Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az európai kultúrkör tagjai...

Az európai kultúrkör tagjai hova fognak menekülni?

Figyelt kérdés

Az hogy az iszlám terjed, nem vitás. Nem csak jobboldali blogok hazudozzák az iszlám terjedését, hanem komoly szociológiai, és demográfiai kutatások folynak ezen a téren, és a prognózisok szerint körülbelül 2030 lesz a fordulópont, mikor is a muzulmánok száma túllépi a keresztényekét. A mostani 23 % (Föld népességén belül) eléri a 33%-ot. Ez persze úgy értendő hogy eközben a Föld népessége a jelenlegi ütemet alapul véve, eléri a 9 milliárdot.

Tehát közel 3 milliárd muzulmán fog élni, területileg az Arab-félszigeten,Észak és Közép Afrikában,és jelentős részük a Dél-Kelet-Európai területen. A prognózisokat figyelembe véve az európai népesség száma stagnálni fog, azonban a fentiek értelmében a százalékos arány rohamosan csökkenni fog. Az őslakos többnyire világos színkomplexiójú europid népek (skandinávok,szlávok,balti népek,brit szigetek lakói,germán népek, újlatinok) akik túlnyomó többségében a római-görög-keresztény kultúrkörhöz tartoznak, a demográfiai adatok alapján jócskán alulmaradnak majd.

Mint láthattuk már a történelemben nem egyszer, olyan nincs hogy kultúrák közvetlen egymás mellett tökéletes összhangban működjenek hosszú távon, ráadásul ez hatványozottan érvényes azokra a kultúrákra amiknek történelmük egy részében egymással való rivalizálás is volt. Az iszlám és a keresztény Európa pont ilyenek, mondhatni a 7. századtól a két rivalizáló félként tekinthetjük őket.

Két eset szokott előfordulni:

-Vagy párhuzamosan egymás mellett léteznek, de tudatosan fenntartott szegregációban, jól elkülönőlnek területileg, társadalmi és gazdasági rétegeket alkotnak.

Európai történelemben ilyen volt a katolikus írek, és anglikán angolok esete. A mai napig nem igazán kedvelik egymást, és vannak elvarratlan szálaik, de már jobban élnek egymás mellett (csak 500 évnyi gyűlölködés és esetenkénti vérontás kellett ehhez, mondhatni gyors volt...)

-A másik eset, ez a gyakoribb: Az egyik kultúra kiszorítja, magába olvasztja a másikat. Ilyen esetre látunk példát a a Római birodalmon belül, ahol a leigázott népeket latinizálták, vagy a valamikor többségi magyar területeken, ahol elszlávosodtak az ott élők, de talán legszebb példa az Európán kívüli Ausztrália, ahol az angolok lényegében felszámolták az őslakos kultúrát, és már csak maradványok fedezhetőek fel.


Szóval a történelem megannyi példát mutat elénk jövőkép gyanánt. Kérdés hogy hova fognak menekülni az asszimiláció elől menekülő európaiak?

Kulturális különbségek, jól látható genetikai különbségek, és esetenként vallási különbségek is jól mutatják hogy van alapja az európai népnek tartania identitásának elvesztésétől, hosszú távon pedig teljes átalakulásától.


Ezek a tömegek merre fognak menni? Afrika kizárva. A közel kelet szintén. Egyre északabbra menekülnének? Vagy talán ha már eléggé forró lesz a helyzet, az oroszok se lesznek már olyan rosszak, és inkább fognak tömegek vándorolni Észak-Kelet-Európába és az Urálba, mint hogy maradjanak az iszlamizálódó Európában?

esetleg aki tudja menekíteni időben az életét, családját,értékeit, az Amerikába, vagy Ausztráliába utazik?Az európai kultúra az öreg kontinensről áttelepül a legfiatalabbakra?



2017. ápr. 26. 22:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Akkor azok mik voltak amiket felsoroltam?


