Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az I. világháborúban tényleg...

Az I. világháborúban tényleg történt olyan Hitlerrel, hogy tüzérségi zárótűz érte az ezredét és egyedül ő maradt életben az összes ember közül?

Figyelt kérdés
Több helyen is hallottam már, de nem tudom, hogy mennyire igaz. Mert ha igen, akkor az kemény. Lehet, hogy tényleg valami kiválasztott volt?

2017. júl. 6. 19:36
 1/4 hájaaa ***** válasza:
Forrás? Mert én még nem hallottam!
2017. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van az a film, a Hitler - A gonosz születése és abban is benne van.

Plusz láttam a Viasat Historyn egy dokumentumfilmet még régebben és ott is említették az esetet, hogy ez szintén megerősítette őt abban a hitében, hogy ő különleges.

2017. júl. 6. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Hitlerről sok mindent lehet olvasni, de a legtöbbje nem valószínű, hogy igaz.

Ha igazán legendás eset történt volna vele, a korabeli náci propaganda felhasználta volna, így ismernénk.

A fronton nem volt nehéz meghalni, akik még egy év után is életben maradtak, azokra ujjal mutogattak, mint valami csodára.

Robert Graves írja, hogy az ő ezredének, a Királyi Walesi lövészeknek a másik oldalon tizenötször cserélődött ki a teljes ütközetállománya, ő is kétszer sebesült és ilyen túlélő volt.

Hitlernél is valószínűleg erről lehet szó, de csak malaca volt, amiben segítette őt a beosztása, tisztiszolga volt egy ideig, azután meg futár, akit a hadosztályhoz küldözgettek, ami nem esett lőtávolba, így a legtöbb gyilkos rohamba nem is vett részt. Azért mindenképpen szerencséje volt, hogy megúszta.

Annyi még közismert róla, hogy viszonylag magas kitüntetést kapott, illetve magasabbat annál, amit az ő szerény rangja indokolt volna, de nem tudni, miért. Az előléptetést is elég sokára kapta meg, bizonyára éppen ezért, mert már öreg baka volt, kijárt neki.

Tizedes volt a rangja a háború végén, ami nem nagy dolog.

Sokan elképesztő sebességgel jutottak egyre feljebb a ranglétrán, hiszen gyakori volt az üresedés, nem egy precedens van arra, hogy közlegényből egészen a főtiszti rangig vitte valaki, még tábornokra is van példa, így hát inkább arról lehet szó, hogy sunnyogó volt, aki kivonta magát a nehezéből, de persze ez nem biztos, csak valószínűnek látszik.

2017. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Valóban megtörtént ezt tartotta annak, hogy a "gondviselés" először mentette meg a haláltól.
2017. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!