Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A külhoni magyar állampolgárok...

Wick3d kérdése:

A külhoni magyar állampolgárok számára a választási regisztrációt, ki lehet tölteni bármelyik RMDSZ-ES székházában (Erdély, Romania)?

Figyelt kérdés

Erdelyi vagyok,megkaptam a magyar allampolgarsagot, de a konzulatusnal siettem, es nem regisztráltam a valasztasi jogert (Tehat nem vehetek reszt mikor lesznek barmifele szavazasok Magyarorszagon)

Mondtak meg lehet csinalni online is, de mivel nem szeretek szemelyes adatokat beirni az internettre, inkabb regisztrálnam magam az RMDSZ-NEL (ROMANIAI, MAGYAR POLITIKAI PART) csak nem tudom pont biztosra ha lehet barmelyik székházában


2017. aug. 14. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem ajánlom a regisztrációt, nem Magyarországon laksz, tehát semmi közöd hozzá ami itt történik, majd ha átköltözöl Magyarországra szavazhatsz.
2017. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Már rég kitöltötték helyetted, sőt szavaztak is már ;)
2017. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1, magyar csaladban szulettem, magyar iskolaban jartam, Erdelyben, ami nemreg Magyar fold volt.

Nem is szandekszom szavazni, mert ejsze el kell mennem nagyobb varosokban szavazni, de csupan ha jogom all legyen meg :)

2017. aug. 14. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:

A választás magyarországi ügy. Az RMDSZ pedig egy romániai politikai párt, semmi köze Magyarországhoz.

A magyarországi választásra történő regisztrációt egy magyarországi választási irodánál lehet elvégezni, külhoni magyar állampolgároknak pedig a legközelebbi magyar külképviseleten. Ez számodra a kolozsvári magyar főkonzulátus. Előzetes egyeztetés szükséges, kérj időpontot.

Cime: 400113 Kolozsvár, Főtér 23. (Cluj-Napoca, Piata Unirii nr. 23.)

Tel: +40 264 596 300 e-mail: mission.kol@mfa.gov.hu

2017. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!