Egyébként utolsó, lehet hogy megakadt a lemezed, és nem tudod értelmezni a kérdést, már élből csak a betanult "nincs érved ,nincs érved" szöveg jön. A kérdés nem arról szólt hogy "Jó-e az iszlám?" vagy hogy "Az iszlám emiatt, meg emiatt problémás-e Európában?" hanem egy teljesen más téma, az iszlámtól elkülönülni vágyók lehetséges döntése volt a kérdés.

Itt most baromira nincs szó arról hogy ez az elkülönülni vágyás megalapozott-e, jogos-e, jó-e.

Annyiról van szó hogy akik hozzám hasonlóan simán csak nem akarnak muzulmánokkal együtt élni, azok idővel hova fognak menni.

Ha ez a kérdés neked magas, akkor írjál ki egy saját ál-kérdést, kérdezd meg a többi felhasználótól hogy "Szerintetek is csuda jó az iszlám?" , és aztán aki azt írja hogy "nem" azt kioktathatod. Minek jön valaki totál oda nem vágó dolgokról vitázni, egy kérdés alatt?

Tudom, szabadság van, megteheted, de ennyi erővel oda mehetsz ételek-italok kategóriájába is az muzulmánokról mesélni. Felesleges marhaság....


Egyébként, érvek az iszlám ellen:


Elmaradott, európai mércével primitív jogrendszer, és ítélethozás:

FORRÁS ITT: [link]


Nem, nem kurucinfo meg társai, de tudom, mindjárt jön hogy valami jobber firkálta az angol wikit is....


-Aztán ott van az iszlám nemi egyenlőtlensége:

FORRÁS ITT:

[link]

2017. ápr. 27. 01:08
 12/27 anonim ***** válasza:
46%
#10: Hát, én meg éppen azt látom, hogy a kérdező az, aki érvel és nem csak "kinyilatkoztat".
2017. ápr. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

"Az hogy az iszlám terjed, nem vitás. "


De. Valahol nem terjed. Valahol csökken. Máshol, pl. muszlim országokban a kereszténység terjed. Magyarországon pl. egyértelműen az ateizmus terjed nagyon erősen, nézz rá a KSH adataira. Globálisan egyszerűen azért nő a muszlimok száma, mert muszlim országoknak nő a népessége erősen.


"Vagy talán ha már eléggé forró lesz a helyzet, az oroszok se lesznek már olyan rosszak, és inkább fognak tömegek vándorolni Észak-Kelet-Európába és az Urálba, mint hogy maradjanak az iszlamizálódó Európában?"


Oroszországban több muszlim van arányaiban, mint az EU-ban...


"esetleg aki tudja menekíteni időben az életét"


Igen, mert egyik pillanatról a másikra vallási diktatúra lesz :D Ha az EU-ban többségbe is kerülnek a muszlimok, az már nem a te életedben fog bekövetkezni, és nem fogják tudni egy nap alatt lebontani a demokratikus jogállamiságot, már ha egyáltalán lenne erre igény.


De ami a legfontosabb, hogy egy távoli jövőbeli esetleges vallási diktatúrától rettegsz, miközben Orbánok a szemed előtt bontják le a demokráciát, és jóval hamarabb és jóval nagyobb eséllyel lesz ebből jogsérelmed (közvetetten már most is bőven van), mint hogy egy muszlim megbüntessen amiért házasságon kívül szexeltél.

2017. ápr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező az a probléma hogy te nem az iszlám vallás alapján nyilatkozol, hanem szélsőjobbos oldalak hazugságai alapján kialakult benned a gyűlölet, és így mondasz véleményt. Hozzád egyes extrém esetek jutnak el, te pedig úgy veszed hogy ez általános.



"Én tudom magamról hogy ha már látom az előjeleit annak hogy szedni kell a sátorfát, akkor fogom magam és irány Új-Zéland,Ausztrália vagy egyéb angolszász kultúrkörhöz tartozó terület."


Miből gondolod hogy befogadnának?

2017. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem kérdező, hogy oda, ahová kiváló arab és nem arab tudósok vitték a középkor hajnalán, és amelyben a hozzád hasonló gondolkodást olyan mértékben szorítják vissza, hogy szinte érzékelhetetlen. Látod, e kiváló arab tudósok nyomán nem azt mondtam, hogy likvidálnak (ahogy te szeretnéd ezt mások esetén), hanem visszaszorítanak. Tudod ezt mit jelent? Hogy a többieket, akik hajlandók, tanítani fogja az európai kultúra.

