Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopásnak számít, ha az igazgat...

Lopásnak számít, ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?

Figyelt kérdés
ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?
2011. márc. 6. 08:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%

Nagy valószinűséggel nem.


Vedd elő a házirendet. Majd utána nézd meg a "Kötelezettségek" részt. Igen, sejtem, hogy eddig nem nézted, de most nézd meg. Ott lesz egy olyan, hogy az órán csak az órához szükséges eszközöket lehet használni.


Nagyon valószínű, hogy ott lesz az is, hogy a tanár elveheti azt, ami nem való az órára. És az is ott lesz, hogy a szülőknek adja vissza.


A megoldás pedig egyszerű: legközelebb nem használsz mobilt az órán. Nehezen hiszem el, hogy békésen sétáltál a folyosón a szünetben, aztán egyszercsak odament az igazgató, és elvette a telefonodat...

2011. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
nincs kobzási engedélye :D
2011. márc. 6. 09:07
 3/38 anonim ***** válasza:
38%

És ha lopás is? Mész a rendőrségre és feljelented és feljelented az igazgatónőt, hogy nem adja vissza a telefonodat? Úgy kiröhögnek mint a sicc :D


Lehet, hogy nincs hozzá joga, de visszaél a helyzetével, nem tudsz mit csinálni. Sokszor fogsz még ilyennel találkozni az életben, főleg Magyarországon sajnos...

2011. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy visszaél a helyzetével????


Akkor lopás, ha év végén sem adja vissza, ez van, ezt kell szeretni.

Legközelebb be kell tartani a szabályokat, ha nem, akkor meg nem sírni a büntetés miatt.


Teszem azt, aki részegen vezet, leállítja a rendőr, a helyszínen elveszi a jogosítványát, akkor az is lopás, mert a jogsi nem az övé, csak elvette, mert visszaélt a helyzetével???


A diákok durván fele még az órán is "fészbúkozik", mert az áálllattti fontoooossh, sziszahhh!!


Pff...


Most meg sír, mert őt aztán nem lehet ezért megbüntetni, még az igazgatónak se, mert neki jogai vannak!

Ja, meg kötelességei, de az kit érdekel?

2011. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom nem véletlen vette el.

ez nem lopás.

2011. márc. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
VAN kobzási engedélye! Neked NINCS jogod órán használni a telefont!
2011. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
Menj oda hozzá,és kérd vissza tőle.Te szépen mosolyogva megígéred,hogy nem használod többet órán,visszakapod a telefonod,az igazgatónő meg nyugodt lesz.Nagyjából ennyi.Nem kell mindjárt harcolni mindenért:)
2011. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
36%

Nem értek egyet az előzőekkel. Mi az hogy elveszi a telefonomat és nem adja vissza? Erre semmiféle belső szabályzat vagy házirend nem jogosíthatja fel. Ezt egy jogállamban kizárólag törvény teheti lehetővé részletes eljárási szabályokkal együtt, de itt erről szó sincs. És ha már elvette, közben használhatja is?


Ha továbbra sem adja vissza, igenis felmerül a lopás gyanúja. Egyelőre azért nem tűnik lopásnak, mert annak az a meghatározása, hogy aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt eltulajdonítsa. Itt egyelőre még nem bizonyított, hogy el akarta tulajdonítani, vagyis hogy azért vette el, hogy sajátjaként használja. Minden esetre fel kell szólítani, hogy haladéktalanul adja vissza, és a munkáltatójánál is be lehetne jelenteni az ügyet fegyelmi eljárás kezdeményezése céljából. Ezen túl van még egy kártérítési része is. Már elvben azért is kártérítést kéne fizetnie, hogy te több napig nem használhattad a telefont, de ha netán ő is beszélt róla, azért mindenképpen. Ha visszaadja, valószínűleg nem érdemes tovább cirkuszolni, de ha nem, akkor mindenképpen bejelentést kell tenni a munkáltatójánál (valószínűleg önkormányzat), meg a rendőrségen is, mert ez már lehet eltulajdonítás.

2011. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%

De, joga van hozzá, ez csak blablabla.

Kezdjük ott, ha már ennyire vágod a témát, hogy órán NINCS JOGA HASZNÁLNI a telefont, és NINCS JOGA zavarni az órát, és a többi.

;)

Tetszik tudni, a jogok itt kezdődnek.


Drága kérdező!

3 napja nem adta vissza: péntek, szombat, vasárnap.

Még jó, hogy nem várod el, hogy hétvégén felkeressen a tanárod, és sűrű bocsánatkérés közepette visszaszolgáltassa.


Hmm... Tudod mit? Kérdezd meg apád, mit szól hozzá, hogy órán mobiloztál, és elvette tőled a tanár a telefont.

(Monoklira tegyél nyers marhahúst, vagy fagyasztott borsót, az segít lelohasztani holnapig. Egy kis smink, és mehetsz a tanárhoz bocsánatot kérni, és visszakönyörögni a telefonod. ;D)


Azért vette el a telefonod, mert másképp nem tudja megoldani, hogy ne használd. Magadtól nem volt annyi eszed, neki meg az a dolga, hogy fegyelmet tartson.

Nem hisztizni kell, hanem gondolkozni. Bár az sokkal, sokkal nehezebb, mint a hiszti, ezért van, hogy a kétéves gyerek is előbb tanul meg hisztizni és ordítani, mint írni meg olvasni. ;)

2011. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
43%

Mi az hogy 3 nap eltelt és nem adta vissza?!

A telefont elveheti, de vissza kell adnia! Ha az én gyerekemnek nem adta volna vissza 3 napja, már bementem volna az iskolába. Javaslom, valld be otthon és küldd be valamelyik szülődet érte. Ha akkor sem adja vissza, akkor meg az Önkormányzat oktatási osztályára bemenni + jegyzőnek levél. Menjen már a büdös francba! Nem ő dolgozott azért a k..va telefonért! Nem az ő pénzéből van vásárolva! Az pedig, hogy milyen büntetést kapsz, azért mert órán használtad, az legyen a szülők dolga!!! (Én nem büntettem meg a gyermekem, bár nem vették el tőle a mobilját, de használta rendszeresen órán. Megkértem, hogy halkítsa le és ne használja, mert ha még egyszer előfordul, én elveszem tőle és iskolába nem viheti. Na ezzel pedig magammal szúrtam volna ki, mert szeretem tudni hogy mikor merre jár. Még jó, hogy nem jutott el a tudatáig, hogy mekkora marhaságot mondtam neki, azzal hogy nem viheti suliba :) )

2011. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!