Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kurucinfónak azért volt baj...

A kurucinfónak azért volt baj a tegnapi Globális Marihuána Menet, mert az ott lévők békésen eltöltötték a vasárnapjukat, és nem gyújtották fel a tv székházat?

Figyelt kérdés

A cikkjük címe "Itt nézegethet kendermagos deviánsokat". Ezzel az a baj, hogy egy deviáns sincs a képeken. Kákán is csomót?

[link]


2010. máj. 10. 10:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tapasztalatlan és veszélyt nem érző fiatalokat kell védeni azzal, hogy ilyet nem népszerűsítünk. A tizenévesek között rengetegen fogyasztanak alkoholt, cigarettáznak, van, aki gyógyszereket szed. Ezek mind elérhetők a számukra, ha a fű is ilyen lenne, sokan azt választanák, eggyel több agyromboló. És sokszor ez nem a szülő felelőssége, hiszen én is rendes családban nőttem fel, titokban mégis kipróbáltam az alkoholt, a cigit, mert miért ne. A környezetemtől vettem példát, amit a "nagyok" is csináltak, én is csináltam, pedig tudtam, hogy rossz. Ha ez a könnyű drog is legális lesz, próbáld már meg elmagyarázni a gyerekednek, hogy nem szabad.
2010. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
51%

"Mezei termesztő nem adhat el kannabiszt hivatalos árusítóknak"


Nem árusítóknak adná el, hanem a vevőknek olcsóbban. Akinek mondjuk nincs kedve otthon termesztgetni.


Lenne kultúrája? Szerintem nem lenne, mivel örülne a sok kis takony 18-19 éves hogy hú de menő, meglehet venni legálisan a füvet, szétszívnák az agyukat. Na mindegy halott köröket futunk, szerintem semmi értelme ennek a vitának, füvezzetek, engem aztán nem érdekel, ha legális lesz akkor itt k.urva nagy balhé lesz, mert szerencsére több a normális ember mint a füves marharépa. Szerencsére erre esélyt sem látok, hogy legalizálják. Még a cigi árát is növelik, hála az égnek.

2010. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
72%

"Legalizálás esetén pedig a hűdemenő emberek valószínűleg abbahagynák, mert legális dolgot nem olyan menő csinálni."


Ez meg a legnagyobb baromság, rossz emberismerő vagy. Vannak hűdemenőségből füvező ismerőseim, ők is állandóan azt hangoztatják hogy legalizálhatnák.

2010. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként meg tőlem is szívhatják,de amelyik a gyermekem ad,annak beletolom a pofájába az egész éves termését.

Ezt nyugodtan lehet fenyegetésnek venni.

2010. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
58%

Nem jó dolog a kábítószert - akár a legenyhébb formában is - népszerűsíteni. Gondolom, a kurucinfó hagyományőrző, családbarát stb. A magyar hagyománytól távol áll amarihuána. Nem a mi alkatunknak való. A sárga vagy rézbőrű ember jól tolerálja az ilyesmit, de afehér nem. Nekünk abor való, hegyen ternmett nemes bor. A fehér ember könnyen függővé válik, mint a nikotintól is. A keletiek jobban tolerálják, de ők meg nem ihatnak. Vag yaz indiánok, lásd: őket az alkohol teszi tönkre. Ezt figyelembe kell venni, nem lenne jó elterjeszteni itthon a marihuannaát, saját népünket károsítanánk vele.

Egyetértek azzal, aki ennek nem örül.

2010. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy egy illegális dolog mellett rendőri védelem alatt kampányoltak (a rendőri védelem pedig nem kis pénz). Amúgy akik kinn voltak demonstrálni ellene azok ifi KDNP-sek nem jobbikosok, ebben is tévedtél. Szerintem nem kéne még egy veszélyességi faktort legalizálni, hiszen aki akarja már most is szívja. Azzal a bizonyos "60 milliárdos" bevétellel pedig az a baj, hogy szép és jó, de ebből majdnem ugyanennyi el is menne az egészségügyi kiadásokra. ár ezt a füvesek tagadják, de igen erős agyleépítő a fű. Tehát több a kára, mint a haszna. Az egyik kérdésnél egy válaszoló levezette, hogy mért érdemes illegalitásban tartani a füvet, és mért nem érdemes illegalizálni az alkoholt, mindjárt előkeresem.
2010. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
80%

Butaságokat kérdezel, és összekevered a szezont a fazonal!