Ugye fogalmad sem volt, hogy az iszlám kulturális alapja a tudás iránti tisztelet? Ugye nem tudta,d hogy az "algebra", "zenit", "alkohol" és sok más szó arab és így honosodott meg errefelé? Ugye nem tudtad, hogy Averroes arab filozófus tanításának alapja Aquinoi Szent Tamás gondolkodása, tanítása. De ahogy létezett inkvizíció, úgy az iszlámban is létezik elfajzott abszolutizmus, ami persze irtja a tudást.


Hiszek a kultúra nagyságában úgy általában, ezért meggyőződésem, hogy mind az arab, mind az európai, mind más józan gondolkodás kerekedik felül, és kiválóan megfér ki ki a maga helyén, tanulván egymástól ami jó, és kivetvén, ami mégse. Pontosan annyira lesz Európa iszlám, amennyire az arab térség európai. És akkor ismét lehet nyugodtan menni mindenfelé annak, aki kíváncsi. És a fenekén megmaradni ahol van annak, aki nem kíváncsi. Így van rendjén.

2017. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, 3-szor futottam neki az első bekezdésednek, de nem értem.

Nem egyezteted az alanyt az állítmánnyal, nem teszel bele tárgyat, értelmetlen, kusza halmaz az egész írásod, amit csak bonyolít hogy többszörösen összetett mondatokat akarsz használni.


Vegyük sorjára:


"Nagyon remélem kérdező, hogy oda, ahová kiváló arab és nem arab tudósok vitték a középkor hajnalán"


Mit? Nem mondod meg hogy mit?


" és amelyben a hozzád hasonló gondolkodást olyan mértékben szorítják vissza"


Miben szorítják vissza? Abban az országban, amire csak úgy hivatkozol hogy "oda"?

Vagy hol? Könyörgöm, tanuljál már meg konkretizálni,tárgyat használni, és ne csak ködös határozószókat tenni mindenhová.


" Látod, e kiváló arab tudósok nyomán nem azt mondtam, hogy likvidálnak (ahogy te szeretnéd ezt mások esetén), hanem visszaszorítanak."


Ismét csak ráncolom a homlokom és nem értem mit szeretnél mondani, mire reflektálsz, mire gondoljak.

Először is nem tudsz igét használni. Az a mondat hogy "Látod, e kiváló...visszaszorítanak" egyszerűen értelmetlen. Arab tudósok nyomán mit mondasz? Mert nem mondtál eddig semmit sem, így azt se tudjuk meg mit mondtak azok az arab tudósok a középkorban. És hol írtam én likvidálásról? Idézd be azt a soromat, ahol én bárki likvidálásáról beszéltem. Azért a biztonság kedvéért leírom mit jelent a likvidálás szó, hátha szavakat is tévesztesz: likvidál: elpusztít, eltöröl, megszűntet, ember esetén kivégez, meggyilkol.

Kikre mondtam én bármelyiket is?

Biztos hogy te erre a kérdésre akartál válaszolni?


"Ugye fogalmad sem volt, hogy az iszlám kulturális alapja a tudás iránti tisztelet? Ugye nem tudta,d hogy az "algebra", "zenit", "alkohol" és sok más szó arab és így honosodott meg errefelé? "


De, tudtam.

Az atomfizika fejlődése meg jelentős mértékben a náci Németországban folyt az USA-val párhuzamosan. És? Az hogy milyen tudományos teljesítménye volt egy népnek, az nem jelenti hogy kulturális fejlettsége is magas lenne.

Az meg hogy milyen jövevény szó honnan került a nyelvbe... Who cares? Képzeld, a magyar nyelv fele német, szláv, román, török eredetű szavakból áll. Na és akkor? Nem is értem hogy ezzel mire akarsz utalni. Ez nem érv, ez egy ugyan olyan ténymegállapítás mint hogy a C vitamint Szent-Györgyi Albert izolálta először.


