Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek sok olyan család...

Szerintetek sok olyan család van Németországban, akik esetleg náci leszármazottak rokonai vagy valamilyen formában közük van ehhez?

Figyelt kérdés
A németek hogyan kezelik ezt az ügyet,ha mondjuk valaki erről érdeklődik? Hogyan fogják fel ezt a dolgot,mint a Magyarok 1956-ot?
2017. okt. 9. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos, hogy sok ilyen van! Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy ma, ezek a "náci leszármazottak" a legnagyobb liberálisok és jogvédők. Nem iróniából írom, csak személyes tapasztalat.
2017. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy a németek nem nagyon szeretnek a múltukon töprengeni, és azt sem ha erről kérdezik őket. Ők a MOSTban élnek, büszkék arra hogy Németország gazdaságilag jól teljesít, vagy a futball sikereikre. Egy kollégámat egyszer megkérdeztem arról, hogy a németek hogy viszonyulnak Hitlerhez, és azt mondta hogy az idősek elismerik bizonyos tetteit (konkrétan az autópályát hozta fel, amit állítólag ő építtetett), de amúgy elítélik azt amit a zsidókkal tett, és nem is igazán beszédtéma ez náluk.
2017. okt. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Az igazi német családoknál gyakorlatilag mindenki. Mi ezzel a probléma? A németek szembe néznek a mútjukkal, vállalják érte a felelősséget. Nem úgy mint más nemzetek, pl. USA (indiánok kiirtása, atombombák ledobása stb.), Orosz o. vagy a törökök.
2017. okt. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Minden család olyan.
2017. okt. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hájaaa ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam h náluk ez tabu téma. Van aki hallani sem akar erről a témáról, valaki meg csak pár mondatig hajlandó beszélni róla
2017. okt. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy van. És akkor mi van? Élik az êletüket.
2017. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok ilyen család van. Merthogy azoknak is vannak utódaik. Rendszert lehet váltani napok alatt, népet nem. Igen, ott a nép jó néhány százaléka szimpatizált a nácikkal, akik maguk is jó néhány százalékot tettek ki. És nem likvidálták őket (a főbűnösök kivételével, lásd Nürnbergi per).

Csak nálunk az analógia nem érthető meg. Mindenki kitalálhatja, miért. Elég egyszerű

2017. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!