A marihuána káros, és nem kívánatos, ép ésszel nem kívánhatjuk legalizálni. A fiatal könnyen lebecsüli a veszélyeket, de nem kéne. Én az alkoholizmust is betiltanám!

"A marihuána ..egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést.


A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között ...Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak. A marihuána-fogyasztónál gyakori tünet a megnövekvő éhség- és szomjúságérzet, vizelési inger. Ugyanakkor sérül az észlelési képesség is, ezért gyakran fellépnek többek között vizuális, audio természetű hallucinációk is.


Hosszú távú használata során a marihuána fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá.


A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát. Füstje jelentős károsodást és pusztítást okoz a tüdőben, így csökken a tüdő oxigénhozó és szén-dioxid eltávolító képessége. Lerakódásai elősegítik a hörgők begyulladását, megvastagodását és a nagyobb mértékű nyálkaképződését, amelynek hatására keskenyebbé válnak a légutak. A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát.


...a növekedésben, fejlődésben, az energiaszint stabil fenntartásában és a szaporodásban szerepet játszó mirigyek, szervek és hormonok hálózatát is károsítja a marihuána (agyalapi mirigy, pajzsmirigy, gyomor, nyombél, hasnyálmirigy, mellékvese, here, petefészek). Ezek mellett rombolja az immunrendszer azon képességét, hogy megvédje magát és a testet a támadó baktériumok, vírusok, kémiai anyagok, idegen részecskék, paraziták, gombák, egyéb mikororganizmusok és fertőzések ellen, valamint csökkenti az immunrendszer azon képességét, hogy védje a testet és megakadályozza a burjánzó (rákos) sejtek növekedését. Közvetlenül károsítja a gerincvelőt és a belső elválasztású mirigyeket.


A marihuána használata csökkentheti és károsíthatja a spermákat, azok számát és sebességét, valamint a szexuális vágyat. A nőknél a petesejtet károsítja, negatívan befolyásolja a peteérést, megzavarja a menstruációs ciklust és megváltoztatja a hormonszintet. A terhesség alatti rendszeres fogyasztás csökkentheti a születéskori testsúlyt és a magzati alkoholfogyasztásos szindrómához hasonló fejlődési rendellenességeket eredményezhet (túl kicsi fej, elégtelen növekedés és fejlődés). A marihuána és származékai fogyasztásának pedig a legújabb ismereteink szerint károsíthatja a kromoszómákat, amelynek eredményeképpen a sejtek rendellenesen működnek, és torzul az örökítőanyag-állomány is.


Ezt legalizálni?"



[link]

2010. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
45%

Jöttök itt a drogos haverokkal, akik zombiként élnek...ismertek ti alkoholistát? Ő hogyan él? Nagy különbség van egy betompult füves és egy mértékkel egy-egy cigit elszívó ember közt. Ugyanúgy, mint egy hobbi borász és egy alkoholista közt. Arról nem beszélve, hogy az első megteheti, hogy otthon termeszti a kis szőlőjét és a sajátját fogyasztja...

Az emberek sem veszik észre, hogy a kender illegalitása nem ott dől el, hogy károsabb-e az alkoholnál, hanem, hogy más kezében van a termelése-terjesztése...nekik nem érné meg ha ellenőrzött, minősített füvet vehetnénk, adókkal.

Élni és élni hagyni. Ez lenne a normális. És szép délután volt a tegnapi.

2010. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
68%
elmondom ezredjére. szívjátok otthon és örüljetek a beszívott fejeteknek, de minket hagyjatok a p.csába már lógva, ne győzködjetek, hogy mennyire jobb meg egészségesebb meg stb. szarunk rá magasról. ennyire gyökerek vagytok, hogy ezt nem tudjátok megérteni?
2010. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
42%

A válasz megírásának időpontja: ma 11:37


A kurucinfo családbarát!... Ez a legnagyobb hülyeség amit valaha olvastam. A legtöbb cikk erről szól persze, a szeretetről, a hagyományokról, a családról...jóég.

2010. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!