Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatjátok, hogy a férfiakna...

Támogatjátok, hogy a férfiaknak és a nőknek ugyanakkor legyen lehetőségük nyugdíjba menni?

Figyelt kérdés

Ugye, van ez a 40 év utáni nyugdíj, de csak nőknek. Nem jobb lenne, ha a férfiak is hamarabb mehetnének nyugdíjba. Igaz, ez esetben feljebb kellene vinni 42-43 (nem tudom, pontosan mennyi) évre ezt az egészet, hogy ne dőljön be a nyugdíjrendszer.


Mielőtt azzal jönnétek (mert olvastam ilyesmit erről szóló cikknél), hogy nem, mert a nők kevesebbet keresnek, szólok, hogy én az "ugyanannyi munkáért ugyanannyi pénzt"-elvet is támogatom. Ez a kérdés viszont a nyugdíj korhatáráról szól, úgyhogy ha kérhetem, maradjunk ennél a témánál.



2017. jan. 29. 20:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán látok valós érvet amellett, hogy miért járna nekik hamarabb nyugdíj. Mondjuk ami így hirtelen eszembe jut esetleg a szülés lenne, szóval én szívem szerint a terhesség idejét is beszámolnám a nőknél mint munkavégzés.


De mondjuk egy olyan nőnél aki nem volt soha terhes, nem szült gyereket semmi se indokolja az alacsonyabb nyugdíj korhatárt, sőt mivel tovább élnek talán a +1-2 év is reális lehetne.

2017. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Amennyiben az apa is elmegy minden gyereknél minimum 1,5 év gyed, gyes-re, és ő is jár szülőre, és ha beteg gyerek 50% ő megy táppénzre, illetve válás esetén nem két heten egy napot van a gyerekkel akkor támogatnám.
2017. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Amennyiben az apa is elmegy minden gyereknél minimum 1,5 év gyed, gyes-re, és ő is jár szülőre, és ha beteg gyerek 50% ő megy táppénzre, illetve válás esetén nem két heten egy napot van a gyerekkel akkor támogatnám"


Úgy oké, ha a gyedet és gyest is beszámolják munkavégzésnek annak a személynek, aki otthon volt a gyerekkel? Ha pl. 2 évet az anya, 1-et az apa, akkor azt a 2-t beszámolják munkának az anyának, az 1-et pedig az apának.

2017. jan. 29. 20:53
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
támogatnám a 40 évet, viszont aki eléri a jelenlegi nyugdíj korhatárt és még nincs mondjuk 20-25 év bedolgozottja, annak felemelném 5-el.
2017. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"illetve válás esetén nem két heten egy napot van a gyerekkel akkor támogatnám."


Ez is oké, viszont akkor a gyermekelhelyezésnél meg ha mindkét szülő szeretne megkapni a gyermeket, akkor ugyanannyi esélye legyen az apának, jó? :)

2017. jan. 29. 20:55
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

"Úgy oké, ha a gyedet és gyest is beszámolják munkavégzésnek annak a személynek, aki otthon volt a gyerekkel? Ha pl. 2 évet az anya, 1-et az apa, akkor azt a 2-t beszámolják munkának az anyának, az 1-et pedig az apának."


Nem kérdező ez nem oké így. Gyes 25 ezer Ft az 3 gyereknél akár 10 év is lehet, abból milyen nyugdíjra számíthat szerinted? Hiába számítják bele ha addig nem tud karriert építeni mire meggy vele?Karriert pedig nem lehet úgy építeni, hogy minden második hónapban ovis gyerekkel táppénzen van az anya. Mind a két embernek akkor ugyan annyit be kellene áldozni a karriere.

A közös felügyeletet én maximálisan támogatom.

2017. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"A közös felügyeletet én maximálisan támogatom."


Helyes. Ha mindkét szülő akarja a gyereket, akkor én is. Ha véletlenül egyik se (reméljük, hogy ilyen nincs), akkor is. Viszont ha az egyik akarja, a másik nem, akkor kerüljön az elsőhöz, ilyenkor mindenkinek az a legjobb, a szülőknek is (hisz aki akarja, megkapja, aki nem, az meg nem) és a gyereknek is, mert annál a szülőjénél van, aki számára fontosabb, aki szereti őt.



"Nem kérdező ez nem oké így. Gyes 25 ezer Ft az 3 gyereknél akár 10 év is lehet, abból milyen nyugdíjra számíthat szerinted? Hiába számítják bele ha addig nem tud karriert építeni mire meggy vele?Karriert pedig nem lehet úgy építeni, hogy minden második hónapban ovis gyerekkel táppénzen van az anya."


Igen, ez jogos kérdés. De én úgy gondolom, minden családnak joga van eldönteni, hogy ki és mennyit menjen gyesre és gyedre. Ha úgy döntenek, hogy 3 évet menjen az anya, akkor menjen annyit, ha meg az apa akar 3 évet menni, akkor menjen ő annyit.

2017. jan. 29. 21:09
 8/25 A kérdező kommentje:

Minden családnak, tehát minden férj és feleségnek joga van megegyezni. Ha úgy gondolják, hogy elosztják, tegyék ezt. Én férfiként szívesen maradnék 1,5 évet a gyerekkel, jó ötletnek tartom ezt. De ne kényszerítsük rá azokra a párokra is, ahol az egyik fél szívesen maradna 3 évet, a másik meg egyet se akar.


És amúgy jó lenne, ha azért is tennének valahogy, hogy gyed és gyes után könnyebb legyen visszaállni dolgozni, mert így talán többen döntenének úgy, hogy az apa és az anya is marad valamennyit a gyerekkel.

2017. jan. 29. 21:11
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Persze jogában áll dönteni csak közös jogokhoz közös kötelezettség is kell. Nők meg sokszor beáldozás magukat a nagy szerelem jegyében aztán amikor jőn az első nyugdij akkor jön a pofára esés.
2017. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg kéne szüntetni a központi nyugdíjrendszert. Mindenki tesz be pénzt a nyugdíjpénztárába, és akkor megy nyugdíjba amikor akar. Azt kell figyelembe venni, ami a szerződésében van.
2017. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!