Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért liberálisozzák le...

Miért liberálisozzák le Ferenc pápát?

Figyelt kérdés

Hallgattam a húsvéti beszédét és eszembe jutott, hogy milyen sokszor olvastam már (pl itt az oldalon) hogy Ferenc pápát liberálisnak nevezik. Általában pejoratív értelemben.

Miért? Nem követem minden mondatát, de amit hallottam tőle, az csak keresztény szemlélet volt.



2017. ápr. 17. 18:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2%

10.


Nem tette meg,de arra buzdít.

Egy ilyen pápa nem pápa,hanem egy álpápa.


Egy igazi pápa a keresztényekért tűzbe tenné a kezét,ahogy Jézus is tette.Jézus a keresztényekért halt meg.


Ennyi terrortámadás után, egy igazi pápa fellépésre buzdítana azok ellen, akik a muzulmán migrációt támogatják és kiállnak mellette.

2017. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Jézus nem a keresztényekért halt meg, hanem minden emberért.


Szóval szerinted a pápa dolga az lenne, hogy a híveit a testvérvallás ellen uszítsa? Erre a magatartásra hol van példa az Újszövetségben?

2017. ápr. 17. 20:35
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

"A világon sehol ne zárják be az ajtót a menedékkérők elől! Ezen fivéreink és nővéreink messze a hazájuktól keresnek menedéket, ahol félelem nélkül élhetnek"


Ferenc pápa arra reagált, hogy több ország is keményebb határvédelmet állított fel a bevándorlás mértékének csökkentése érdekében.


"Osszuk meg velük anyagi tartalékainkat és esetleg még abból a jólétből is adjunk fel valamit, amiért valamikor jól megdolgoztunk"


Ezzel még egyet is értenék, DE elvárnám, hogy ezért cserében tanuljanak meg viselkedni, illeszkedjenek be a befogadó társadalomba és ne pedig párhuzamos társadalmakat alakítsanak ki. Sajnos az eddigi példák nem erre utalnak.

2017. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

"Szóval szerinted a pápa dolga az lenne, hogy a híveit a testvérvallás ellen uszítsa?"


Természetesen nem. Viszont az sem megoldás, hogy nyilvános nyilatkozatai által egyenesen buzdítsa azokat, akik még csak fontolgatják, hogy a jobb élet reményében (és NEM a háború elől menekülve) Európába jönnek. Ez csak olaj a tűzre. Akárcsak Merkel kijelentése, hogy minden menekültek befogadunk. Ezt nyilván tömegesen ki fogják használni azok is, akik a menekülthullám farvizén próbálnak jobb gazdasági környezetbe kerülni és élősködni a befogadó társadalmakon. Ez felelőtlenség, a saját nemzetének/vallásának elárulása, nem szeretet és jóindulat.


A pápa helyében én keresztény önkénteseket indítottam volna, akiken keresztül adományokat és egyéb támogatást juttathatott volna (akár egyházi vagyonból is, ha nem érkezik elég adomány) a gazdaságilag lemaradott, nehéz körülmények között élő emberek számára. A háború elől menekülőknek, szintén egyházi támogatással, az eredeti lakóhelyükhöz legközelebb eső biztonságos országban alakítottam volna ki befogadóhelyeket.


Így is meg lehet osztani javakat és lehet segíteni a rászorulókon!

2017. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
19%
Mert egy ripacs bohóc, és annyit sem ér mint a néhai elődje II. János Pál körme alatt a kosz.
2017. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Mert sok az álmélykeresztény senkiházi.

A Pápa normális ember, van szíve, a Bibliát nem csak hírből ismeri... ennyi.

2017. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Pl. az egyházon belül ő inkább liberális, mint konzervatív.
2017. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

8: A katolikus, református és evangélikus egyházakat.

A három történelmi egyház a biblia egyértelmű kijelentése alapján tiltja a homoszexualítást, tehát homszexuális ember hitelesen nem lehet keresztény.


Egyébként ha a keresztény tanításokat nem vesszük figyelembe, akkor a társadalomra valójában csak a hosszútávú leszbikus párkapcsolat káros. Persze az meg igazságtalan lenne, ha csak a női melegházasságot tiltanánk be.

2017. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18as, de akár tiltod, akár engeded, nem lesz sem több, sem kevesebb a homoszexuálisok száma, így sem a tiltás, sem az engedélyezés nincs hatással sem a rövid, sem a hosszútávú társadalomra.

Innentől kezdve csak az a kérdés, hogy ki akarunk-e cseszni velük, vagy sem. Azzal meg miért vagyunk előrébb, ha nekik szar?

2017. ápr. 17. 22:34
 20/22 anonim ***** válasza:
8%
Mert migráns- és b_ziimádó.
2017. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!