Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok linkelni vlamilyen...

Tudnátok linkelni vlamilyen tartalmat, amiben le van írva, hogy mi a baja és mit akar kezdeni az EU a rezsicsökkentéssel?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne kormányközeli médium legyen, hanem valami hivatalosabb oldal. Lehet angol, holland és ha más nincs francia is!
2017. ápr. 8. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Orbánék hazug propagandája a rezsicsökkentés, ami valójában nem volt. Vizezik az áramot, a vizet és a gázt is. Például idén télen a -10 fokban lassabban melegedett fel a csapvíz a tűzhelyen, mint tavaly nyáron. Vagy például miután tavaly megépítettem a medencefűtést, idén 100 ezer forintos elszámolószámla lett. Hol van akkor a rezsicsökkentés?
2017. ápr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es mondja,azért ellenzik,mert ők kívülről átlátják azt,amit mi belülről nem tudunk.
2017. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jójó, én értem, de olyan tartalmakat adjatok, ahol leírják, hogy ellenzik!:D és nem a magyar ellenzék vagy kormánypárt írja, mert az egyik azt mondja, hogy "Brüsszel veszélyes lépés" a másik meg szimplán kormányellenes mindenben.


Szóval ha a kormány azt állítja, hogy az EU a rezsicsökkentés ellen van, akkor mutassatok légyszi valamit, ahol ezt az EU valamilyen formában kijelenti!

2017. ápr. 9. 00:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaegyébként köszi a válaszokat, nemegészen az amit akartam, de megy a zöld!
2017. ápr. 9. 00:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudunk ilyen linket, és ennek oka van. Az EU-ban a témát nem így kezelik, csak a magyar médiában a Fidesz így állítja be.

Egyébként ha lenne mondjuk egy angol cikk, rögtön megvilágosodnál? Nem, én jobbat mondok. Saját tapasztalat, azt próbáld megcélozni. Ehhez vedd elő a rezsicsökkentés előtti számláidat, továbbá az akkori világpiaci árakat gázról, villanyról, energiáról, szemétről, egyszóval a rezsi sok tételéről. Ilyen statisztikákat közöl minden ország statisztikai hivatala, még össze is vetheted.

Azután vedd elő ugyanezeket a mai adatokkal, de itt nem állj meg. Nézd meg az önköltségeket.


Tudom, hogy az én számításaimnak nem hiszel, de mégis: a kezdet előtt a magyar energiaárak magasabbak voltak a magyar, és pláne a világpiaci áraknál. A csökkentés után még mindig, de már nem annyira. Ma pedig a magyar rezsi drágább a világpiaci áraknál, bár azok most éppen elindultak felfelé.


Ha részletesen kiszámolnád (ami persze némi hozzáértést és rengeteg időt igényel), arra jutnál, hogy szabadpiaci árakkal más ütemben, de a számlákon szereplő "eddig Ön..." kezdetű szöveg után álló számnak körülbelül a dupláját, háromszorosát nyerted volna meg.

De én nem tudok elképzelni olyan fideszest, aki hajlandó lenne ezt kiszámolni. Ők csak egyszerűen hisznek. Mint a templomban.

2017. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Fordított ugyan a sorrend eredetileg, de most megint ismételnünk kell, ha nem tanulunk.

Szerintem Brüsszel már a spájzban van.

Elég ha visszanézzük a Matisz László féle riportot a rezsicsökkentés megtakarításával kapcsolatban.

Talán Brüsszel irígylí az offshore cégek satellitjeitől a megtakarításokat.

2017. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!