Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha lenne...

Mit szólnátok hozzá, ha lenne rabszolgaság, de nem úgy, mint az újkorban (pl. Amerikában a feketékkel) hanem úgy, mint az Ókori Rómában? Elleneznétek vagy támogatnátok?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy tehetősebb középosztálybeli családoknak lenne legalább két rabszolgája, az egyik főzne, a másik takarítana. A családdal laknának, velük ennének, afféle családtagnak tekintenék őket, lenne egy külön kis szobájuk, ahol alhatnak és birtokolhatnak pár személyes tárgyat.


Pénzbeli fizetséget nem kapnának, az lenne a fizetségük, hogy nem kell az utcán élniük, vagy közmunkásnak menniük, helyette élveznék a családdal együtt a relatíve magasabb életkörülményeket, szabadidejükben tanulhatnának, elmehetnének dolgozni ha ez nem ütközik a családi házban való teendőikbe, és megfelelő összegért megválthatják szabadságukat.


A családtagok nem vernék vagy kínoznák őket, lenne ruhájuk, bármikor használhatnák a mosdót stb.



Szerintem sok hajléktalan vagy közmunkás szívesebben élne ilyen életet. Nektek mi a véleményetek?



2017. jún. 23. 20:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Most is ezt éljük.

Szerinted a bejárónő,takarítónő,mosónő,konyhás,kertész,azok mik?


Max,nem a családdal együtt laknak,de annyit kapnak fizetségül amiből nem halnak éhen.

2017. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Különben én barátkozni szoktam hajléktalanokkal, másokkal ellentétben én senkit nem nézek le, akinek rossz az anyagi háttere. Én támogatom a szegényeket, ma is vettem 700 ft-ért dupla húsos hambit az egyik hajléktalan ismerősömnek, meg rendszeresen adok pénzt hajléktalanoknak pl. Budapesten, Salgótarjánban. Biztos, hogy nem arra vágynak, hogy valaki rabszolgái legyenek. Persze a hajléktalanság rossz dolog, de a rabszolgaság rosszabb.
2017. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%
Én német rabszolgákat szeretnék.
2017. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező te valamit nagyon benéztél. A csicskatartás fénykorát éli hazánkban. Az viszont nem igaz, hogy nem verik őket.
2017. jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A rabszolgaság,az akkor is csak rabszolgaság. Egyébként, gyanítom, hogy ha pár évet élnél "római rabszolgaként", máshogy látnád a dolgot.
2017. jún. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!