romániát és nem képesek megbékélni a Trianonal.Szerintem ideje lenne már elfogadni azt,hogy ERDÉLY NEM MAGYARORSZÁG!
2016. dec. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az erdélyiek nem nagyon költözőekbe de ha fel tűnt a románok meg ismétlik a történelmet megint elkezdték elárasztani kelet Magyarországot fel sem tűnik de néhány munka helyen rengeteg a román.
2017. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!