Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha megmaradt volna...

Mi lenne, ha megmaradt volna a kommunizmus Európában? Jobb lenne?

Figyelt kérdés
Sok idősebb embertől hallom, hogy anno Magyarországon jobb volt a Kádár korszakban, volt mindenkinek volt munkája, nagyobb volt a közbiztonság, az emberek meg tudtak élni, meg az egyszerű munkás is el tudott menni nyaralni. Nem tudom, hogy mi ebből az igaz, mert én anno nem éltem.

2017. márc. 12. 10:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem maradt volna meg a szocializmus, mert mostanra nincs az az ország, aki annyi hitelt adott volna, hogy fenntartsák belőle a rendszert, szóval rég becsődölt volna. Az öregek nem látják át annak a rendszernek a gazdasági részét, csak azt látják, hogy akkor jól éltek, és ezt nyomatják, hogy milyen jó volt. Az akkori gyárak 90%-a több évtizedes hátrányban volt a nyugati világgal, pl az Ikarus buszok a gyártás kezdetekor már simán 30 évvel volt lemaradva az akkori technológiához képest, meg még sorolhatnám reggelig. Akkoriban központilag butították le az embereket, mindenkinek adtak munkát, függetlenül attól, hogy a nap nagyobbik része a semmit tevésről szólt, mert 2 ember feladatára volt 25 ember stb.
2017. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!