Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nagy Britania honnan vette a...

Nagy Britania honnan vette a bátorságot, hogy anno. Gyarmatosítsa a fél világot?

Figyelt kérdés
Pökhendi,nagyképű nép,mindent a királynőért alapon,a királynő nevében?
2010. máj. 15. 19:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%

Most ismerik, mégis ugyanez folyik. Csak nem gyarmatosításnak hívják.

(Félreértés ne essék, én nem Izraelről beszélek.)


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21.32: Én teljesen egyetértek a legutóbbi és a korábbi fejtegetéseiddel is. Az a lényeg röviden, hogy az emberi természet nem változott pár tízezer éve, csak kifinomult, bonyolultabbá vált minden. De ma is élet-halál harc van a pénzért, a hatalomért, az erőforrásokért, és ember embernek farkasa.
2010. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

Én azért ennyire messzire nem mennék, de a lényeggel egyet értek.

Ez az én gyomromnak túl sötét megfogalmazás, de annyiban korrekt, hogy nem az angolok, a franciák, a spanyolok, a portugálok vagy a hollandok voltak pökhendiek, nagyképűek vagy arrogánsak, már ha a gyarmatosítás ezen tulajdonságoknak tudható be, hanem akkor már maga az emberiség. És így nem értem, hogy mi alapján kéri ezt számon valaki pont az angolokon.

Nem voltak szentek, ez tény. Elég kegyetlenül bántak a gyarmatosítottakkal, de az vesse rájuk az első követ, aki különb! Szerintem mi, magyarok, is ugyanezt tettük volna. Sőt! Tovább megyek. A gyarmatosítottak is ugyanezt tették volna, ha a sors nekik oszt olyan kártyákat. Elvégre a volt rabszolgából lesz a legkegyetlenebb rabszolgatartó.


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
37%
Ennyire hülye kérdést... Azért, hogy éllovassá tegyék az országukat, és hogy uralkodhassanak. A magyarok is nyugodtan megtehették volna, ha a magyar királyok zöme nem idegenszívű lett volna. Vajon melyik nép nem vágyott arra, hogy uralja a világot? Te biztosan libsi vagy, esetleg radikális, azok szoktak ilyen idealista módon gondolkodni...
2010. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Az Árpádháztól Nagy Lajosig lett volna rá módunk. Utána a török ellen kellett bevetni mindent, a Habsburgok idejében pedig a saját függetlenségünk is csak álom volt.
2010. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

tegnap 20:41


A mai napig vita tárgya, hogy megérte-e gyarmatbirodalmat tartani. Egy ideig biztosan, de a XX. században már valószínűleg nem (1945 körül meg már biztosan nem, le is mondtak elég gyorsan a gyarmatokról).

2010. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nem érte meg gyarmatot tartani?Vajon miért?
2010. máj. 16. 20:59
 28/28 anonim ***** válasza:
82%

A XX. század második felében azért nem érte meg, mert nagyon felerősödtek a nacionalista mozgalmak a harmadik világban és a világháborúk, meg a gazdasági válság miatt nem volt a gyarmattartó hatalmaknak elég nagy hadserege ahhoz, hogy féken tartsa őket. Így meg már nem működhetett piacként a terület és termelni is nehezen lehet egy háború sújtotta övezetben.

Az angolok mondjuk ezt jól megoldották a Nemzetközösséggel.


Az ötödik lovas

2010. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!