Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha lenne...

Mit szólnátok hozzá, ha lenne rabszolgaság, de nem úgy, mint az újkorban (pl. Amerikában a feketékkel) hanem úgy, mint az Ókori Rómában? Elleneznétek vagy támogatnátok?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy tehetősebb középosztálybeli családoknak lenne legalább két rabszolgája, az egyik főzne, a másik takarítana. A családdal laknának, velük ennének, afféle családtagnak tekintenék őket, lenne egy külön kis szobájuk, ahol alhatnak és birtokolhatnak pár személyes tárgyat.


Pénzbeli fizetséget nem kapnának, az lenne a fizetségük, hogy nem kell az utcán élniük, vagy közmunkásnak menniük, helyette élveznék a családdal együtt a relatíve magasabb életkörülményeket, szabadidejükben tanulhatnának, elmehetnének dolgozni ha ez nem ütközik a családi házban való teendőikbe, és megfelelő összegért megválthatják szabadságukat.


A családtagok nem vernék vagy kínoznák őket, lenne ruhájuk, bármikor használhatnák a mosdót stb.



Szerintem sok hajléktalan vagy közmunkás szívesebben élne ilyen életet. Nektek mi a véleményetek?



2017. jún. 23. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem vetted észzre, hogy már van is?
2017. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
gondolom te rabszolgatartóként képzeled el magad, de mi van ha rabszolga lennél akkor már nem lenne olyan vicces ugye
2017. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Egyik hajléktalan se szeretne így élni. A hajléktalanok legalább szabadok úgy élnek ahogyan szeretnének. Rengeteg szabad idejük van, nem cserélnék el rabszolgaságra. Én ellenezném a rabszolgaságot. A mostani társadalmi berendezkedést is ellenzem. Gyűlölöm a társadalmi ellentéteket, hogy nincsen egyenlőség. Szóval, ha lenne rabszolgaság én megölném a gazdagokat és lázítanám az elnyomottakat rákos, k.u.r.v.a gazdagok ellen. Különben a közmunka is jobb a rabszolgaságnál, az ember legalább szabad, szabadságot nem adnám semmiért se.
2017. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Akkor inkább jöjjön vissza a kommunizmus.A gazdagoktól vegyünk el mindent.Én biztos hogy nem alacsonyodok le arra a szintre,hogy valaki szolgája legyek.Nem érdekel hogy családtag lennék.

Kedves rabszolgatartó,inkább menjél te a gulágra,én nem fogok csicskulni valami burzsoának

2017. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Szemétség volt régen is a rabszolgaság! Viszont, ha lennének rabszolgák, mint régen és én is az lennék én lázadnék és rabszolga felkelést robbantanék ki, azt tenném, mint Spartacus Vér és Homok című sorozatban az első évad utolsó részében Spartacus és a többiek, én is idegbetegen taposnám ki a gazdagok belét. Soha életemben nem tűrtem el, hogy mások elnyomjanak, mindig lázadnék, ameddig meg nem halok. :)
2017. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát, hogy tehetősebb középosztálybeli családoknak lenne legalább két rabszolgája, az egyik főzne, a másik takarítana. A családdal laknának, velük ennének, afféle családtagnak tekintenék őket, lenne egy külön kis szobájuk, ahol alhatnak és birtokolhatnak pár személyes tárgyat. "


Ezzel most egész konkrétan a szolgálók/cselédek definícióját adtad meg. Nem láttad az Édes Anna című klasszikust? Annyival egészül ki a "rabszolga", hogy megválogathatja a munkáltatóját, akár azt is, hogy ne legyen és elmegy koldusnak.


Szolgálók ma is létezhetnének, csak kimentek a divatból. Helyettük bejárónők lettek, akiknek már saját lakhatásuk is van, ezzel ugorva még egyet a fejlődésben.


A gazdag nyugatiak pedig nagy néha pedig most is tartanak komornyikokat.


Illetve talán a 21. század cselédje most az asszisztens, aki az elején csak kávét főz, aztán elviheti a főnöke gyerekeit az óvodából és később majdcsak kap valami tartalmi munkát is.

2017. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
85%

Ez több okból sem működne, még akkor sem ha nem számítom bele hogy az egész kérdés egy ordas nagy baromság.


Egyrészt, ha akarná bárki, akkor most is befogadhatna hajléktalant, csak egyrészt a hajléktalanok sem ezt akarják, másrészt az átlag ember sem akar hajléktalant a lakásába.


Na meg, egyrészt ha odamennék egy hajléktalanhoz, hogy itt van 1000 forint, takaríts ki nálam, akkor elküldene az anyámba, mert miért dolgozzon ha kéregethet is.


Másrészt amilyen arcokat látok az utcán, hát az a lakásom közelébe ne jöjjön.

2017. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
96%

Még egy ok, hogy nem a középkorban vagy ókorban vagyunk, hanem a modern világban, ahol pont a középosztály az aki legkevésbé szorul rá a "rabszolgákra". Most gondolj bele, ott egy ember, vagy kettő, plusz 2 szoba, plusz 2 fő akit etetni kell.


A középosztály egyszerűen nem használná ki a "rabszolgát". Azért manapság a takarítás elég semmi, van porszívó, van mosogatógép, van mosógép. Kaját lehet 100 helyről rendelni, alig drágábban mint megvenni és megcsinálni. Na meg egy takarító havi 1-szeri takarítással sokkal olcsóbb. Cserébe nem kell őket naponta kerülgetni.

2017. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös:

Kill them all! :D

2017. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Én nem akarnám pl. hogy valaki főzzön rám, mert anyám főz, nincsen szükségem rabszolgára. Továbbá szeretek vendéglőbe járni és ott eszek szívesebben, jobb szeretek vendéglőben kajálni. Továbbá nem kell, hogy legyen aki takarít, szoktam takarítani ritkán évente max 1-szer. XD Nem vagyok tisztaságmániás. XD Továbbá nem szeretném, ha pl. nekem kellene rabszolgaként élnem. Akkor már inkább csöves leszek Budapesten és össze kunyerálok másoktól pénzt kajára, meg ásványvízre, vagy pár sörre, hogy legyen mit ennem, meg inni az utcán, ne kopjon fel az állam. Továbbá hajléktalanként szabad lehetek, nem parancsol nekem senki, de egy rabszolgának mindig parancsolgatnak, én meg nem tűröm el, hogy nekem bárki is parancsoljon, mert szeretem én meghozni a döntéseket a saját életembe nem tűrök bele pofázást senkitől se. A saját anyáméknak se tűrtem el már 10-en évesen se, hogy parancsolgassanak, mondtam is neki, hogy vagy kérjenek meg valamire, vagy csinálják meg maguk, mert nekem nem parancsol senki. A gazdagok se pofázhatnának nekem, mert nem tűrném el.
2017. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!