Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor lesz vége ennek az...

Mikor lesz vége ennek az egésznek?

Figyelt kérdés
A viszálykodásnak, gyűlöletnek. Ami az évszázadok óta nemigen változott. Ugyanolyan szemetek vagyunk, csak hanyatlik, haldoklik az emberiség, belefullad a saját gyűlöletébe, és mi tesszük azzá, csak most épp politikai vitának hívják, hogy meg lehessen magyarázni. Te képes lennél szeretni az ellenségedet, tennél azért hogy ne legyünk öngyilkosok? Hogy a gyerekem , meg a te gyereked ne ebbe nőjön fel, felhagynál a szitokkal?
2010. máj. 16. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Soha. Bármennyire fáj is, ez az ember természetéből adódik, és folyton megújul.
2010. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom meg lesz magyarázva, hogy ez nem ilyen egyszerű. Mint ahogy mindent megpróbálnak megmagyarázni azok akik kilyukasztják az ózon, kidöntik az őserdőt, meg eldobálják a szemetet.
2010. máj. 16. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem így látom, részemről nincsen gyűlölet, csak érvek, és ellenérvek vannak minden oldalon. A gyűlölet egy olyan erős érzés, amelyet képtelen vagyok vadidegenek iránt érezni... Ideológiák vannak, amelyektől kiver a víz, de a rossz ideológiák ellen a legkevésbé gyűlölettel lehet hatékonyan harcolni. Nem gyűlölöm azokat, akik nem az általam preferált pártra szavaztak, sőt, próbálom megérteni őket. Amikor a választásokon olyan párt nyer, akit én nem szívesen látok kormányon, olyankor sem gyűlölök, csak elkeseredem. De elfogadom, mert ez a demokrácia. A többség akarata dönt.
2010. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Sosem fog megváltozni, ilyen az emberi természet. Ezért is fontos, hogy a egész bolygó kapitalista legyen, mert a kapitalizmus az az eszme, ami a legközelebb áll az emberi természethez, ezért az alatt virágzik legjobban a társadalom. Átverjük egymást, lopunk egymástól, keresztbe teszünk egymásnak, de ez az élet. Nem eszmékben kell hinni, hanem el kell fogadni.
2010. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy tudott eddig életben maradni a 40% antifa.

De remélem kipusztul ő is "mert ez az élet rendje"

2010. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én meg nem érzek gyűlöletet azok iránt akiket nem ismerek, de azért szeretek vitázni a másikkal, mert úgy érzem ettől is fejlődnek verbális képességeim.
2010. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedsz, az emberek igenis sokat változtak a századok alatt.

Régen a háború, a gyilkolás, a kínzás a mindennapi élet része volt. A spártai gyerekeknek eszükbe sem jutott megkérdezni maguktól, hogy: "nahát, tényleg van értelme annak, hogy megöljük az egyébként ártatlan athéniakat, csak mert miattuk nem lehetünk gazdasági nagyhatalom?"

Ugyanígy, a középkorban, ha valaki nem volt eresztény, alapvetően bűnös volt, akit el kell égetni. Az illető senkinek nem ártott ugyan azzal, hogy kövekhez imádkozott, de ez akkoriban nem számított.


Ma már sokkal toleránsabbak az emberek, nyitottabbak és megértőbbek. Persze, ma is sok a szélsőséges jellem, de közel sem annyira, mint régen. Az emberi életre, manapság nagyobb hangsúlyt fektetnek, főleg az elmúlt 100 évben tejredő ún. "neo-pogány" vallások, amelyek az elfogadást és szeretetet hirdetik.

Lehet, hogy furcsán néznek valakire, aki minden reggel leül meditálni, de abban az emberben kevesebb a gyűlölet is. És egyre többen vannak az ilyenek szerencsére.

2010. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!