Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mióta divat...

Suhanó Puma kérdése:

Magyarországon mióta divat lenézni, lesajnálni a kétkezi melósokat/szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

Ez mindig ilyen ország volt, vagy csak a rendszerváltás óta van ilyen suttyó társadalom hogy lenézik a kétkezi munkát?


Csak a diplomás az ember, csak a mérnök tudhat mindent jól.


A többi slepp, akiket kerülni kell ők nem fontosak.


Az se hogy hogy tudnak megélni.


Mióta ilyen hely Magyarország?


2017. jan. 3. 02:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Igen, lehet a rendszerváltás óta indult ez a folyamat, hiszen korábban az érettségi is magas végzettségnek számított... csak most már tolódik el a dolog fölfelé, az alap, hogy valakinek érettségije legyen stb...


Persze ez nem túl helyes, hiszen szükség van a diplomásra is, de nem ő fogja felépíteni a városokat, vagy megcsinálni azt, ami elromlott. Csak a kétkezi munkások sokszor elég... kulturálatlanul viselkednek. És ez rányomja a bélyegét a teljes szakmára. Egyfajta szakma-rasszizmus:D


Meg az előző generáció, az apák, nagyapák döntő többsége kétkezi munkás. Az új generáció már gépesített, digitalizált világba nőtt bele, és mint minden generáció, lázad, el akar szakadni attól amit az öregek képviselnek. És most van lehetőség is tanulni... (Azaz eddig volt, mostmár újra egyre kevésbé... mindegy)

A mainstream véleményt pedig a fiatalok alakítják.


Majd elmúlik. Szerintem már mutatkoznak jelei, hogy kezd elmúlni a diploma-fétis, van igény kétkezi munkára is. Bár tény, hogy kicsit más formában, mint ahogy nagyapáink csinálták (pl karosszérialakatosnál nem szaroznak a roncs helyrepofozásával, egyszerűen alkatrészt cserélnek)

2017. jan. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Amióta úgy vágdalják a diplomát a paraszthoz.
2017. jan. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

"Csak a kétkezi munkások sokszor elég... kulturálatlanul viselkednek."



Akkor te még nem láttál orvosbulit, amikor sugárban okádják körbe a nyaralót és a járda mellé hugyoznak.

2017. jan. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Mindig is divat volt.

De hát ez egy ilyen hely...

2017. jan. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
A rendszerváltás óta,előtte kevés diplomás volt.Egy-egy generáció max.10%-ka mehetett Egyetemre,Főiskolásra.Rengeteg volt a szakmunkás,mai belőlük él az ország,de már nem sokáig.
2017. jan. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Én fordítva látom, sokkal többen nézik le a szellemi munkakörökben dolgozókat, gúnyolódnak rajtuk, mint fordítva. Még mindig él sokakban az, hogy csak a fizikai munka a munka.
2017. jan. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szimeon ***** válasza:
100%
Az OKJ szakképzések miatt van az egész. Amióta úgy juthatsz szakmunkás bizonyítványhoz, hogy két fűszálat sem tettél keresztbe - azaz halvány lila ábrándod sincs arról a szakmáról, amiról papírt adnak a kezedbe -, na azóta nincs becsülete a szakmának. Mert hiába van neked asztalos, villanyszerelő, kőműves végzettséged, ha nem tanítottak semmit, csak jó pénzért a kezedbe nyomták a szakmunkás bizit.
2017. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Azóta, Balázska, hogy ilyen kérdéseket irogasz a gyakorikérdésekre.
2017. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7es, én végeztem OKJt, 2 év volt és annyira nem volt gyerekjáték, jópáran kihullottak azért... volt gelyszíni gyakorlat is, ahol nyáron tapasztalt, dolgozó szakembereknek segítettünk be... adott a képzés tudást, adott tapaszgalatkt, adott egy kis rálátást... én nem gondolom, hogy bárki megszerezheti az OKJt..
2017. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert minden tiszteletem ellenére, a legtöbb "kétkezi" munkát bárki el tudná végezni, mivel minimális szakképzettséget igényel vagy még azt sem.

Jelenleg a legnagyobb munkanélküliség az alacsonyan képzett emberek között van, azok között akik főleg a "kétkezi munkát" végzik.

Ebből az okból kifolyólag a munkaerőpiacon és a társadalomban nem becsülik meg őket annyira mint egy képzett embert.

2017. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!