"és kiválóan megfér ki ki a maga helyén, tanulván egymástól ami jó, és kivetvén, ami mégse."

Hidd el, sokan örülnének ha "ki-ki a maga helyén" megmaradna. Egyébként, ha kivetsz valamit egy kultúrából, akkor már értékítéletet alkotsz felette. "ez jó, az nem"

Ez viszont azt jelenti hogy mégse hiszel a kultúra nagyságában, hisz jogot adsz magadnak hogy bíráld, és kiszortírozd mi az ami maradhat, mi az ami nem. De ez már csak a jéghegy csúcsa a hozzászólásodban....

2017. ápr. 27. 15:16
 17/27 A kérdező kommentje:

13-as


Nézzük a számokat:

Európában , mint kontinens, él 44 millió muszlim, a töröket nem számolva. Ez takarja a Balkánon élő muszlimokat egészen a Nyugat-Európai muszlimokig.


Ha csak az EU-t vesszük, akkor 19 muszlim élt 2010-ben az EU tagországain belül.

Az angol Islam in Europe wikipédia cikkből van az infó, a wikipédia pedig megad eredeti forrásmegjelölést is. Ha nem hiszel nekem, keresd ki a "references" résznél, valamit te is csináljál.


Oroszországban kb 20 millió muzulmán él. Oroszország TELJES lakossága 144 millió fő. Ha nem buktál meg matekból 6-ban, akkor te is kiszámolhatod hogy ez körülbelül 13-14 százalék. Azaz Oroszországban még százalékosan is kevesebb a muzulmán. Jelzem, ez i erősen megoszlik területileg, leginkább a Dél-Nyugat Oroszországi területek muzulmán lakottak.

A Balti térség felé szinte már nincsenek is, Szibériáról ne is beszéljünk.

2017. ápr. 27. 15:42
 18/27 A kérdező kommentje:
*19 millió
2017. ápr. 27. 15:43
 19/27 A kérdező kommentje:

Kis adat a számoláshoz még. Attól függően hogy hogyan tekintjük Európa népességét, hogy a kontinentális határokat vesszük alapul, vagy csak az EU tagállamokat, a népesség 500 millió és 700 millió közt változik.

Akkor lehetne max igazatok hogy százalékosan több a muzulmán Oroszországban, ha csak EU tagállamok népességét vesszük figyelembe, ekkor az EU népességének "csak" 9 százaléka muzulmán.

De total number értékben ,területileg is kisebb helyen több muzulmán él Európában mint Oroszországban.

2017. ápr. 27. 15:50
 20/27 A kérdező kommentje:

Drága 14-es:

Abból gondolom, hogy befogadnának, hogy:


1.) Van egy élőbeszédre alkalmas angol nyelvtudásom. Ami angolszász országokban nem árt. Ezen felül makogok valamit németül is, de azzal sokra nem megyek az Eu-n kívül.

A beözönlő menekült/migráns/gazdaságibevándorló/mittomén milyen tömegek nagy része meg épp ha annyit be tudott magolni hogy "Ájm refjúdzsí,help mí"

Ami azért kevés ahhoz hogy egy Eu tagállamban hasznos állampolgár legyél.Persze, mosogatni még jó vagy, mint ahogy a nyelvtudás nélküli magyarokat is csak erre fogják be Németországban, de nem hiszem hogy szükségünk van 1 millió frissen jött mosogató munkásra.


2.) Nekem vannak papírjaim, amik alapján elbírálhatják hogy én kívánatps vagyok e arrafelé. Nem úgy mint a legtöbb migránsnak.


3.) Mivel Európában nincs háború (csak fojtogató állapotok) ezért nem hivatkozhatok menedékkérelemre. Ebből adódóan nem kell attól tartaniuk hogy nekik valami terhes befogadó ország szerepet kell viselniük, hanem tudják hogy bármikor kipakolhatnak, visszautasíthatnak. És ezt én is tudom, úgy megyek oda.


Szerintem eléggé szembeszökőek a különbségek.

2017. ápr. 27. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!