Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatjátok, hogy a férfiakna...

Támogatjátok, hogy a férfiaknak és a nőknek ugyanakkor legyen lehetőségük nyugdíjba menni?

Figyelt kérdés

Ugye, van ez a 40 év utáni nyugdíj, de csak nőknek. Nem jobb lenne, ha a férfiak is hamarabb mehetnének nyugdíjba. Igaz, ez esetben feljebb kellene vinni 42-43 (nem tudom, pontosan mennyi) évre ezt az egészet, hogy ne dőljön be a nyugdíjrendszer.


Mielőtt azzal jönnétek (mert olvastam ilyesmit erről szóló cikknél), hogy nem, mert a nők kevesebbet keresnek, szólok, hogy én az "ugyanannyi munkáért ugyanannyi pénzt"-elvet is támogatom. Ez a kérdés viszont a nyugdíj korhatáráról szól, úgyhogy ha kérhetem, maradjunk ennél a témánál.



2017. jan. 29. 20:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze a nyugdíjrendszerhez annak,hogy otthon ki látja el a háztartást?

Ez nonszensz.

Ez magányügy.

Ha a férjed nem segít otthon semmit,akkor válj el tőle,de nehogy már mások azért dolgozzanak tovább,mert egyesek kőkori szinten élnek...

2017. febr. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én eltörölném a nyugdíjkorhatárt !


Aki akar hadd menjen nyugdíjba , minek ide korhatár ! Én már holnap mennék ha lehetne ! Csak sok papírt kell vennie a kormánynak abból meg pénzt nyomtatnia oszt jó napot ki küldi a postával a pénzt oszt mindenki boldog nyugdíjas ! Van hatalmas fogyasztás megélénkül a piac jönnek a külföldiek dolgozni meg a piacunkra eladni és mi veszünk veszünk és veszünk mert már nyugdíjba vagyunk és nem is dolgoztunk ! Hát most nem lenne k*r*a jó ?

2017. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy ezt pont azért találták ki a nőkre, mert dupla(/tripla) műszakot látnak el otthon.

Valljuk be, néhány férfit leszámítva, aki segít a háztartást a nők látják el."


Normális nő, akinek van esze, olyan férfit választ, aki nem egy lusta disznó. Nekem nagyon nem tetszik, hogy azért van a törvényben az alacsonyabb nyugdíjkorhatár (amit nem kértem és vállalkozó lévén nem is fogom igénybe venni), mert ezzel implicit kimondták, hogy a mosogatás meg takarítás az én feladatom.

2017. ápr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Totál diszkriminatív a nők kedvezményes nyugdíjazása, de a nyugdíjrendszer fenntarthatósága érdekében nem szabad azt, hogy a férfiaknak is ez legyen, hanem a nőkét is el kellene törölni.
2017. ápr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A nyugdíjrendszer így is, úgy is fenntarthatatlan, a magánnyugdíj felé kellene terelni a népet, csak érthető, hogy abban meg nem mernek bízni, mert a végén még közpénzzé válik...
2017. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!