Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nincs semmi...

Csak szerintem nincs semmi értelme a 18+-os korhatárnak manapság?

Figyelt kérdés
Igen, ha azt sejtitek hogy még nem vagyok 18 éves, jól sejtitek, 16 vagyok. De nem ezért kérdeztem. Azért kérdeztem, ugyanis a 18+-os karikát általában a következőkre teszik: szex és szexel kapcsolatos videók/filmek, horrorfilmek, alkohol és dohány. Rengeteg ember elveszti szüzességét már 18 év alatt, vagy aki nem, az is tudja hogy hogy néz ki a másik nem nemi szerve. Még a legdurvább horrorfilmektől sem ijednek már meg a 12 évesek sem manapság. És csakugyan az emberek nagy része már próbált dohányt/ivott alkoholt 18 alatt, ez már jellemző a 12 évesekre is (akinek nem inge...). Na a lényeg, hogy szerintem, de ez csak egy vélemény, a 16-os karika bőven megtenné manapság ezen dolgokra. Ismét csak mondom, ez nem azért mert én is éppen 16 vagyok, hanem azért, mert ezen dolgok nagy részét rengeteg ember tapasztalja már 18 alatt. Nektek mi a véleményetek erről?
2017. júl. 13. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

,,Olyan műsorszám, amely alkalmas a kiskorúak fizikai, szellemi vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy meghatározó eleme az erőszak, illetve a szexualitás közvetlen, naturális ábrázolása."

,,Olyan műsorszám, amely alkalmas a tizenhat éven aluliak fizikai, szellemi vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy közvetett módon utal erőszakra, illetve szexualitásra, vagy témájának meghatározó eleme az erőszakos módon megoldott konfliktus."

Érthető legyen: +16-ban csak utalnak a dolgokra, +18-ban meg már mutatják is a dolgokat.

2017. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy ajánlás, amit az egészséges testi-lelki fejlődés érdekében próbálnak érvényben tartani.


Nyilván nincs sok köze a valósághoz, de értelme van :)

2017. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már a 8 évesek is cafatokra lövik egymást a számítógépes játékokban, szóval ez van. Mindenesetre még jó, hogy nem vásárolhattok alkoholt, dohányt és szelvényt.
2017. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem a korhatárt vagy le kéne vinni 15 éves korra, vagy fel kéne vinni 21 -re. A 18 évesek nem érettebbek a 15 éveseknél.
2017. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Elméletileg ezek a szabályok a fiatalok védelmére lettek kitalálva, ez tény. Gyakorlatilag viszont az ilyen szabályozások sok esetben az ellentétes hatást érik el - mert mindig az a legérdekesebb és az kell a legjobban, ami tilos. Ilyen az ember, ezen nincs mit szépíteni. És ez különösen a fiatal korosztályra igaz.

Rengeteg tanulmány és gyakorlati példa van arra, hogy egy korábban illegális tevékenység legalizálása milyen pozitív hatásokat hozott. Pl Portugáliában 10 éve dekriminalizálták a drogfogyasztást. Érdemes utánaolvasni.

2017. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!